Púšťate sušičku a práčku po 22. hodine?

29. mar 2022

Púšťate sušičku a práčku po 22. hodine v bytovke, alebo to považujete za rušenie nočného kľudu? Ja osobne nemám výčitky spustiť sušičku o 21:30, a nechať dosusit prádlo aj po 22h. Priateľovi to vadí, vraj mi to nedovolí pustiť... Tak sa pýtam na názory 🙂

lugie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
29. mar 2022

ja ani neviem. akoze mohlo sa stat, ze mi isla po 22 hod, ale ja mam rada vecer tiez trosku klud. kolkokrat som z celeho dna taka ohucana, ze dalsie hucanie nemam rada, aj umyvacku zvyknem nechavat na rano.

martinkatinka
29. mar 2022

U nas to susedia robia, je to dost rusive, ak je konecne po 22:00 ako tak ticho a zacne ti cosi od susedov hucat.

sendy1977
29. mar 2022

u nás v domovom poriadku píše, že pračku púšťať tak, aby doprala do 20,00 h

petamich
29. mar 2022

nie, nasa pracka dost buchoce pri odstredeni, rovnako ako susedova, tak ja nerobim inym to co nechcem, aby robili mne 🙂 ta pracka sa ozaj da pustit aj inokedy

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diamond007
29. mar 2022

@lugie mama žije v byte a určite nepúšťa tak neskoro, vždy si to cez deň Max podvečer operie aj keď sme boli deti. Je to rušenie častokrát susedov. Ja som počula susedov aj keď sa kúpali a umývali zuby. Mala som izbu hneď s ich stenou v kúpeľni spojenú 😑

pribinak
29. mar 2022

Nie. Beriem ohľad na susedov a ani mne sa nechce narábať s prádlom o polnoci
Určite mam v skrini toľko oblečenia že nemusím prať a susit po 22.00 hod

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jazula
29. mar 2022

Nie, snažím sa aby mi doprala do 20tej. Tiež chcem mať večer už kľud. To už skôr pustím práčku okolo 6:30, nech mi doperie pred robotou 😉

simca06022011
29. mar 2022

@lugie snazila som sa nepustat to takto, skor som nastavila aby rano zacala cez tyzden, dajme tomu o 6tej pracka, a to zacne plakat a zmykat tak po 7mej... podla programu... a potom dam susit a odchod. Ono cez tie jadrá to dosť počuť, a urcite na to nik nie je zvedavy a to ja teda som mala tichu pracku a aj mna to rusilo v spalni :D ale teda ak sa stalo ze isla vecer, tak som sa z toho nesla zblazdnit. Pod nami byvali dvaja mladi, ktori ledva boli doma, nad nami jedna pani co robila nocne a kadejako.

diusqa761
29. mar 2022

Nie , je to naozaj trochu neúctivé voči ostatným. máme práčku Samsung a tá je perfektná, tichučká ale vždy periem tak aby o 20:00 už bolo dopraté.

lucia147852
29. mar 2022

Púšťam len keď je to nevyhnutne. Napr keď mala dcéra rotavirus som pustila pracku o 2 ráno, takisto odsávačku na vysávaci. Susedia zas vedia, že sme tichý a keď niečo takéto je, že je mala chorá. Takze s tým problém nemajú. Ale len tak pre nič za nič to neni moc prijemne pre iných, keď sa dá vyprať aj skôr

lopka1313
29. mar 2022

Ja pustam pracku tak, aby mi najneskor 22:10 doprala. Ale v pivnici mame spolocnu susicku a do tej som uz veru veci odnasala aj po 22. Ale zase, u nas toho vela nepocut... Aj ked, suseda bezne pusta pracku pred 6 rano, pocujem ju napustat vodu, ked sa chystam do prace, ale nie je to nic strasne... A raz sa mi podarilo omylom nastavit pracku na 4 rano, prala hodinu, kym ju siel priatel vypnut, lebo jemu vadila, ja som spala ako zarezana.
Ale zas mycku zapinam bezne na noc, ta ide cez den malokedy.
Sme prizemmy byt, ale neviem, ci na tom nejak zalezi.

maminkadeticiek
29. mar 2022

U nas v bytovke pocut v tomto case,ked uz je klud a ludia su povacsinou v posteli takmer vsetko.Takze ano mne to osobne vadi a nepustala by som pracku ani ja.V noci ked je ticho niekedy pocut aj ked si niekto vanu napusta,nieto pracku.

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika0204
29. mar 2022

Nie nepustame,ved to je riadny hluk.. ani susedia mne by to dost vadilo takze to nerobim ani ja.vo vseobecnosti po 10tej aj stisime telku a rozpravame tichsie.. 😊

enkenk
29. mar 2022

Mne samej by sa nechcelo do večer čakať kým doperie a vešať prádlo. 🙂 Proste chcem mať takto večer už pokoj od domácich prác. Ja vždy večer pred spaním len nastavim časovač na práčke tak, aby sa spustila skoro ráno. Je tichucka a najhlucnejsia je aj tak pri odstraňovaní, čo nebýva nikdy skôr ako o 7:30. A máme iba jednu susedu, ktorá aj tak medzi 6-7:00 odchádza do práce.

maminkadeticiek
29. mar 2022

No zasmiala som sa,lebo lezim a prave pocujem pracku Ako pocut to v spalni ked je nocny klud teraz naozaj zretelne ze zmyka.To su veci ktore cez den nevnimas ale v tom tichu je to naozaj rusive.

lavinis
29. mar 2022

Samozrejme nie

hennyinnsbruck
29. mar 2022

Nie beriem ohlad na susedov treba prat cez den

nikha2809
29. mar 2022

Nie nepúšťam,suseda nad nami vždy zapne práčku o polnoci keď si konečne ľahnem do postele a fest mi to vadí,tak len čakám do druhej kým jej to konečne doperie.Ale všimla som si že už cca mesiac to nerobí asi sa jej bol niekto sťažovať,ja som nechcela lebo mám malé deti a dosť živé a tiež to toleruje,keďže tu ešte nebola kvôli kriku.

orangiiina
29. mar 2022

Nie, do 22:00 hod. sa väčšinou snažím mat opraté. Občas sa stane, že počujem práčku od susedov počas dňa cez stupačky, keď mame úplne ticho, takze viem, že to pocut a preto neperiem. Toto je moj druhý byt a v prvom som tiež pocula od susedov práčku a teda jedna prala vždy neskoro večer a bolo to casto pocut a vadilo mi to, lebo to bolo pocut do spálne cez otvorené dvere.

amelie2017
29. mar 2022

U nas minule leto presli na zmenu tarif za elektriku. V noci je najlacnejsia. Pravidelne pocujem odstredovat o 5. rano. Najhorsie, ze skoro vsetci maju pracky na balkonoch a v lete, ked je teplo, okna otvorene, riadne to pocut.
My pod nami nemame nikoho, tak aj ja zvyknem obcas zapnut umyvacku aj pracku o 5. rano, ked dokrmim maleho a rano, ked vstaneme vyvesim, vyberiem. Ale nepocut to ani do spalne, nie to este k susedom.

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. mar 2022

@zoro9836 no myslela som len tu sušičku. Napríklad dám prať o 18, a sušiť sa mi podarí o 21. Alebo o 21:30, tak kým to dosusi je aj 22 dačo, ale mne osobne sušička nevadí a v živote som nepočula od susedov nič. Sme byt, ktorý pod sebou nikoho nemá a nad nami je jeden byt. V byte je samostatná miestnosť iba na práčku a sušičku.

pribinak
29. mar 2022

@amelie2017 koľko je rozdiel medzi dennou a nočnou cenou za elektrinu? 3 centy?

amelie2017
29. mar 2022

@pribinak viac ako 50 centov. Ak rodina perie kazdy den, tak to pocitit. Ja to napr. robim len ked mam nabity den a viem, ze by som tu pracku v inu hodinu nevylozila a to oblecenie dcera potrebuje do skolky (uniforma, ked super mama zabudne 😀)

zuzkapap
29. mar 2022

Tiež sa mi ojedinele stane, ze dosusi tak 22:15, lebo susicka niekedy suši dlhšie inokedy kratsie 🤷‍♀️ ale snažím sa to nerobiť, lebo sama neznasam hluk od susedov v hocijakej forme... A po 10 proste už má byť kľud.