Samotná práčka verzus práčka so sušičkou

simonka3
23. feb 2015

Ahojte.Chcel sa opytat ake mate skusenosti zo susickou,ci sa Vam paci viac take susenie pradla a co je asi lepsie kupit samotnu susicku ale pracku zo susickou?Uvazujem nas kupou,Len neviem ci zvlast alebo spolu,ake mate skusenosti?dakujem za vase nazory

ivanakir
23. feb 2015

Ja mam pracku so susickou, kvoli miestu v byte. Keby som mala dom, urcite riesim samostatne. Vsetci to vravia. bala som sa riskovat vysoku sumu za pracku so susickou, tak som kupila hotpoint ariston za nejakych 420 e. A som supeeer spokojna. Parada. Periem, susim a ukladam. veeelky bubon, ticha, vela programov. Cas prania a susenia sa skracuje, takze mam vyprate a vysusene za 4 hodinky spolu. A nieco samozrejme aj zehlim. Strasili ma, ze aj tak budem musiet pradlo dosusovat.... nie, nikdy. Absolutne suche. Som spokojna

ichbinich
23. feb 2015

@simonka3
AK mas miesto a financie, tak oddelene.
Dobru pracku a dobru susicku. Prackosusicka je vzdy iba kompromis. A ked sa ti pokazi jedna funkcia, budes musiet menit...
Ja som mala dve prackosusicky. Jednu Indesit, na tej odisla pruzina ci co, no pri zmykani to znelo ako ruska stihacka...
Druha AEG, ale pokazena funkcia susicky, pracka ide nadalej super.
Teraz v zime som si kupila extra susicku. Proste v zime mi pradlo trcalo a zavadzalo, trvalo to vecnost, kym sa uschlo, kopy pradla mi stale rastla... Ak je vonku suche pocasie, hodim to na balkon. Ale ak je vlhko, skaredo... vyuzijem susicku.
Ak mas susicku, nedava sa avivaz. Po prve to upchava senzory a po druhe netreba - pradlo je makke. Ale nevonia potom nejak extra. Mne to vyhovuje. Ale ak chces predsa len vonu, existuju take papieriky do susicky.
Ale urcite budem VZDY susit uteraky v susicke - to sa neda porovnat... 🙂
Ja mam novu technologiu tepelneho cerpadla, ze vyuziva teplo, ktore vznika pri suseni. Potom su kondenzacne susicky a "stare", co ten horuci vzduch jednoduhco vypustaju do okolia...
Tie kondenzacne a s tepelnym cerpadlom maju vyhodu, ze staci zastrcka, kondenzovanu vodu zbieraju do nadoby, ktoru treba po kazdom suseni vyliat. Ale casto maju aj moznost pripojenia na odtok vody ako pracky. Tie stare potrebuju vyvod horuceho vdzuchu vonku.
Jedna "nevyhoda" susicky je, ze musis pradlo vlastne hned vybrat, alebo najneskor po dokonceni protikrciaceho otacania po skonceni programu. Lebo inak sa to pradlo zase pokrci... Ked ho vyberies hned, zehlit nemusis, staci pekne vyrovnat rukami a hotovo.
Odporucam take lopticky do susicky 🙂
A este jedna poznamka: ak mas 5kg pracku, staci 6-7kg susicka. Ak mas 7kg pracku, susicka by mala mat kapacitu minimalne 8kg.
Ked som si ja susicku kupila, susila som vsetko, to bolo vonku 85% vlhkost, vnutri 75% a nic neschlo... Teraz bolo u nas dlho sucho a aj veterno, to mi schlo vsetko v pohode za 24 hodin vonku na balkone.
Ja susim podla potreby: ked mam vela pradla alebo blbe pocasie: sup ho do susicky. Ak je vonku sucho, vesiam na balkon. Minulu zimu mi to este nejak vyslo, ale uz som nad susickou uvazovala. Tuto zimu mi to uz s dvoma detmi nevychadzalo a susicku som si kupila...

simonka3
autor
23. feb 2015

Najhorsie je susenie v zime,ze to vnutri dlho schne,ale celkovo sa mi to zda dobra vec

simonka3
autor
23. feb 2015

@ichbinich dakujem za radu a velke pradlo,ako postelne navlecky,deky tiez asi dobre vysusi nie?

simonka3
autor
23. feb 2015

@ivanakir dakujem za radu a aj tuto pracku som pozerala,tak zostava rozhodnut sa

simonka3
autor
23. feb 2015

@ivanakir ved to,ci je lepsia drahsia alebo lacnejsia? Tak nakoniec si aj s tou lacnejsou spokojna,aj ta drahsia sa moze pokazit

tenerifka
23. feb 2015

@simonka3 Oddelene, mam kombi pracku+susicku, kupovala som ju s tym, ze je to na susenie spodneho pradla, uterakov a utierok, ale skusala som susit aj postelnu bielizen(ked prsalo) a vyjde to strasne pokrcene. U nas prsi 2 dni do roka a vzdy je nad 20º, preto mi to nateraz nevadi, lebo vonku sa vsetko ususi raz-dva, ale ked sa tato raz pokazi, urcite kupim oddelene

ichbinich
23. feb 2015

@simonka3
Susila som prave vcera...
Na tom 8kg programe, extra suche nastavenie... Ale neviem preco, vcera sa mi nevysusilo uplne... Iny krat som susila postelne pradlo na tom istom programe a v pohode. Ale teraz tam bola dvojplachta z elastickeho frote, naposledy z hladkej bavlny... Mozno TO bol rozdiel... Vcera som to nechala tocit este jedno kolo...
Inak miesane pradlo, co su detske tricka a spol., sa bojim susit na vysokej teplote. A zase program s nizsou teplotou je iba na 4 alebo 5 kil, to mi neuschne. Moj kompromis: casovany program. To nepoziva senzory, ale bezi nastaveny cas na nizsej teplote. Tak tam hodim tych 6kg (sucheho) miesaneho pradla na 2,5 hodiny a vyjde suche. Malokedy sa stane, ze napriklad hrubsie casti, napriklad na teplakoch, su vlhke.
Dokonca program rifle, co som tam hodila 4 rifli a kopec ponoziek, siel super. Tie nasivky z koze, co byvaju vzadu na rifliach, boli trochu vlhke... Ale rifle samotne suche a nezbehnute 😉

simonka3
autor
23. feb 2015

@ichbinich kupelna je velka,tak potom by bolo lepsie kupit zvlast

mia885
23. feb 2015

My mame pracku a susicku zvlast a mozem len jedno povedat je to fakt super, nemam kopy pradla ani zehlenia, ked nieco hned potrebujem hned aj vysusim, a navyse ked nenapracem susicku a pradlo hned vyberiem ked program skonci netreba to zehlit iba pekne to hned poskladam mam programy s casom alebo univerzalne a nikdy sa mi nestalo ze by som to potrebovala dosusat, cize dam prat a potom susicka ,mnaozaj velka pomoc a setrenie casu🙂

janinah
23. feb 2015

Mám práčku,na nej medzikus, na ňom sušičku.Nemenila by som za inú variantu ,som max.spokojná.

prasiatko30
23. feb 2015

urcite zvlast - hlavne aj koli tomu ze ja akonahle vytahujem pradlo z pracky tak ladujem susicku a zaroven znovu nakladam do pracky a tak idu vela krat obidve naraz a nemusim cakat kym sa doperie a dosusi jedna varka

prego81
23. feb 2015

@simonka3
Urcite zvlast, ak si to mozes dovolit. Je to omnoho praktickejsie 😎

tinaaa84
24. feb 2015

@simonka3 za mňa tiež určite zvlášť. Mám známych ktorý majú 2v1 a nie sú spokojní

luba28
10. aug 2019

Super vec ....osobitne ....2v1 je somarina