Kvapky do uší pre psa

danniiee8
19. apr 2024

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či nemáte skúsenosti s kvapkamin(od hluchoty) do uší pre psa. Môj 12r. dosť málo toho počuje (cca posledný mesiac) a dnes mi sused hovoril, že on dával svojmu psovi nejaké kvapky a sluch sa mu po nich zlepšil. Žiaľ názov si nepamätá. Resp je niečo čo vám pomohlo?

PROSIM komentáre o tom, že je starý a je to normálne si nechajte pre seba. Ďakujem.
Zverolekárky by som sa spýtala, žiaľ teraz pár týždňov nebude po operácii pracovať, zatiaľ by som skúsila aspoň toto.
Vďaka.

gejb
19. apr 2024

@danniiee8 s kvapkami neporadím.
Ale zoberie vas kazdy veterinar, tam nie ste zaviazaní ze musíte chodiť stále len k tomu istému.

bylinka25
19. apr 2024

@danniiee8 ja som bola so psíkom u veterinára a kázal mi kúpiť kvapky pre ľudí.

colsami
19. apr 2024

Kvapky na hluchotu (a uz vobec nie hluchotu spojenu so starobou) neexistuju. Ak susedovi nejake pomohli tak jedine vtedy, ak mal pes v usiach zapal/infekciu a kvapky (antibioticke ci protizapalove) to preliecili.

Som vet z praxe. Takze sice to nechces pocut ale ano hluchota staroba... Ak nahodou nema nejaky nelieceny a nerieseny problem, tak je to normalne. Zazrak sa nestane po nejakych kvapkach...

To uz skor by som na Tvojom mieste skusila napriklad Karsivan, Vitofyllin. Vygoogli. Pre stare psiky to moze znamenat zlepsenie klinickeho stavu (v skratke, zlepsuju prekrvenie tj mozu dopomoct k lepsej funkcii organov...), su indikovane v pripadoch ked je kvoli starnutiu zhorsene prekrvenie roznych organov... Vyborny liek pre geriatrov, nie je to ani nic extra drahe a a nie raz som videla klinicky lepsieho psa, ked ho nasadili na tbl.

nicoletta98
19. apr 2024

@danniiee8 ja vám len chcem povedať, že ak vám nič nepomôže, tak to neberte tragicky… psikovia to zvládajú častokrát lepšie ako majitelia, hovorím z vlastnej skúsenosti.. moja fenecka mala ablaciu zvukovodu v 3-4 rokoch, nijak raz sme nevedeli zachrániť uško, nema teda zvukovod a je úplne rovnaká, veselá ❤️

danniiee8
autor
19. apr 2024

@colsami ďakujem veľmi pekne, skúsim si nájsť a kúpiť čo píšeš 😊

danniiee8
autor
19. apr 2024

@nicoletta98 mňa hlavne trápi to, že vždy keď niekto ide okolo, alebo keď zadrieme na chodníku a niekto po ňom ide a prechádza odzadu tak sa vždy veľmi zľakne 🥺 u vás takýto problém nie je ?

nicoletta98
19. apr 2024

@danniiee8 ona na jedno uško počuje, ale zvykne sa zľaknúť tiež.. treba ísť na ňu pomaly, nejak ju zaujať , jemne chytiť , aby zaregistrovala , že niečo ide 🙂 naša sa zvykne zľaknúť keď spinka, prídem domov a nepočuje.. tak na ňu fuknem , potukam po dlazke, aby ma zaregistrovala 😁