Susedia - hluk od psa

13. feb 2023

Máte niekto podobnú skúsenosť? Predali ste byt alebo sa Vám podarilo problém vyriešiť. Suseda mala psa a celý deň zavýjal. Posledné týždne je celkom ticho ale moji ďalší susedia si kúpili šteňa a nechávajú psa doma samého. Predpokladám , že je v klietke alebo zavretý v jednej izbe. Keď malého psa nenaučia správaniu bude to horšie. Pracujem z domu ale byt ešte predať nemôžeme. Zatiaľ jediné riešenie je sa nezblázniť a zapnúť hudbu. Najhoršie je , že pes má izbu vedľa mňa.

gabriela2952
13. feb 2023

To je žiaľ nevýhoda bytu. Ak je to ešte stena, musí sa len naučiť byt aj sam 😊

autor
13. feb 2023

My keď sme mali psíka boli sme s ním zo začiatku. Neskôr sme ho nechali hodinku a pridávali čas.

kvetinka75
13. feb 2023

ja by som normálna dala zákaz mať psov v byte. Byty sú pre ľudí. U nás vo vchode mal jeden haskiho. Tak smrdel. A ten bordel okolo. Ostatní si našťastie upratujú ale ten štetok mi teda riadne lezie na nervy. Niekedy v noci o 23 hod alebo ráno o 5,30. Keď si chce človek cez víkend trošku pospať.

mysicka36
13. feb 2023

@kvetinka75 A na dedine kohúty, kosačky, cirkulár každú chvíľu... Mala by si sa odsťahovať na Mars 😉

autor
13. feb 2023

Ja už nemôžem ani normálne pracovať. Vždy musím mať hudbu aby som mala aspoň trošku kľudu. My sme mali psa ale venovali sme sa mu a naučili psa pravidlám. Ale teraz je všade len arogancia. Slušne som povedala susede , že mi vadí zavýjanie 8hodín a ona mi povie , že nestaraj sa.

kinats
13. feb 2023

Tento problem je tak na dvanast rokov zivota psika cca, ale my mame nad sebou hysterku susedku, co steka hlasnejsie a castejsie ako doberman (a to jej uz ani nikto neoponuje), ked telefonuje, pocujem takmer cely hovor a miesto kobercov ma asi len noviny, lebo dupe viac ako slon neprehlusi ju ani Metalica a desim sa ked ide varit (rezne a kotlety od 5:00 do 23:00, a to hadam aj obden a ma ten nahlucnejsi mixer a vysavac na svete, ona dokaze hlcne buchat aj s molitanom ). A naviac sa tesi dobremu zdraviu (dusevne radsej pomlcim) bude urcite zit este minimalne 40 rokov, co by som ja dal len za jedneho zavijajuceho psika. O ostatnych susedoch ani neviem ci existuju, takze to nie je o precitlivelosti a hrubke stien, lebo inak mi aj byvanie v "bytovke" vyhovuje viac , ako v minulosti v dome.

autor
13. feb 2023

@mysicka36 Hm tak ale je rozdiel či je hluk z vonku alebo v stenách domu. Tie steny sú naozaj papierové. Človek počuje tie zvuky viac takto v byte.

kvetinka75
13. feb 2023

@mysicka36 tak to je prirodzené, pretože tam to bolo stále a určite ti tie sliepky a kohút ráno nespraví taký hluk ako štekajúci pes, celý deň a niekedy aj noc. Žila som na dedine dosť dlho a neviem kde hučí cirkulárka celé dni.

autor
13. feb 2023

V našej bytovke je dosť arogancia. Otvorím dvere a malé dieťa na podlahe sa plazí a rodičia nikde. Keď stavajú nábytok robia to na chodbe. Dokonca vŕtajú cez sviatky.

autor
13. feb 2023

Dedina je v niečom lepšia lebo nemáte spoločné steny, ak nemáte dvojdom. My sme mali kúsok kohúta ale nevadil mi. Mne vadí skorej táto arogancia ľudí a ako nechávajú trpieť zvieratá.

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika_val
13. feb 2023

@kvetinka75 ja mam tento isty problem z detmi ..
Plače to hocikedy či nočny klud, víkend, sviatok, keď je dieťa vačšie tak dupoce, piští, matka po ňom kričí .. na chodbe je non stop bordel od kočíkov ( pravdepodobne kvoli kolajám), a keď sa snažia dostat dieťa zvonku dnu to je akoby ho z kože drali 🙈
Plus jeho matka si rano aj večer v kupelni rada pospieva ( a veruže jej to nejde a ani za pol roka žiaden pokrok 😀)
Ale to je normalne, lebo je to dieťa ale keď pes štekne, urobí zopar paciek na chodbe to je už zle
Prečo?

kvetinka75
13. feb 2023

@nika_val no pretože sme si zvykli, že deti sú deti a teraz im je povolené všetko. Keď som vyrastala, tak v každom vchode bolo kvantum detí, ale nikto si nedovolil to, čo teraz. PRetože ľudia boli ohladuplní. Teraz to je každému jedno. Vybehať a vyrevať sme sachodili von a doma sme sa nenaháňali. O 20 hod. sa všetci snažili dodržiavať kľud, pretože niektorí vstávali okolo 5 hod aby boli na 6-tu v práci. Teraz žiadna ohľaduplnosť. Lebo veď deti, sloboda a iné drísty. V skutočnosti je to tak, že sú ľudia neohladuplní, a myslia si, že môžu všetko.Ešte tak nočný denný plač u malých detí. Vždy deti plakali. Ale aby 6 ročné decko robilo randál ako zbíjačka? To už je nezvládnutá, odfláknuát výchova. Nie každé dieťa má diagnozu, za ktorú nemôže. A čo sa týka bordelu, keď bola dcéra malá tak na chodbe, keď niekto prišiel s kočíkom a zostali šmuhy, tak to po sebe aj umyl - myslím priamo pred bytom. Už to jedno pretretie handrou nikomu nevadilo ale teraz ...... čo je mimo môjho bytu to sa ma netýka

kvetinka75
13. feb 2023

@estrella5 je rozdiel keď štekajú psy vonku a ke´d v byte. Asi si nezažila ten rozdiel.

ropucha6
13. feb 2023

@kvetinka75 to musim suhlasit, my sme sa prestahovali tera do domu, z kazdej strany pes, vystekuju dost casto, ale nevadi mi to (nas pes skoro nesteka). Zato v byte sa to proste ozyva uplne inak.

gejb
13. feb 2023

Ak ste v byte spokojní, možno by som zvažila odhlucnit tu jednu stenu. Nenechajte sa vystvat jedným psom, len preto ze su susedia primitivni ...

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
13. feb 2023

tak to je normalne pri stenati, treba skusit komunikovat so susedmi aj kamaratsky mimo "riesenia" problemov. Vtedy aj lepsie padne, ked povies suseden, ze teda nech sa nehneva, ale ten pes zavija cely den, nech si ho trosku riesia :D Problem je ze ludia by najradsej byvali v bytoch, kde sa zavru, zvukotesne sa zaizoluju. A okrem toho aj socialne. Kolko ludi ani nevie ako sa vola suseda vedla... Tieto problemy tu opisovane kade tade (a nie len tvoj problem so psom), nechapem, nezazila som ich nikdy. ani mali sme psickarov, aj vedla fajciarov, kedze sme sa normalne bavili a rozpravali tak sme si to vybavili. Ak si cele dni na HO, tak budes musiet robit opatrenia najskor u seba - odhlucnenie atd. V dome to napr. vidim o mnoho horsie, na dedinach su tie problemy vacsie ako len stekajuci pes a dupajuce dieta (aj ked teda najdu sa aj vazne veci v panelakoch ako zberac smetia a pod)

simca06022011
13. feb 2023

@estrella5 moj steka tiez, byva preto vnutri. A mozeme ho vychovavat kolko chceme, najskor som myslela, ze sa boji, ale on steka aj na "kamaratov" ktori idu ku nam a "hlasi ich". Proste ja viem, lezie to na nervy, mne najviac, ja neznasam hurhaj, ale naozaj nic ine, ako drzat ho vnutri (nech nesteka na celu dedinu, aj ked teda susedne psy to v pohode "zaskocia" za neho :D) neviem urobit. Co poviem psovi? ako moj ticho bud? a xkrat do noci? zhucim na neho z okna a zobudim este viac ludi :DD

kvetinka75
13. feb 2023

@estrella5 no neviem ale v noci väčšinou pes zaštekal párkrát keď prechádzal niekto okolo. Keď prešiel, prestal. Z jednej strany máme paneláku máme už rodinné domy. V noci počujem aj odtiaľ štekať psy, ale určite nie agresiívne a nie celú noc. Ale väčšinou sú to ,,normálne,, psy, ktoré párkrát zabrešú a nie tie bytové čivavy a pod. ktoré škriekajú aj pol hodiny. to sa štekotom ani nedá nazvať

nika_val
13. feb 2023

@kvetinka75 a to nehovorim o tom že v našej bytovke pravidelne v noci o 3 niekto pusti práčku.. veď čo že sa to ozíva na celu bytovku 😊
Včera nedela okolo 14tej klud všade ticho, a zrazu vŕtanie akoby niekto bural steny 🙈
A k tym deťom.. keď niekto nechá dieťa vrieskať skákať behať večer po byte vtedy nemam problem ja nechat mojich psov šteknut v byte (nevravím o nejakom nepretržitom štekaní to nedovolim zase)
Ja to neporovnávam ako dieťa a pes ale hluk ako hluk.. ale velmi vela ludi to ma tak že dieťa môže ale pes nie
A k neporiadku na chodbe tuna je to hrozne nikto si po sebe neuprace ale čaká na to kedy v tyždni pride upratovačka a urobí to.. cele zle v dnešnej dobe

kvetinka75
13. feb 2023

@nika_val ako píšem, je to o ľuďoch. A v dnešnej dobe každý na každého kašle.

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michellemary
13. feb 2023

Ja som toto až musela riešiť, keďže o ulicu od nás je útulok, a pracovníčky si mysleli, že šteká náš pes, (ktorého nemám, a keďže som alergik, tak to ani nehrozí) a furt mi vyvolávali, nech ho netýram, a ukľudním... Potom sa susedia odsťahovali, takže to prestalo

buba183
13. feb 2023

Informovať sa či sú susedia vo svojom a ci v podnájme.či neplánujú náhodou sa presťahovať. Ak sa vám tam dobre býva odhlučnit stenu alebo dohodnúť sa na pravidlách

liusa82
13. feb 2023

@estrella5 presne tak aj tuto v každom dvore nejaký Maxo.My nemáme nijakého iba mačky sem chodia.A najviac to vadí v noci ked chce človek spať cez deň to ani nevnímam.Začnú sa pretekať, štekať jeden cez druhého ani riadne neviete odkial to ide, štuple do úši nepomáhajú ani zavreté okno.Našťastie to neni každú noc ale pár krát do týždňa áno.My to ideme riešiť sťahovaním na samotu pri les a dúfam že už bude pokoj mimo zástavieb a domov

54tinka54
13. feb 2023

Na nás nejaká dobrá suseda zavolala štátnu veterinárnu správu 😅 naša maltezáčka mohla mať vtedy cca pol roka a proste asi tak prvé dve hodiny po našom odchode do práce zvykla kňučať a štekať. Doteraz nemá rada byť sama a to sme skúšali rôzne metódy učenia. Potom sme jej kúpili protištekací obojok a už to nerobí.
Takže keď tak navrhni susede nech sa poobzerajú po obojku, nie je to moc drahá záležitosť a pes rýchlo pochopí, čo sa od neho chce.

silvike
13. feb 2023

@gabriela2952 No zial, nie je to nevyhoda len bytu. My sme v dome a susedom z kazdej strany tak bresu psy ze dovidopo. Hlavne novy starsi vlciak co si ho umiestnili na dvor. To je jeden des, kolko ten vybrechuje. Dcera koli nemu nemoze spat (ona jedina ma izbu najblizsie k nemu), budi sa na brechot skoro rano. A este ked sa k nemu pridaju dalsi psi od susedovcov a aj nas...no katastrofa. Neznasam to brechanie.
54tinka54 A o takom obojku som nikdy nepocula. To ako funguje ? Na akom principe ?

majulino
13. feb 2023

@kvetinka75 presne tak ako popisujete detstvo ja vychovavavam deti. Denne sú vonku aj 2-3 h, alebo sú do 17-19 na krúžkoch (najmä syn má plávanie do 19) ja s najmladším od 9-12 denne von. Potom ide domov obed, spať a od 15 je zase von a suseda pod nami sa vkuse stazuje. O 20:30 sú všetci traja na posteli a ona v kuse vypisuje, vyvoláva, dokonca aj cez víkend o 9-10 pred obedom 🙈
Ľuďom nevyhovies...