Plánová sekcia v Krompachoch

paulisenko
31. aug 2023

Ahoj. Máte skúsenosti s plánovoanou sekciou v Krompachoch?
Ako dlho je žena po operácii na JIS a ako je to s dojčenim?
Ako je to s otcom pri operácii…môže tam byť?
Ako je to s bondingom po operácii…je možný?
Ako je to s nadštandardom, može tam byť otec celý čas?
Aký je personál a strava?
Ďakujem 🙂

mandymoore123
31. aug 2023

@paulisenko ahoj ,na Facebooku je skupina:
Recenzie na pôrodnice a pôrodné príbehy.

Odtiaľ som dnes čítala toto ( skopírovane)
Recenzia Krompachy 2021 - ako som ju tak písala musím upozorniť že je asi negatívna🤭

Pre pôrodnicu Krompachy som sa rozhodla pre odporúčania na prirodzený príjemný pôrod aj keď cesta tam nám trvala vyše hodiny. V Tom čase prebiehala rekonštrukcia. 1.zaujimava vec bola na poradni keď p.primarka chcela vidíet pôrodný plán, ktorý som jej dala so slovami že nechcem nič extra špeciálne / prirodzene, informovane, voľba polohy, pupočník, bonding/ o čom som vedela že robia vraj bežne,na čo mi povedala že keď nechcem nič špeciálne načo som prišla tam 🥴

V piatok rano mi odtiekla voda, najprv trochu, potom jedno vedro, tak sme išli. Voda neustále odtekala, napriek vložke /skoro dva balíčky popôrodných vložiek som minula už pred pôrodom 🤭/ som bola neustále mokrá. Týmto chcem poukázať na situáciu pri príjme, kde som sa rozprávala s PA ktorá spisovala papiere, a pri stole som stála..ak by som si sadla a znovu sa postavila znovu by som mňa vytieklo vedro vody a bolo mi to nepríjemné...jej to nevadilo, avšak bokom sedel niekto, do dnes neviem kto to bol sedela na gauči pani v bielom, pri sebe, niečo ako upratovačka alebo sanitarka neviem, ona si neodpustila poznámku, že veď si sadnite pani a ja že nie ďakujem mne je takto dobre a ona aaa pani na nás pozerá zvrchu. Túto pani ešte stretneme a mám pocit že práve ona má prekliala 😅

Čiže ráno príjem, celý deň so staršou pani čerstvo po pôrode, každá sme mali iné problémy ona poranenia a bábo, mne večer začali kontrakcie, snažili sme sa nerušiť no bolo to na prd takto. Išla som dole do vzdycharne, telo sa začalo čistiť pred pôrodom takže obed som vygrcala a viac som jesť nechcela. Sobotu ráno nález 1cm, dali prostagladin, či ako sa to volá, tabletku zo spodu. Kontrakcie po ňom silnejšie, celý deň celú noc. V nedeľu ráno nález 1cm 😣 Znovu tabletka zo spodu, kontrakcie nonstop každé 3min. 1cm vždy a vždy, sprcha fit lopta..naozaj mi pomáhalo byť na lopte počas nej avšak primárka má asi 2-3x upozornila že ešte na to nieje vhodná chvíľa že mám si pospať 🤣 Ja neviem či to bolo tou vodou ktorá odtekala a viem že sa dotvára ale viem že je rozdiel rodiť s ňou a bez nej alebo čím ale kontrakcie na ctg sa šplhali do nebies a mňa to naozaj bolelo, a povedať že mám spať mi prišlo naozaj blbé. V nedeľu večer som sa sestričke na vzdycharni už nepáčila, asi predpokladala že aj tak nič zo mňa tak ma poslala hore na izbu, k čerstvé mamičke nech jej vzdycham tam 🙃 tak som sa zvyjala a pri každej kontrakcií zdvíhala z postele aby som to rozdychala, a ona za mnou za celú noc prišla RAZ! Aj to bolo podľa mňa na základe toho že som na ňu už intenzívne myslela a začínala som mať nedobry pocit ohľadne bábätka keďže som necítila pohyby a nevedela.som či len spí aspon ono a či je v poriadku, či žije...možno som len začínala chytať paranoje keďže som už dve noci a tri dni nespala ani 10minut ale podľa mňa si ma mala nechať dole a ozvy skontrolovať aspoň doplerom. Prišla s doplerom, dúfam že sa to tak volá😅, pozrela či babu bije srdce a šla, ale to som bola spokojná že je ok hlavne ono. Pondelok ráno 1cm, vraj dáme tabletku 🙃 Ale to už som cítila že nie, nevládala som bola som totálne out, bála som sa o bábo a kým by sme prišli na 10cm možno som tam ešte dnes. Povedala som že ideme sekciou, napriek tomu že som to chcela tak prirodzene ale s odstupom času cítim že to bolo správne aj keď som sa s tým dlhšie nemohla zmieriť, ktovie čo by bolo zo mňa a z bába ešte hoc po dni.. Takže má pripravili, čakali na anestéziológov, ale z telefonátu som pochopila že im to momentálne vôbec nevyhovuje, prišli začali sme.

Najprv ma.nevedela napichnit na spinal, začala byť nervózna že akú mám prácu že mám nejako krivo chrbticu a blbosti... nemám ju nejako krivu maximálne ako bežný dnešný človek 😅 nakoniec sa jej to podarilo tak rýchlo ľahnúť a pýta sa ma že čo robia, ja že idete s nožnicami po bruchu, ona že ok ešte počkajme 2min. Po 2 min žiadna kontrolná skúška nožnicami ale rovno slová môžme začať. A tak... začali, lenže spinal neucinkoval a oni zarezali a ja som to cítila tak som skirkla že.to cítim a oni ma uspali.

Ešte na sále ako má.pripravovali bola TÁ PANI. Sanitárka, upratovačka neviem a viete čo povedala? "Tak sme sa tu stretli" 🤔

Dohodnutý bonding s oteckom. Nekonal sa. Prečo? Neviem dodnes. Keď som zistila že tam otecko nieje ihneď som kázala sestričke mi ho vytočiť a vraj čistia rodinnú izbu musí čakať, ale bonding mal byť na sále kde akurát nikto nerodil takže nechápem,volala som mu pred sekciou nech príde že idem pod nôž ale môže mať bonding on a zvonil im asi tri krát a nepustili ho.......

Sekcia pondelok ráno pred 9, na rodinnú izbu má preložili po 12:00 v utorok !! 27 hodín po operácii! Dieťa mi priniesli 2x! Na moju žiadosť aby mi pomohli ho priložiť mi povedali 2x že "to sa nedá" 🥴 Našťastie so synom bol manžel na rodinnej izbe takže to som bola spokojná ale ake som.mala problémy s kojením a že som kolostrum mala až na 7my deň doma k.tomu sa nevyjadrujem. Na rodinnej izbe som nonstop hucala nech mi pomôžu ho prisat lebo napriek tomu že som to mala.nastudovane nešlo mi to nechcel zobrať bradavku do úst, možno aj kvôli pôrodu a že nebol pri mamke ale sám v perinke dve hodiny 😭nie oni radšej flasku doňho pchali keď ho zobrali lebo vraj "spieval", plakal štýlom laaa laa laaa. Potom som ich upozornila nech ho nedokrmuju keď ho vezmú lebo už som im neverila ani na vyšetrenie ho dať. Potom prišla jedna mladá nervózna sestra že si ho vyhladujem a že musí niečo jesť a ja že veď.mi pomôžte ho prisat tak na 3.den po pôrode 1.prisatie.

Personál bol inak milý, len často neochotny 🤷

Som 2 roky po tomto horore a budem znovu rodiť. Predpoklad na vbac je, avšak radšej porodim sekciou ako 3 dní rodiť a nič ..toto naozaj nechcem, buď to ide alebo to nejde. Kde rodiť? Stara Ľubovňa je tiež asi často o personále, čo keď znovu natrafím na zlú smenu? Alebo ísť do KE stará nemocnica, Šaca? Chcela by som vyliečiť traumu. Vie mi niekto poradiť? ♥️

darinka60
31. aug 2023

@mandymoore123 Stará Ľubovňa super,Krompachy nikdy viac