Spánok detí pijúcich umelé mlieko

21. apr 2024

Baby, ktoré máte deti na UM, ako často sa vám v noci budia? Chapem, že deti na MM majú iný režim, keďže sú kojené na požiadanie, ale ako je to s deťmi na UM?

tehotna40
21. apr 2024

Ako novorodenec sa budila každé 3 hodiny cca. Potom neskor sa to predlžovalo okolo 4-5 mesiaca.

zdenkak87
21. apr 2024

Do 3 mesiacov papala v noci 2x, odvtedy uz len raz okolo 3:00-4:00. Ale starsi sa dlhsie budil 2x na mlieko, aj horsie spal v noci. Takze to je asi rozne.

angeli121212
21. apr 2024

K tomu MM náš bol napr kojený aj je ešte v noci a budil sa tak raz max dva krát potom sa to kus zhoršilo ale len na tri zobudenia aj to dve stihol ešte pred mojim spánkom a čo som tým chcela povedať že myslím že to súvisí s akýmsi vnútorným nastavením dieťaťa

haraburdova
21. apr 2024

ani raz, zaspi medzi 19-20 a vstava o 7. ma 3,5 mesiaca a pije um len cez den ale velke davky. nenastavovala som jej to, sama si zacala pytat velke porcie a prespavat celu noc. mala 6 tyzdnov ked sa to tak stalo. dovtedy sa krmila kazde tri hodiny ale bola nespokojna, takze asi sama zistila ze potrebuje viac. zo zdravotneho hladiska je uplne ok

lucia13022023
21. apr 2024

Ako kedy. Do 3m sa budil 1x, počas regresie aj 10x ale nie na mlieko.
Potom zas len 1x na mlieko a prišla ďalšia regresia...
Ale od cca 8/9m prespi celú noc.

kikusenka1
21. apr 2024

Môj syn spal od 3 týždňa celú noc. Dcéra ktorá na UM nie je tak ta nespí v noci a To už bude mať 2 roky...

milka1988
21. apr 2024

Môj od narodenia iba na um 🙈 každé 2 hodiny papal, a má 2 roky a ešte si pýta v noci aspoň 1x 😃

žiadne také že lepšie spal keď bol na UM sa nekonalo

kikusenka1
21. apr 2024

@milka1988 u nás chvalabohu ano, ale zato dcéra nespi aj zanho😂

akbara77
21. apr 2024

Zbytočne sa pýtaš...kazde dieťa je iné...ak ti niekto napíše,že dieťa mu spi celú noc od narodenia, len ta z toho môže poraziť. Vždy som si myslela,že deti spia 4 hodiny v kuse...moje dieťa tak nespalo NIKDY, len som sa potom sama zozierala, že robím niečo zlé

mima172
21. apr 2024

To je individuálne. Moja dcéra bola na UM a akonáhle sme ju naň prestali budiť (museli sme kvôli nízkej pôrodnej hmotnosti), tak prespala celú noc a to bolo, keď mala 2 mesiace.

kikusenka1
21. apr 2024

@akbara77 presne tak. Kazde dieta je iné ci kojene ci na umelom mliecku to je jedno. Niektoré viac spinka iné zase menej...

katesocka
21. apr 2024

Syn prespal noc od štyroch mesiacov, dcéra od dvoch mesiacov. Dovtedy obidvaja pili mlieko každé 3 hodiny (myslím samozrejme v noci).

viky2612
21. apr 2024

Naša prespala celú noc už od nejakého 6 týždňa. Dovtedy max 1-2x. Každé dieťa je iné. Niektoré tiež pijú UM a nepomôže im to prespať celú noc.

autor
21. apr 2024

Baby nepíšte mi, že každé dieťa je iné. To viem aj bez vašich komentárov. Mne nejde o to, aby ste mi napísali, že bude spať od začiatku bez problémov. Len som chcela trochu prehľad v tom, ako to u koho funguje. Nakoľko mam v okoli len kojené deti a vidím, že okrem papania plní prsník aj ďalšie úlohy (upokojenie, istota, atď). Takže tam sa aj predpokladá iný režim. Preto som chcela vedieť, či detičky na UM majú tendenciu viac spať, alebo aj bez kojenia vyžadujú častejšie vstávanie, kontakt s matkou a pod.

kikusenka1
21. apr 2024

@autor môj od tretieho týždňa života spal celú noc. Preto ti píšu ze každé dieťa je iné pretože niektoré deti aj na umelom mlieku si ho v noci dožadujú. Môj zase nie. On sa naladoval večer a spal až do rána. Vždy vypil mlieko celé ani kvapku nenechal. A miesto prsníka mal v ústach dudel

hederamonstera
21. apr 2024

Obidvaja sa mi prve mesiace budili presne kazde tri hodiny. Potom sa to postupne predlzovalo, prvy cca od 1,5roka spi celu noc, druhy ma 11mesiacov a budi sa raz za noc na mlieko. Obaja mali/maju dudle na spanie
Mna az strasi ako to ze niektore tak male babatka spia celu noc, to je divne

anavixy
21. apr 2024

@hederamonstera presne, predpokladma ze nespia bez perinky alebo na chrbte… pre malicke babatka je tak dlhy hlboky spanok, ze prespia celu noc neprirodzeny a aj nebezpecny. No urcite existuju aj take deti, co spia bezpecne a “napriek tomu” prespia dlhy cas, ale to su skor vynimky.
A autorka, neviem aky prehlad si chces spravit. Dieta sa bude budit tolko, kolko bude potrebovat, alebo tolko, kolko ho nechas. Aj flaska ma/moze plnit ine funkcie nez len zasytenie, dieta si zvykne, ze sa zobudi a dostane mliecko a to ho upokoji a zaspi a tym padom to pren bude zvyk, ritual, ktory u neho bude fungovat rovnako ako upokojenie na prsniku. Samozrejme, ked to tebe nebude vyhovovat, lebo nebude, tak sa ho budes snazit od toho nocneho mlieka oducit. A ked ti to nebude vadit a nebudes sa snazit to zmenit, alebo to proste nepojde, tak sa ti aj dvojrocne dieta moze budit dvakrat v noci na mlieko. To, ze deti na um lepsie spia alebo ze um viac zasyti alebo este lepsie, ze kasa na veceru je zaruka dobreho spanku je totalna hlupost a mytus. Takze prieskum je zbytocny a pravda je to, co si tu nechcela citat a sice ze kazde dieta je ine. Budu lepsie obdobia aj horsie, zo vsetkeho to dieta vyrastie aj bez toho aby si si ty z toho vlasy trhala lebo susedove sa budi len raz a tvoje trikrat. Ale teda ano, pravdepodobne sa dieta na um nebude budit 10-15x na mlieko, ale moze sa zobudit 10-15x napr na cumel a 2x z toho na mlieko. A btw, aj deti na um mozu byt krmene na poziadanie, niekedy vyhladnu po 1,5 hodine, niekedy po 4, je to tak uplne ok. 🙂

really8
21. apr 2024

V podstate od porodnice to bolo raz. Okolo 2-3. Potom zase az tak o 6-7 ale to beriem ako rano. V roku som nocne krmenie utaka a prekvapivo vobec nechybalo. Zrejme to bol uz dlhsie iba zvyk.

bytc20
22. apr 2024

Moj od 3. mesiacov takisto prespal celu noc ☺️ Cisto na UM bol od 1,5 mesiaca.

zuzuliennka1
22. apr 2024

ja som dokrmovala um a aj kojila ;) kazde dieta je individualne a typ spanku a castost budenai vobec nesuvisi s tym, ci je dieta na mm alebo krmene z flasky.

veronikaszabova
22. apr 2024

Dcera rok - v noci pije mlieko 2x ( 1:00, 5:00)

bluemoon24
22. apr 2024

Syn byl na UM od narozeni. Do cca roka se budil kazdou hodinu, nekdy i vicekrat. Od roka se budil 3-4x za noc. Az od 2 let se budi 1x nebo vubec.

lsz
22. apr 2024

Naša od 2 mesiaca prespí celú noc bez mliečka a to sme od narodenia na UM. 🙂