Spánok a kojenie mesačného bábätka

7. júl 2022

Ako dlho môžem nechať v noci spat mesačne babo ktoré je kojene? Doteraz som ho každé 3 hodiny budila v noci ale prespalo by dlhšie len nevine ci môžem nechať aj 5 hodín napr spať.. Cez deň sa kojime aj každú hodinu a pol až dve lebo samo si pýta ale v noci pekne spi a budím ja na kojenie....

nikpa
7. júl 2022

Cez noc sa na jedenie nebudi, iba cez deň. Takže kľudne nechaj spať v noci až kým sa samo zobudí.

ls56
7. júl 2022

Normalne nechať spinkať. Pokiaľ babo priberá a je spokojné, tak určite nebudiť. Moja v tom veku vydržala v noci aj 6 hodín ♥️ Ale uživaj si to. Lebo teraz ma pol roka a budi sa každú hodinu🙈

diamond007
7. júl 2022

Nebudila som nikdy na kŕmenie aj priberá. Ako píše vyssie, užívaj si to.

elizabet173
7. júl 2022

preboha a na čo ho budíš? Ak nemalo nízku pôrodnú hmotnosť a to by ťa lekár upozornil, tak je to nezmysel. Mne spalo dieťa od štyroch týždňov celú noc, kojené, iba kojené, ani by ma nenapadlo ho budič, na čo? Keby bolo hladné, zobudí sa samé.

elizabet173
7. júl 2022

@nikpa nebudila som ani cez deň, ak dieťa primerane priberá, nevidím dôvod mu trhať spánok, je jedno, či si vypije tú dennú dávku mlieka na päť krát, alebo na desať

autor
7. júl 2022

@elizabet173 pretože zo začiatku som musela kvôli žltačke

elizabet173
7. júl 2022

to je v poriadku, pri žltačke sú deti spavé, ale žltačka už dávno pominula, nie? Prečo si sa nespýtala lekárky? Naozaj je zbytočné ho budiť, spánok je preň dôležitý.

ls56
7. júl 2022

Kvoli tomu, aby si si udrźala laktaciu, tak by som budila aspoň 1-2x. Určite nie nech spí celu noc. Tebe sa laktacia len upravuje. Tak, aby si neprišla o mlieko a malý by chcel spať celu noc tak aspoň 1-2x by som ho budila.