Psychomotorický vývoj dieťaťa - novorodenec

14. mar 2023

Ahojte Maminy, máme len 2 týždňového synčeka, som prvorodička, poradíte mi, ako ho stimulovať po psychomotorickej stránke? Máme kúpené kontrastne hračky, je už na ne správny čas?
Nechcem nič zanedbať ale ani synčeka pretazit 😊

amelia89
14. mar 2023

Nechaj ho este si zvyknut na svet. Netreba este ani knizky, mozes zacat az o mesiac aj neskor resp ked vydrzi napr chvilku past koniky☺️

patkanik
14. mar 2023

pozri si ( teraz este mas na to cas) fb Eva Kiedroňova -odbornicka v danej oblasti. Ma rozne aj YT videa, alebo ked chces, mozes si zaplatit aj kurzy ( webinare), kde to vsetko vysvetluje, podla veku.Velmi dobre vysvetluje sj tu samotnu manipulaciu s babatkom ( to s tym velmi suvisi ). 2 tyz. babatko sa musi este len vela vyspinkat 😊

pribinak
14. mar 2023

V tomto veku ho môžeš dávať každý deň na chvíľku na bruško, ale nie keď je najedený.

zuzinka888
14. mar 2023

Tak,ze ho nechas pozorovat tvoju a ockovu tvar, vyrazy grimasy. To na zaciatok uplne staci.

andreatytler
14. mar 2023

Zatial je najdolezitejsia tvoja pritomnost. Vela kontaktu. Nech pozera do tvojej a muzovej tvare, pocuva tvoj hlas. Vela sa usmievat a on sa zacne usmievat spat. Podla toho ci dokaze mat nejake bdele okno a zaujima sa o okolie zacni s tymi kontrastnymi hrackami a obrazkami ale najlepsie su veci z realneho zivota. Davaj na brusko nech si trenuje hlavicku.

mogaa
14. mar 2023

Hračky v tomto veku? To vážne? v tomto veku mu uplne stačí tvoja prítomnosť alebo prítomnosť niekoho kto sa mu venuje....časom sama zistíš, že akékoľvek hračky s ktorými sa nebude chcieť/vedieť hrať sú ti na 2 veci.....deti sa aj tak najračej bavia s uplne obyčajnými vecami ktoré doma nájdu - papuče, dialkové, hocičo ligotavé, šuštiace...v prvých mesiacoch možno využiješ hrazdičku...