Povolí blanité zrastenie pošvového vchodu u bábätka?

daandra
18. okt 2014

Mojej 6 mesacnej dcerke zistila pediatricka zrastenie posvoveho vchodu blanou...vela som o tom citala, preto ma zaskocil jej pristup, ze to mam nechat tak a neriesit a do dalsej kontroly o dva mesiace by to mohlo samo povolit, ...Citala som, ze to zrasta casom az v kozu a treba to potom riesit pod narkozou. Preto sa chcem spytat, ci s tym mate niekto skusenost, ze to povolilo samo...Som z toho nestastna.Resp. riesili ste to v Kosiciach u nejakeo dobreho dr. ? Akym sposobom. Zatial sa to snazim cvikmi povolit sama..ale bojim sa, aby som jej neublizila, resp. ci sa mi to podari..:(

niki101988
18. okt 2014

Ahoj takže dotyčný zrast sám nepovolí, vzniklo to tým, že si genitál svojej dcérky obchádzala a pri hygiene si malé a veľké pysky od seba neoddelovala. U dievčat je to pomerne častá záležitosť len s tým nikto na bubon nechodí. Áno rieši sa to potom chirurgicky proste prerezaním danej blany ktorá sa tam vytvorí

nikusssik
18. okt 2014

nám sa to stalo, bola som z toho v šoku, že čo som urobila zle, keď má malá taký problém...ale nás pediatrička hneď poslala ku gynekologičké, ktorá to jedným ťahom urobila a pouičila ma ako sa o tieot miesta starať...stále pretierať, najlepšie vazelinou, oddeľovať, aby to nezrastalo...najskôr mi iná pediatrička povedala, hneď po narodení povedala, že jej tam nemám moc zasahovať, ked som sa na to pýtala...no tak som ju štandardne kúpala a tak, ale veru nikdy som jej neoddelovala od seba pysky a takto to dopadlo...takže čo najskôr gynekolog aby to neskončilo rezaním.

jespera
18. okt 2014

Ja by som urcite kontaktovala detsku gynekologicku - vyhladaj vo svojom okoli, zavolat - ist sa opytat....nenechavat na nahodu, radsej sa zbytocne opytaj ako ma to byt casom komplikovanejsie a horsie...

katimka
19. okt 2014

moja dcerka mala zrastene vnutorne pysky (nebol spominany posvovy vchod, tak neviem, ci je to ten isty alebo podobny problem), ale nam to doktorka kazala natierat kazdy den mastou Calcium a to nam pomohlo...