Opakovaná synechia

malu23
14. apr 2024

Dobry den, prosim je tu niekto, kto riesi/riesil opakovanu synechiu u dievcatka? Mam 5 rocnu a bojujeme uz rok. Nech robime cokolvek,kazdy mesiac musime na zakrok ☹

anavixy
14. apr 2024

Kazdy mesiac na zakrok? Roztahujete denne? Pouzivate olej alebo mucogyne gel? Slezove kupele a pinda mast ci slezovu mast ste predpokladam skusali. Skusali ste aj rozrusit zrast doma aby ste nemusi k dr (je to jednoduchsie nez to vyzera)? Skusali ste aj Ovestin?

malu23
autor
14. apr 2024

@anavixy ano kazdy mesiac ☹ roztahujeme,mastime,kontrolujeme trikrat denne. Slezove masti,slezove kupele niekolkokrat do dna. Vsetky mozne masticky. Kremy,oleje,vsetko. Hygiena je spravna,kontrola správna. Ovestin sme neskusali,lebo jo lekari odmietaju predpisat. Boli sme u 4 lekarov ☹ dcerka ma 5 r,od 3 rokov mame tento problem. Ozaj sa z toho uz zblaznim

malu23
autor
14. apr 2024

@anavixy ako to oddelit doma? ☹ mam pocit,ze viac ako to natahujeme roztahujeme uz to nejde. Nerobi sa ziadna blanka,hned to ide do tuheho zrastu ☹ z vecera do rana sa to zrasta kusocek po kusku,do mesiaca je to z 90% zavrete

anavixy
14. apr 2024

A ma to tak ze jej to robi problemy? Nestretli ste sa s takym nazorom, ze to netreba riesit? Ze sa to vyriesi samo o par rokov…?
Ok citam teraz druhy koment… tak asi sa to neda nechat tak. Pouzivate ak vatove tycinky? Olej/mucogyne na vatovu tycinkou a tou tycinkou rovno ten zrast rozrusit ako sa vytvori, kazdy vecer proste tou vatovou tycinkou zabranit tomu aby sa ten zrast mohol urobit, ono len roztahovat nestaci. Ja som takto vatovou tycinkou rozrusila zrast dcere dvakrat, odvtedy zatial pokoj (klop, klop). Verim, ze je to narocne a stresujuce pre vas obe ☹️

malu23
autor
14. apr 2024

@anavixy lekari si myslia,ze na to kaslem,ze to neje mozne,kontaktovala som uz snad vsetkych detskych gyn.na slovensku a v cesku. Vatovou tycinkou to vytieram kazdy vecer. Neviem ako rozrusit? Skusala som aj tlacit na ten zrast,ale nejde to ☹ naviac dcerka uz je z toho UPLNE vystresovana ☹

malu23
autor
14. apr 2024

@anavixy problemy nema praveze ziadne. Ziadny vytok,ziadne palenie,ani svrbenie,len ked uz je to zavreto z naozaj velkej casti,tak cika dopredu akoby,co je jasne. Ale vtedy uz radsej ideme,lebo sa bojim,ze sa to zrastie uplne