Synechia u dcérky

10. jan 2023

Ahojte, máte skúsenosť so synechiou u vašej dcérky? My ideme zajtra k dr. lebo mám podozrenie, ze to dcérka ma… Som z toho smutná pretože vedela som, že to môže vzniknúť a tak som robila všetky opatrenia aby sa to nestalo a aj tak sa to stalo 😕Dcérka ma 2 roky… Prosím vás ak máte skúsenosti ako to riešili u vašich dievcatiek? Ďakujem.

maryetta
10. jan 2023

Aj moja to mala. Neviem ci mala vobec pol roka vtedy.
Detska dr mi povedala ze to proste sa stane ani nevies kedy. Nie je to ani tvoja chyba ani zla hygiena.
Mojej to skusala dr a neslo to. Skusala som ja doma. Tiez to neslo. Tak som mala ist ku detskemu gyn.
Nakoniec ale den predtym to pekne “puklo” a je to ok.

kateenky
10. jan 2023

Moja to mala uz ako 3-5 mesačná. Doktorka hovorila ze jej to kazdy den mam "otvarat" to vobec nepomahalo ale v 5 mesiacoch mala zapal mocaku a museli ju cievkovat. Vtedy jej to prerusili a odtedy uz sa to neobjavilo (teraz ma 18 mesiacov). Ja jej to vecer po kupani pri prebalovani pozeram, od doktorky sme mali aj taky krem ktorym som jej to "preventivne" natierala

iritka
10. jan 2023

tiez sme to nedavno riesili u skoro 2rocnej, mala to zrastne skoro cele, uz sa jej tazko cikalko. letela som s nou k detskej gynekologicke a ta jej to za sekundu prerusila, mala len mrnkla a bolo. mala som z toho riadny stres, ale asi to az tak nebolelo ked ani neplakala. potom sme sa o dva mesiace dostali do nemocnice kvoli chorobe a tam som kontrolu zanedbala, sa jej asi 2 cm zase spojili, ale doma sme ju kazdy den kupali v sleze a potom som jej to jemne masirovala a puklo to same.

naturalka
10. jan 2023

Ahoj, my sme to riesili presne na 2. narodeniny. Synechiu dcerke skusala rozrusit pediatricka, ale bolo to uz pevne, takze sme sli ku detskej gynekologicke. Ta jej blanku pretrhla vativou tycinkou, na ktorej mala framykoin. Trvalo to fakt sekundu. Prve vymocenie po zakroku dcerku asi bolelo, ale inak ziaden problem. Tiez som z toho bola zufala, vela som si odplakala, vobec som nechapala, kedy to dcerke vzniklo…Ale rychlo sme zabudli 🙂 drzim vam palce, bude to dobre 🙏🏻

ls56
10. jan 2023

Moja to mala ked mala tusim 3m,ale lekar jej to otvoril. Potom to uz nevzniklo ale pri kazdodennom kupani jej prejdem s klasickou bielou namocenou plienkou tam dole a vsetko jej to vycistim.

nicol_10
10. jan 2023

Moja to mala cca v 11 mesiacoch. Pediatricka to zbadala pri prehliadke,nastastie jej to vedela oddelit. Pretierala som jej to repikom. Odvtedy jej to vo vani vzdy oddelujem,vtedy to menej vnima,ked je zabavena bublinami v kupeli.

autor
11. jan 2023

dievčatá neviete či potrebujeme ku detskej gynekologicke výmenný lístok? dotkor dnes povedal, že to nie je synechia ale mne sa to nezdá, radšej by som bola ak by sa na malú ešte niekto pozrel

iritka
12. jan 2023

Nepotrebujes

horskaholka
26. feb 2023

Ahoj. My sme boli tiež u gynekologicky a ta mi povedala, ze ona ta prerusovat nebude, ze by ju to potom stipalo pri cikani. Mala som nakazane jej to pravidelne po kupani natahovat. Ja som si kupila slezovu mast z naturkraft.sk a potierala som jej to tym kazdy vecer. Cca po 2 mesiacoch jej to povolilo úplne 😉teda bolo to zdlhave, ale ucinne