Mykóza u 13 ročnej. Poradíte?

mima75
24. mar 2013

Zdravím vás, moju 13 ročnú dcéru po antibiotikách začala svrbieť "šuška" - dala som canesten masť bolo to ale neznesiteľné...doškriabala sa hrozne - tak som jej dala v sobotu jednu tabletku Mycomax 150 - samozrejme budem volať pondelok lekárke.....ale máte s tým niektorá skúsenosť? mám jej dať o týždeň preventívne ešte jednu? mne dal lekár 3 tabletky....raz za týždeň jednu.....dakujem

luciannka83
24. mar 2013

Pri neznesiteľnom svrbení pomáha sedavý kúpeľ v sóde bykarbóne. Tzn. sóda je zásaditá a vyrovnáva kyslé prostredie na neutrálne. Alebo výplach rossalgin. Mohla by v ňom aj sedieť. Určite s ňou zájdi na gyndu, lebo keď mykózu raz nedoliečiš, môže sa stať chronickou a to vie byť nepríjemný problém. Tabletky z domácej lekárničky by som radšej nedávala. Čo môže byť dobré pre teba, nemusí byť vhodné pre tvoju dcéru. A ešte treba prijímať dostatok probiotik. Acidofilné mlieko alebo aj v tabletkovej forme. A ešte jedná rada na záver,... k antibiotikám je dobré stále brať probiotiká aby sa predišlo takýmto problémom.

sendy182
24. mar 2013

máš antishamistikum neaké?...........kľudne daj......i probiotika

gretula1975
24. mar 2013

ahojte.chcem vam poradit co sa tyka mykozy.chodte do lekarnr kupte si tabletku mykomax!!!! je vyyyybprna!a kupte ju aj priatelovi. prehltnete a po 2dnoch mate svaty pokoj!!! verte mi.dakujem

kamca93
25. mar 2013

Gretula1975 neviem z akeho dovodu by to mala dat svojmu priatelovi ak mam ptoblem chudatenko jej dcera a nie ona

jarka0812
25. mar 2013

mojej 4 ročnej pomohol obyč. canesten. V tvojom prípade by som hneď išla sa malou gynekológovi. Nebála by som sa sódy a rossalginu, ale tie tbl. by som jej nedávala. Ja som malú zobrala k môjmu gyn. (keď mala neskôr aj výtok), samozrejme, že sa bála a plakala, tak mi dal tú tyčinku na kultiváciu domov, aby som to ja zobrala. To bolo v pohode. A samozrejme nezabúdať na probiotiká. 13ročná môže aj v tbl. aj tampóny.

janyka
27. mar 2013

ja sama som mala taký problém v 15. Doktor mi vtedy predpísal len masť. a vraj ak nezaberie, mám sa vrátiť po tabletky. No samozrejme som sa bála. Sedacie kúpele a mastička nakoniec zabrali. Ale treba to robiť fakt poctivo, aj niekoľko dní po odznení príznakov. A pridala by som určite probiotiká.

harmancek77
28. mar 2013

Ahoj nám pomohlo umývanie s 3% roztokom bórovej vody /kúpiš v lekárni/ a následne canesten, obmedzenie sladkostí a sladkého. V rodine máme profesora gynekológa, jeho odporúčania. 🙂