Kŕče pri zaspávaní

kifliiik
20. sep 2020

Dobry den, mam 6tyzdnoveho synceka ktory sa pri zaspavani stale budi. Akonahle pusti dudlik zacnu ca mu nekontrolovane hemzit rucky a nozky, cele telo, obcas aj hlavicka a zobudi ho to do placu. Nie je to morov reflex, nespusta sa to na zvuk ani iny podnet, skor ked uz uplne zaspi. Vyzera to ako ked je hore a klasicky sa hemzi ako babatka, pohybuje ruckami nozkami, akurat takto pri spanku je to doslova nedobrovolne, akoby krce. Nepomaha ani objatie iba pevne zviazanie v perinke e eaj cez nu sa hemzi. Rychlo rastie, z 51cm je uz na 57cm a z vahy 3300 je uz na 5400g. Myslela som ze to suvisi s nervovou sustavou. Dakujem

zuzana_ilkova
20. sep 2020

@kifliiik ahoj a nema krce v brusku? Vies kolika zastavene prdiky... nemoze to robit preto ze ho boli brusko?

babuli
20. sep 2020

podla mna kolika, nas 10 dnovy robi to iste

kifliiik
autor
20. sep 2020

@zuzana_ilkova nie, toto sme uz podchytili, toto je doslova akoby nevedel ovladat rucky nozky a musel nimi metat...

kifliiik
autor
20. sep 2020

@babuli tiez nam to robi od malinka ale predtym len obcas a menej silne hemzenie a teraz ho koli tomu nevieme uspat...koliky uz mal vyzerali inak, teraz je spokojny, v klude zaspava a zrazu sa zacne hemzit a az tak sa zobudi a zacne plakat doslova z nervov na vlastne telo...opakuje sa to niekolko x

silvinka_c
20. sep 2020

@kifliiik môže sa jednať aj o febrilne kŕče, tie su najčastejšie u malých detí. Sú to kŕče z horúčky. Skus mu merať preventívne teplotu. Pripadne to môže byť aj nejake iné ochorenie. Neviem di predstaviť v akej intenzite ten trás je. Ako aj zienky písali, môže to byť aj z kolíky ale vtedy to je ze dueta akoby stuhne a trasie rukami nakoľko stláča brucho dôsledkom koliky. Skus ešte zistiť či náhodou nestina podnebia k sebe, pripadne mu nevyvracia oči fo hora. Viem jr to len krátky stav ale teba ako matku to veľmi vystraši. Snáď to nebude nič vážne.

babuli
20. sep 2020

@kifliiik a je to len vecer alebo v noci? nas cez den kludne spinka a papa, spinka a papa...pride vecer a zacne to....cely je nervozny, hemzi sa, toci sa, krci sa...stale akoby hlada jedlo...pritom je napapany...puci sa...placka..je nervozny...zmenili sme teraz umele mlieko a trosku to pomohlo....nebola som s nim hore 4 hod ale dnes len 1.5 hod kym to vecer mal...

kifliiik
autor
20. sep 2020

@silvinka_c teplotu ma ok, tiez som si myslela ze je to to, ale nie...on sa totiz netrasie, on hemzi nozkami ruckami ako babatka ktore su bdele a pohybuju sa tak bezne...len on to robi doslova ked zaspi a pusti dudlik akoby sa vtedy spustil mod "hybeme sa akoby sme boli hore"

kifliiik
autor
20. sep 2020

@babuli tymto sme si tiez presli a este stale to robi pred vstavanim, zacne sa pucit ale to je preto ze sa chce vykakat a nejde mu to...tiez sme mali zle um co mu nesadlo a davame dokopy samostatne kakanie bez teplomeru

kifliiik
autor
20. sep 2020

@kifliiik zakazdym

babuli
20. sep 2020

@kifliiik a ake UM vam teda vyhovuje?

kifliiik
autor
20. sep 2020

@babuli beba, uz dokonca aj raz za den sam kaka, doteraz na nutrilone sme mu museli pomahat s teplomerom a mal desne krce v brusku...teraz uz neplace obcas sa puci ked sa chce vykakat ale uz sa to podstatne zlepsuje...ja som skor myslela ci to nieje nieco nervove ked tak rychlo rastie...