Dvojmesačný syn sa pri zaspávaní nadmerne hýbe

barborieta
10. sep 2013

ahaojte maminy 🙂 ...potrebujem poradiť. Môj synček má teraz 2 mesiace a pár dní. Počas bdenia pekne hýbe ručičkami a nožičkami, otáča hlavičku...hýbe sa podľa mňa úplne normálne. Keď sa začne ukladať na spánok, zvýši sa mu aktivita najmä v rukách, ktorými si stále prechádza po hlavičke, tvári...čo ho samozrejme budí a a začne sa celý hrozne "mrivť" . Vždy ho zabalím ako múmiu, čím sa upokojí a zaspí. Keby som ho nezabalila, tak mu to trvá aj 20min. kým sa uloží. Do perinky ho nebalím, lebo to mu obmedzuje pohyb nožičiek a vtedy sa veľmi hnevá. To, že ho musím zabaliť mi vôbec neprekáža, keď mu to pomáha, tak to robiť budem. Ale máte niekto skúsnosť s tým, že ako dlho toto nadmerné hývanie sa môže trvať? Predpokladám, že to súvisí s tým, ako sa dieťa vyvýja, ako sa mu rozvíja nervová sústava...ale na druhej strane mám obavy, či sa to niekedy skončí a prestane sa tak hrozne "mrviť", alebo či mám robiť paniku a žiadať doktorku o odporučenie k neurológovi... Ďakujem za vaše skúsenosti 🙂 😉

cicamica1980
10. sep 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

aj moja sa cca. v tom veku tak mrvila pri zaspavani, preslo to ca. o mesiac🙂

desszi
10. sep 2013

nemusis sa bat, vela babatiek to robi, aj nas to robil, ak ti pomaha zabalit ho do perinky alebo zavinovacky, tak to rob, ja som ho tiez zavinovala, casom to prejde 😉

seemani
10. sep 2013

moj sa tiež mrví, ručičkami si šúcha oči a chodí si po tvári, to je tým, že je veľmi unavený. Zvykne sa aj rozčúliť, až normálne kričí, ale len chvílu a potom hneď zaspí. je to od únavy, nič si z toho nerob. Môj má tiež dva mesaice

zszudorova
10. sep 2013

nam taky tak...zacalo tiez cca v 2mesiacoch a robi to dodnes,ma 8mes.,cim unavenejsia,tym aktivnejsia,proste sa nevie ukludnit a ulozit. takze ma ulitku a balim...ako ty hovoris-ako mumiu..akurat v noci sme pokrocili, po takej hodine od zaspania ju rozviazem a spi navolno celu noc,niekedy nad ranom musim znova zabalit ked sa zacne v postielke hrat o 3h🙂ked je zavinuta spi jak drevo....nevadi mi to,podstatne je ze ja nemam nervy pri uspavani.akurat mi vadi, ze uz mi nezaspi ani v kocari,len ked ju zabalim a kedze ju odmietam vonku balit,aby ma nahodou niekto nevidel,povedia ze tyram svoje dieta🙂)..no tak mi nespi...hadze sa v kociku jak velryba a ziape...prideme domov,zabalim,odpadne.takze tak.co uz.mame aktivne dietky ktorym je mala koža:P

sense
10. sep 2013

aj nasa sa tak mrvi , teraz ma styri mesiace a ked je velmi unavena tak sa mrvi este stale ale len tak ze si stale zmoli ocka a dava hlavicku raz na jednu raz na druhu stranu, ale neplace pritom len mam pocit ze sa nedokaze riadne ulozit, ale ked ju dam v spravny cas spat uz pri prvych priznakoch unavy tak lahne a spi

barborieta
autor
10. sep 2013

@zszudorova
akurát náš malý to robí či je alebo nie je unavený. Ja ho tiež zvyknem rozbaliť, keď vidím, že tuho zaspal a zabaliť keď sa preberie. V kočári našťastie spinká a nemusí byť zabalený. Tam sa mrví len občas, akurát kočár musí byť v pohybe...
Niekde som čítala, že takéto malé deti majú problém s veľkým priestorom a nevedia sa v ňom ukľudniť, tak potrebujú viazať. Samozrejme, že som rada, že mám aktívne dieťa...ale nepáči sa mi taká aktivita, ktorú evidentne malý ešte nevie ovládať...ale budem veriť, že sa to upraví. 😒

@senze
ja tiež ukladám pri prvých príznakoch únavy, ale v 9tich situáciách z 10tich sa mrví, tak ho musím zabaliť...

zszudorova
11. sep 2013

@barborieta sak mala mi tiez predtym spavala v pohode v kocari...nemusela som ju tam balit,staci ze sa natrasala...no tie krasne casy odisli🙂 jedno sa vyriesi,druhe pride...co uz...pravdu povediac,takto som si materstvo nepredstavovala.snad sa to vekom zlepsi.ale je to koooooooooooooopec starosti.a ze taketo hovadiny budem riesit...som myslela ze decko ked je unavene zaspi aj postojacky...videla som u synovca,haha

galanthus
17. sep 2013

Nie si sama. Aj ten nas ma presne take iste prejavy tak ho balim do zavinovacky. A o kolkej davate spinkat vase zlaticka?

zszudorova
17. sep 2013

@galanthus myslis vecer?18:45-19:15

galanthus
17. sep 2013

@zszudorova ano vecer, mne sa to stale akosi nedari ho dat skor spat, mne to vychadza az okolo 20.hod a to je uz nervozny, ale ked papava o 18.hod tak mu chcem dat aspon 2 hodky pauzicku. no musim to nejako skusit poposuvat 🙂

zszudorova
19. sep 2013

2hod pauzicku?to na co?ved mala sa napapa,dam ju grgnut a ide hned spat....sak kym ho ulozis bude znova hladny.ci?ty asi kojis...vtedy sa to robi asi inac,neviem...ja som nekojila

zszudorova
19. sep 2013

@galanthus odpoved vyssie.zabudla som to adresovat🙂

janka585
19. sep 2013

Moj malý má 3 mesiace. Cez den spí len a len v kočiari. Od únavy strašne plače, potom zaspí a o 20 min sa zobudí. Aj by spal, ale proste sa zobudí a je ako čert a nie nie zaspať. Ako by som mu mohla pomôcť, lebo už som vyskúšala si všetko :(

galanthus
19. sep 2013

@zszudorova ked mu dam jest o 18.hod tak este nechce spat to len nervaci tak cakame na dalsie krmenie a potom uz nejak aj ked s tazkostami zaspi. No budem to musiet nejako zmenit. Diky zatial.

loknicka
19. sep 2013

ahojte moja mala ma 2 mesiace a presne sa tak mrvi a je z toho nervozna - sama zo seba. tiez ju balim do perinky a pomaha to ale aj tak mame problem so zaspavanim a som uz z toho zufala. najnovsie si robime nocne zurky a nemozeme spat a ja neviem preco. v noci - vzdy tak po 22.00 a neskor nemoze spat a place na cely barak a ja neviem preco. proste nemoze zaspat ale ten plac je hrozny. niekedy to trva aj 2-3 hodiny. neviem co s nou a cim dalej tym viac mi samozrejme dochadza energia a nevladzem... 😢

marisk
19. sep 2013

@janka585 To aj moja malicka! 2,5 mesiaca a este aj v kociari len jeden spanok do dna. Ked ju tam chcem napchat druhy krat, reve az je fialova. Ani na rukach, ani v postielke, ani v satke... Som zufala. Jedine zaspi pri kojeni, tak ju potom drzim aj 1,5 hodiny, lebo ked ju polozim do 10 minut je hore. Uz som to vzdala, ked chcem, aby spinkala, tak je na mne vyvalena. Domacnost hore nohami, ale mam celeho konika presurfovaneho 🙂
A trepe sa pri zaspavani tiez ked je prilis unavena.

evko1
19. sep 2013

Aj naša malá sa budila na nepokoj a na to, že rozhadzovala ručičkami a to ju budilo, ide o Morov reflex, bola som proti baleniu, som si myslela, že to dieťa obmedzuje atď., začali sme ju baliť do ulitky a supeeeeer!!! www.ulitka.sk -odporúúúúúúčam!!!

zszudorova
20. sep 2013

presne!vivat ulitka!:P nam ju poradili az ked mala moja 5mesiacov, dotial som sa trapila s uspavanim a uspavala som ozaj vselijako...na rukach-cely cas na mne,v kociari za pochodu,natriasanim na balkone,capkanim po riti,hojdanim vo vajicku...proste psycho...odkedy mam ulitu,od toho dna som stastny clovek a moje decko tiez lebo je vyspaneeeeeee. a LOKNICKA a ostatne,kt. mate mensie dietky ako 4mesiace...taketo na pohlad bezdovodne place si nejaky odbornici nazvali koliky. aj to poznam doverne...kolika neznamena len bolest brucha,dokonca to nemusi byt ziadna bolest...hotove scifi s tymi detmi co?ale prejde to...nebojte...vela z nas to prezilo...potom dojdu zuby atd atd...🙂prajem vela stastia,vela trpezlivosti ale tu ulitku by som si na vasom mieste ryyyyyyychlo objednala.

kate2kate
21. okt 2013

@zszudorova chcem sa spytat a to do ulitky balis pred jedenim? Lebo moj maly zacne vrieskat uz pri jedeni.Uz mu oci padaju, len tak si dudka a z nicoho nic spusti taku ruznicu, ze to sa neda pocuvat 😢

zszudorova
22. okt 2013

@kate2kate moja je na UM,takze ju nakrmim,potom sa este hra a ked je unavena tak ju zabalim a dam spat

kate2kate
23. okt 2013

@zszudorova dakujem xx

babulka82
9. nov 2013

@janka585 ahoj ako ti spinka babo? Už je to lepšie?

janka585
11. nov 2013

Ahoj. Cez deň mi spinkáva 2x po 2 hodiny. Takže super!!! Ale cez deň stále v kočíku, ale zaspinká rýchlo, neplače pri zaspávaní, tak fajn.
Po kúpaní zabalíme do ulitky, napapáme a spíme. V noci je hore tak 2-3x, lebo je hladoš 🙂, sem-tam sme v noci hore aj 1,5 hodiny, ale tak nereve, len je proste vyspinkaný a hotovo :D. Ale tak je spokojný, zdravý, neplačká, to je hlavné. Už má 4,5 mesiaca. Ale večer by mi bez ulitky absolútne nezaspal.... asi tak cíti bezpečne...