Aké máte skúsenosti s kvapkami Espumisan pre deti?

markinko
26. feb 2011

ahojte ma tu niekto skusenost s espumisan l kvapkamy? malemu som ich rano dala a odvtedy sa uz feeeest 3krat pokakal je to normalne?

happy8051
26. feb 2011

davala som malej espumisan vyse mesiaca kym nezmizli koliky.. na zaciatku sa mi tiez asi tri dni stavalo, ze kakala viac... myslim ze je to ok. dolezite je ze nehnackuje. ak ma normalonu stolicu ako obycajne, bude to v poho

andzi
26. feb 2011

ja mám opačný problém, malú kojím, ale už aj prikrmujem (mrkva, zemiak, jablko) a nemôže sa vykakať aj 4-5 dní, myslela som, že keď začnem prikrmovať, že začne kakať viac, lebo lekárka mi vravela, že deti plne kojené nemusia mať stolicu viac dní a je to normálne. Teraz sa však už obávam. Mám skúsiť Espumisan L? Myslíte, že by jej pomohol a kakala by viac?

lenka268
26. feb 2011

Ahoj, malemu som davala espumisan asi tri mesiace na vecer, vacsinou byvaju koliky vo vecernych hodinach. Mylsim ze sa moze davat aj viackrat denne. Ucinkuje ako odmenovac v crievku dietatka to znamena aby vychadzali vetry a neboli bolesti. Nie je navykovy pretoze sa nevstrebava. Moj syn nikdy s neho nekakal, ucinok ma aby si fajn poprdel nie aby viacej kakal

atrami
26. feb 2011

my tiež cca 3 mesiace.
@andzi- my sme mali to isté, nakoniec nám zabrali až jogurty, inak sa mi nevykakal.

stanislavao
26. feb 2011

na koliku je lepsi ako espumisan Sab simplex kvapky, nam pomohli lepsie a hnacky, ani nadmerne kakanie z toho nieje.

ela2710
26. feb 2011

@markinko ahoj, ja si myslim presny opak nez stanislavao, podla mna je na koliku lepsi espumisan, maly mal koliku len par dni a vdaka tymto kvapkam ju uz nema dva mesiace, a to sme ich davali len tyzden, to, ze castejsie kaka nepripisuj espumisanu, mozno sa mu len da viac, nas kakaval raz za den, raz za dva dni a v poslednom case kaka aj dvakrat denne. Kym nema hnacky, nemyslim, ze je to zle. A espumisan uz ako pisu hore baby, je na vyprdkanie a nie na kakanie..

kvetinqa
26. feb 2011

@andzi espumisan a sab simplex su kvapky, ktore spomaluju peristaltiku criev, cize pri zapchach urcite nie... su to kvapky, ktore maju protipenivy ucinok, cize ich vplyvom sa rozpadavaju plyny v crevach... nam na zapchu pomahala vyvarena rasca... do toho zarabam mlieko..

mircalla
26. feb 2011

Nam espumisan zabral...koliky sme mali len 2 tyzdne. Je to ale fakt individualne, co komu zaberie....

shavonn
19. jan 2012

Ahojte, chcela by som vediet ako davkovat espumisan 2 mesacnemu babetku.

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucanka49
19. jan 2012

ahoj,ja som davala malej Espumisan presne 4 mesiace každy deň 3x,a potom ešte 2 mesace 1x denne..a mali sme pokojne noci a aj dni...mali sme bacila a potom z neho vyrastla ale aj teraz jej ho občas dam ked vidim že boli bruško..nas prehnalo až vtedy ked bolo v brušku toho veľa ale niekdy zas zapekalo a potom zasa kakala a tak..tie kvapky su fakt dobre odporučam...

koralinka
19. jan 2012

ja som dávala malej espumisan výnimočne dokopy asi 3krat - ale zakaždým sa riadne pokakala

p.j.jacky
19. jan 2012

nam tiez velmi pomaha espumisan L

montinka
19. jan 2012

ahoj ja som nasmu tiez davala espumisan L dobrych sedem mesiacov ak nie aj dlhsie, mali sme strasne problemy s bruskom a kakanim ale pomaham.🙂

saskya25
19. jan 2012

ahoj, chcela bi som sa opitat ako casto a kolko kvapiek mozem dat svojej 3tizdnovej dcerke? nikde to nemozem najst to davkovanie. ☹

simisi
19. jan 2012

ja som malej davala pri kazdom papani 😉
pomohli 🙂

lubina
19. jan 2012

Espumisan som davala mladsej dcerke a bola som velmi spokojna, bolesti bruska presli.

anicka1981
19. jan 2012

nam nepohli vobec, osvedcili sa nam probiotika - bio gaja, po tch presli koliky zo dna na den 😉

krtica11
19. jan 2012

ja mam tie iste skusenosti ako anicka1981 🙂

mrka2
19. jan 2012

nam tiez velmi pomohol, trapili sme sa s prdikmi cele 3 mesiace,ale keby nie toho Espumisanu,tak neviem neviem 😅
@saskya25 ved na letaciku,alebo na krabicke to musi byt napisane,kolko kvapiek... mne to povedala aj lekarnicka,ale bolo to aj tam napisane.. prestuduj. ja uz nepamatam...

mirka251
19. jan 2012

andzi -ak zapeka pomaha aj harmancekovy caj 😉
saskya25 -25 kvapiek pred kazdym papanim pisu v pribalovom letaku,ale netreba tak casto davat 🙂

31majka12
20. jan 2012

Ahoj bolo by dobre davat malinkemu aj probiotika...
ja malemu davam od 3 tyzdnov..infants dophilus...aj s kolikami nam pomahal...teraz uz koliky nemame...chvalabohu 😔

radustek
20. jan 2012

ahojte my sme tiez mavali koliky bolo to hrozne davala som ESPUMISAN 3 kvapky 3 krat denne a pomohlo 🙂 🙂

janad2010
20. jan 2012

Ahojte. Ja som davala malej espumisan ked som ju zacala dokrmovat. Trvalo to mozno dva mesiace. Ale to som jej davala len vecer aby ju v noci nebolelo brusko. 🙂

viki2912
20. jan 2012

ano,uvolnuju plyny,tym padom viac kaka a stolica je riedsia.ja by som ti odporucila ale subsimplex,detom chuti a sofiu uspaval... 🙂

lucka1987
22. jan 2012

mam len tie najpozitivnejsie skusenosti.... nakvapkala som jednorazovo 20kvapiek a tak sa pekne vyprdkal az no 😀

adika_pl
23. jan 2012

Kočky, a ako dlho ste dávali espumisan? Malinká ho berie už od 2. týždňa, teraz má 5. Stále má problém s prdkaním, toto jej pomáhala. Len neviem, ako dlho sa môže brať. Diki

severankasr
23. jan 2012

nam vobec nepomohli na koliky, pre nas boli slabe.

pimpulienka
23. jan 2012

žiaden zazrak sa nekonal, koliky sme mali presne 3 mesiace, či už s kvapkami, alebo bez nich..

lubkaj38
24. jan 2012

ja mam s nim dobre skusenosti nam velmi pomohli pouzivame ich podla potreby. Nakolko funguje prevazne na Nutrilone lebo nemam mliecka.