Pocit menejcennosti - finančná závislosť na partnerovi počas materskej

5. nov 2021

Baby,
"šplechol" Vám partner na oči to, že ste na ňom finančne závislá počas materskej? Ako ste reagovali?
Cítim sa menejcenna

macekovam
5. nov 2021

Reagovala by som tak ze teraz sme na ňom finančné závislí už dvaja. A budeme ešte dlho. A bodka. Nech si to vysvetli ako chce. 😁

dskjhfdlkdjhl
5. nov 2021

Vzhladom k tomu, ze moj manzel je inteligentny clovek, tak takuto hlupost by mi nikdy nepovedal. Deti uz mame velke, ale nikdy som nic podobne nemusela riesit. Toto Ti vsak nepomoze. Ja osobne by som mu strucne a jasne vysvetlila, ze Tvoj aktualny vklad do vasej rodiny je isto ovela vacsi ako jeho, lebo sa staras o vas najvacsi poklad, takze nech si laskavo take primitivne poznamky strci niekde.

janinah
5. nov 2021

Nie...dal mi svoju kartu...rozmýšľam,že asi by som mu pekne krásne vypísala čo všetko robím pre aj jeho dieťa,aj jeho domácnosť,jeho pohodlie a zadala cenu a opýtala sa,kto mne moju 24 hodinovú každodenú šichtu zaplatí...a potom by som ho s noblesou poslala do...a naliala si víno ...nech ma neporazí z debilka.

ewka9
5. nov 2021

To síce nie, ale podľa mňa sú chvíle alebo situácie kedy sa podľa mňa každá žena na materskej cíti tak trochu menejcenne🙄

ewka9
5. nov 2021

@macekovam super 😅👌👌👍

martina1201
5. nov 2021

No ak by mi to len raz povedal, tak by som mu vypísala pracovné pozície ktoré doma vykonávam zadarmo a trvala na Tom, aby mi ich zaplatil minimálne minimálnou mzdou. A som zvedavá či by vôbec toľko zarobil aby mi to dokázal mesačne platiť a ešte by mu aj niečo ostalo. Ak by povedal že nezaplatí a že preháňam prestala by som to robiť a nech si to robí sám.ty máš materskú a rodičovsky ako náhradu straty príjmu z dôvodu starostlivosti o dieťa do 3 rokov. Nie si platená za upratovanie, varenie a podobné aktivity ktoré doma robíš. Tak nech si to láskavo panko uvedomí a nedrzkuje ako si na ňom finančné závislá. Lebo stále si môžeš postaviť hlavu a ísť spať do roboty a dieťa mu nechať na krku a potom bude on závislý na tebe finančne....

karhu
5. nov 2021

..pokojne mu povedz, ze kym sa nevie rozmnozit sam ako Nezmar hnedý{Hydra oligactis}, tak nech pekne plati tebe/zene, ze si sa obetovala a vynosila a porodila mu dieta a ak sa mu nepaci, tak mozes kludne ist do prace a on moze byt doma s malym

macekovam
5. nov 2021

@martina1201 žiadne také.. Žiadne vysvetľovanie.. Co ma co komu vysvetľovať.. Načo sa obhajovať... Treba mu dat pekne za pravdu.. Smutný výraz nahodiť... Ze ona a ich deti jeho príjem veľmi potrebujú.. 😁A sú od neho skutooocneee závislí...

kristina2412
5. nov 2021

Tak toto by si nedovolil. Ale ja som na ňom finančne závislá nikdy nebola. Po práci muž bežal domov aby dieta/ deti vzal von na 2 hodiny a ja som zatiaľ pracovala. Zvyšok som robila keď deti spali.

andreatytler
6. nov 2021

Autorka a ten tvoj je partner alebo manzel? Ono niektori chlapi, kym nemaju tu obrucku, tak sa stale citia ako slobodni a vsetky velke zavazky su im na obtiaz. Preto je dobre ist oskusanou postupnostou a najskor svadba a potom dieta.

belllinka
6. nov 2021

Nebola som v takej situacii, kedze som ciastocne pracovala aj pocas MD, RD a normalne som nastupila dobprace od cca 1,5 roka deti. Na druhej strane chapem toho muza, ze to moze byt stresujuce, tahat tak dlho financie sam. Zena tiez nemusi sediet 3 roky doma. A ak je to nutne, mat dieta tak dlho doma, tak sa mozu po case na tom rodicaku vystriedat.

mell27
6. nov 2021

Je to riadny chuj, nie partner, nechápem, kde na takých chodíte ženy... 🙄😧

sapetka
6. nov 2021

Nie. Ani by ho to nenapadlo. Chvalabohu je rozumny starostlivy nie hulvat primitivny

h2
6. nov 2021

Autorka, Tvoj partner si neuvedomuje, že Ty si na materskej, lebo sa staráš o vaše spoločné dieťa? A že keby si namiesto toho chodila do práce, tak by sa o to dieťa musel starať niekto, komu by ste za to museli zaplatiť? Tvoja práca doma, starostlivosť o dieťa a o domácnosť (lebo som si istá, že keďže si na materskej a máš takéhoto exota, čo Ti toto povie, máš doma na starosti aj všetky domáce práce) nemá žiadnu cenu? Kto Tebe zaplatí za to všetko, čo robíš? Reagovala by som tak, že by som spísala veľmi dlhý zoznam toho všetkého, čo doma robím. Ku každej činnosti by som uviedla cenu. Veci, ktoré robím pre dieťa, by som dala na polovicu, tie, ktoré robím len pre muža, ako napríklad žehlenie jeho vecí, by som účtovala v plnej výške. Nech sa pánko preberie zo sna, ako on ťažko pracuje, kým Ty si "na dovolenke". 😡

zmrzlinka2021
6. nov 2021

Autorka,
peniaze co zarobi tvoj muz su spolocne, nie jeho, su aj tvoje.
Neexistuje v manzelstve financna zavislost na tom druhom, kedze peniaze su SPOLOCNE, a je jedno, ci su na spolocnom ucte, alebo na separe uctoch, su to vase spolocne peniaze

makova333
6. nov 2021

@zmrzlinka2021 toto bude partner nie manzel, kazdopadne je to truľo.

zmrzlinka2021
6. nov 2021

@makova333 aj ak by to bol partner v zmysle "priatel", tak je to smutne. Zial mnohe zeny tiez rady hraju tu hru na nezavisle a ideme vo vsetkom na polovicu. Ja som sa rada nechala vzdy pozyvat 😉

elizabet173
6. nov 2021

keby mi takéto niečo partner povedal, veľmi by sa ma to dotklo. Oznámila by som mu, že nastupujem do práce hneď. ako budem môcť a k dieťaťu najímam opatrovateľku, ktorú budeme platiť, aby mu docvaklo, akú hodnotu má to, že sa starám o dieťa, ktoré je aj jeho. A ešte by som k tomu dodala, že od budúceho dňa sa podieľa presnou polovicou na chode domácnosti a na starostlivosti o dieťa, lebo on má po skončení pracovnej doby padla, ja nie. A ešte by som si sama sebe dala facku za to, akého muža som si to vybrala za partnera a za otca dieťaťa.

luccija
6. nov 2021

Nie...môžeš dať dieťa do škôlky a nech si pripraví 450 eur a ty budeš mať plat aj rodicak, alebo nech je doma s dietatom
Aký požičaj taký vrat, ja by som mu niečo škaredé tiež povedala neznášam takéto typy chlapov.Dieta bolo snáď spoločne rozhodnutie...veľa ženám je v práci lepšie ako od rána do večera robiť neviditeľnú, nedocenený prácu doma

sense
6. nov 2021

Nie pretože moja materská bola ako jeho plat, à rodičak kde žijem nie je tak som robila na čiastočný úväzok.
A keby to urobil tak by som mu bud fakturovala za domáca prace a starostlivosť o dieťaťa, alebo žiadala výživné.

dollyzv
6. nov 2021

Mne po prechode na rodicak (materskú som mala vyššiu ako on vyplatu)začal vykrikovať že chodí chudáčik do práce,a prečo má on platiť moje záväzky(mám hypo a úver na byt v ktorom žijeme) tak som si našla novú prácu(do starej by som sa kvôli malému vrátiť nemohla) a teraz platí polovicu sumy za opatrovateľku 🤣🤣 tiež mal plnú hubu reči ako to zvládneme,že sa postará keď bude treba a prd z toho..ale ja som spokojná ☺️ neznášam byť na niekom finančne závislá..vlastne ako som sa po maturite odsťahovala od rodičov som sa vždy starala sama o seba..ale zamrzi to že ozaj ani na toho kto ti má byť najbližší sa spoľahnúť nemôžem..

elizabet173
6. nov 2021

@dollyzv ja by som mu vyúčtovala ešte aj za nájom

zmrzlinka2021
6. nov 2021

@dollyzv a od koho mas byt financne zavisla, ak nie od vlastneho manzela?? Co kebyze teraz ochories, zostanes niekolko rokov doma, pojdete s muzom vo vsetkom na polovicu?
manzel ma byt pre zenu najblizsi clovek v zivote - a plati to pravdaze aj opacne.

dollyzv
6. nov 2021

@elizabet173 prispieva na energie,internet a čo sa bytu týka okrem splátok,zase zadarmo by som ho u seba bývať nenechala 😅

@zmrzlinka2021 no nieje to môj manžel..sme "zasnúbení" ale ja to veru na svadbu nevidím..respm nechcem..ale v ostatnom máš pravdu..kto má ma podržať keď nie on..našťastie kebyze mám problémy môžem sa obrátiť na rodičov..ale nechcem ich zbytočne zaťažovať,tak to nejak zvládnem aj sama 🙂

zmrzlinka2021
6. nov 2021

@dollyzv drzim palce! a hlavne, ak to nevnimas, neber si ho.. v otazke vstupu do manzelstva musis mat v sebe taky ten vnutorny klud pre taketo rozhodnutie.

zuzanockamt
6. nov 2021

Nie, nepovedal. Mala som vyššie materské, ako bol jeho plat. Mám svoje peniaze, on svoje a pracujem popri RP. Takže som na tom lepšie ako on.

ailiba
6. nov 2021

To bolo od neho fakt hnusne. Takto si musí masírovať ego? A čo by chcel, keď si na materskej? Véd to vedel dopredu. Snáď je chlap. Snáď to len tak trepol a neočakával, že ho budeš živiť ty.

sense
6. nov 2021

@zmrzlinka2021 tak ono zas závislosť na finančnom prijme len jedného, je jedno ci žena alebo muž dobrá nie je, lebo čo ak sa zrovna tomu kto "nosí peniaze domov" (zvyčajne muž, ak je žena doma s deťmi) niečo stane?

leeo
6. nov 2021

ach ta " nova doba"

zmrzlinka2021
6. nov 2021

@sense tomu rozumiem, skor som myslela situacie, ked jeden z objektivnych dovodov nemoze pracovat alebo pracuje len na ciastocny uvazok. A takych situacii moze nastat v zivote hojne. To co ty pises, ja skor nazyvam "rozhodenie rizik".