Vyššie NF v 21. týždni

12. júl 2023

Dobrý deň, máte prosím niekto skúsenosť s vyšším NT v 12+2tt? Bola som u Dr.Grochala, NT namerané 5,2mm, žiadne iné anomálie nenájdené, všetko ostatné úplne v poriadku. Dala som si urobiť Nifty testy, ktoré vyšli negatívne. Na utrazvuku u môjho gyn v 16tt už bolo všetko ok, opuch v záhlaví zmizol, morfologický utz v 20tt u gynekológa tak isto vravel že všetko sa mu zdá byť v poriadku ukážkové ako pri zdravom plode. V 21tt som bola na morfologickom utz znova u Dr.Grochala, ten nameral zvýšené NF 6,5mm a zároveň našiel na srdci drobný apikálny ventrikulárny septalny defekt srdca, čo povedal, že nie je vôbec nič vážne, bežne sa to zvykne zrásť ešte v tehotenstve alebo po pôrode. No keďže našiel tieto dva markre napísal v závere, že ľahko zvyšujú pravdepodobnosť genetických anomálií plodu. Amniocentézu som sa rozhodla nepodstúpiť, keď sú nifty negatívne a žiadne zásadné vývojové chyby alebo anomálie na orgánoch neboli nájdené a som už aj tak v 23tt.. Grochal vravel, že tie zvýšené hodnoty môže spôsobiť aj nejaká choroba, viróza matky na začiatku tehotenstva, no aj tak mám strach, či bude všetko ok.. Stretli ste sa niektorá, že vaše dieťa malo vyššie NT, NF a narodilo sa v poriadku zdravé? Ďakujem za odpovede.

trgypadl
12. júl 2023

Pozri rozhodnutie je na Tebe, takto budes do konca tehotenstva v strese,.... Trapit sa.... Ja by som tu amniocentezu podstupila, aspon by ste vedeli na com ste, pripadne sa pripravili na nejkau diagnozu. A ak bude vsetko ok, do konca si mozes tehu v klude uzivat, drzim palce. 💞Vela šťastia

niqua
12. júl 2023

Ja rovnaký prípad presne pred rokom a aj u Grochala som bola... podstúpila som amnio...mám zdravú 8mesacnu dcéru ...veľa šťastia želám ❤️

theanak
12. júl 2023

Ahoj, ja som mala zvýšené riziko na DS a ešte jeden syndróm (SLO), na morfologickom ultrazvuku bolo bábo stále menšie o týždeň, hlavičku malo menšiu o 2 týždne, písali nám podozrenie na mikrocefáliu, takisto to mohol byť aj znak DS….na amnio som bola objednaná, ale na poslednú chvíľu som sa rozhodla ju nepodstúpiť. S manželom sme boli presvedčení, že si bábo necháme nech je aké je. Máme už polročnú zdravú dcéru. Držím palce!

autor
15. júl 2023

@niqua ahoj, to ma veľmi teší, že všetko dobre dopadlo a dcérka je zdravá. 🙂 a koľko ti nameral NT? Mala si zvýšené potom aj v 20tt NF resp lahky opuch na zahlavi? Podstupila si aj amniocentezu alebo si si len zaplatila nejaké testy?

niqua
15. júl 2023

V starom mobile mám tie údaje a naozaj netuším kde sa zapatrošil, lebo sme sa sťahovali....podstúpila som amniocentezu, lebo len tá je na 100%..keďže sme mali v rodine úmrtia 2 bábätiek kvôli genetickým vadam, tak som chcela istotu. Grochal ale vylúčil v 20tt tie vady, on nenameral nič zle... len môj gynekológ....držím ti palce a určite daj vedieť ako si dopadla

niqua
15. júl 2023

a prekonala som 2x covid v tehotenstve, prvý keď som bola v 3tt , aj s hospitalizáciou...mala som aj zlú štítnu žľazu v tehotenstve...to píšem kvôli tomu, čo ti povedal Grochal ... Veľa tých odberov, hodnôt atď naozaj môže súvisieť s tým, čo všetko zena v tehotenstve prekoná...ale vedie to k zdravému bábätku 😊tak či tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre