Triple test (stredné riziko)

shawlin
22. máj 2023

Caute baby prosim vas kto ma s tymto skusenosti mam 31 rokov druhe tehotenstvo a vysiel mi triple pozitivne 😕 sestricka vravela ze aj vekom to byva pozitivne ale bojim sa

eriatko_r
22. máj 2023

@shawlin Ahoj, ja mma 36 tiez druhe tehu, vysiel mi pozitivny tripple test, ze podozrenie na Downov syndrom 1:2, tie testy netreba vobec brat za relevantne, aj ked mavam kazdu poradnu4D utz a vedela som ze je to sposobene statistickym udajom - vekom, tak som si s toho hlavu nerobila, ale predsa pre klud a pokoj som si zaplatila zakladny balik trisomy testov za 350€ a tie vysli negativne s najnizsim rizikom chorob a chlapciatko to bude... Takze pre tvoj pokoj a klud bud by som zvolila tuto cestu, alebo cakat na velky morfologicky UTZ v 20-21tt. Neboj sa bude vsetko ok❤

sajmonka_1216
22. máj 2023

Takisto to mala minulý rok švagriná, tiež mala vtedy 30 rokov..porodila v septembri a malý je zdravý

majamat
22. máj 2023

moja sestra tie vyssie riziko - 42r. a zaplatila si testy, bola v mT na sone a vsetko ok, chlapec je ok, taky maly zlaty dablik 😀

anavixy
22. máj 2023

Ake konktetne riziko? Opierala by som sa skor o nalez na sone, je tam vsetko tak ako ma byt? Tripple testy su nespolahlive a neobjektivne, skreslene doslova vsetkym, od veku matky az po nie uplne presne meranie… suhlasim s tym, ze pokial potrebujes uistenie, bud si zaplat testy (ktore sa vacsinou nemylia) alebo sa objednaj na morfologicke sono, ktore je ale najlepsie robit az v cca 20tt. Okrem toho sa mozes napr objednat k inemu gynekologovi ako samoplatca, ak chces mat s viacerych zdrojov potvrdene, ze je podla sona vsetko ok.

shawlin
autor
22. máj 2023

@anavixy akurat som sa objednala na 3D.. tak.o mesiac mam prist ..odbery v 13tt boli v norme

anavixy
22. máj 2023

@shawlin verim, ze to bude ok 🙂 v tychto testoch sme veru aj my 30-31 rocne stare 😄 potom na ten 20tt (v ktorom si vlastne teraz?) sa ale objednaj aj na morfologicky ultrazvuk (to je nieco ine ako 3D, neviem odkial si, ja som bola v MT u Grochala) drzim palce 😊

shawlin
autor
22. máj 2023

@anavixy 16+4 som akurat

henrieta2022
22. máj 2023

@shawlin ahoj, mala som riziko 1:5 na Downov syndrom. Zaplatila som si Trisomy test complete a taktiez lepsi morfologicky ultrazvuk. Riziko sa vyvratilo a mam doma zdravu dcerku. Bola som vo velkom strese a zbytocne. Velmi vela som si o tom citala a zistila som, ze nie som jedina,ktoru takto vystrasili a ze sa tu velmi casto opakuje tato tema. Chapem, ze mate strach o zdravie vasho dietatka ale hlavu hore, absolutne nic to neznamena. Odporucam kvalitne morfo+ Trisomy/Nifty. Ja osobne by som tieto dve veci podstupila aj v pripadnom dalsok tehu bez rozdielu na vysledky triple testov, nakolko ten stres skodi babatku o mnoho viac. Vela stastia 🍀🍀🍀😊

anastazia93
24. nov 2023

@shawlin ahoj ako to dopadlo? Som na Tom podobne tiež 30 rokov

saxana000
24. nov 2023

Mne vyslo.1: 200 zaplatila.som si.trisomy a ten to uplne vyvratil plus sme.vedeli hned.v 12tt.aj.pohlavie.dalsi.screening v 16.tyzdni.ma.uz.ani nezaujimal.lebo som vedela.ze v DNA.nie.je ani naznak vyvojovej vady.ak.chces klud zaplat si genetiku

anastazia93
24. nov 2023

@saxana000 no ja som bola v 1 trimestri na 3D usg s kombinovaným testom a všetko bolo ok. Chodím kvôli preeklamsii.
A trisomy čo mi robili na poradni v 18ttvmi vyšiel 1:260 na DS a razstep neviem to nespomínal. Tak idem na 3D aj o týždeň..

saxana000
24. nov 2023

@anastazia93 trisomy nevide.pravdepodobnost.toto.co.pises.ty je tripple.trisomy je z DNA.bud ano alebo nie.ziadna statistika.ziadna pravdepodobnost...

anastazia93
24. nov 2023

@saxana000 áno áno Triple pardon

shawlin
autor
24. nov 2023

@anastazia93 vsetko v poriadku ❤ babatko je zdrave

anastazia93
25. nov 2023

@shawlin super 🙏👍 a aké to vyšli výsledky pamätáš si?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre