Prečo mi vyšli negatívne výsledky Triple testu, keď všetko bolo doteraz v poriadku?

Zodpovedané
25. feb 2023

Dobrý deň,

v 12. týždni mi bol robený Triple test. Bol pozitívny na DS 1:150. V 14. týždni mám absolvovaný morfologicky ultrazvuk, ktorý vyšiel negatívny. Záver je, že bábätko je zdravé. Po tomto som sa trošku ukľudnila a platené testy som už neriešila.

Aj moja gynekologička mi povedala, že sa nemám báť pokial mi vyšlo morfo negatívne. A aj keby niečo, tak už by to bolo vidno sone. V 17. týždni bol druhý odber Triple vyšiel negatívny. Dnes som 21. týždni a mám za sebou druhý morfologický ultrazvuk, kde mi vyšiel DS 1:4.

Ako je toto možné?

Nerozumiem tomu. Doktor ma ubezpečoval, že všetko je ok a bábätko je zdravé. Dala som si spraviť platené testy, aby som nežila po týchto vyšetreniach v neistote. Bábätko príjmem také aké je. Na tom sa nič nemení.

Ďakujem

Dobrý deň,

budete si musieť počkať na výsledky NIPT. Tie Vám povedia ako na tom presne ste.

Základný skríning v I. a II. trimestri hovorí iba o riziku výskytu DS. Jeho pozitivita ešte nemusí zmamenať postihnutie plodu. Presný výsledok Vám dá iba genetické testovanie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník