Tehotenská nevoľnosť

10. nov 2022

Ahojte dámy, od cca 7tt (momentálne som 9tt) mám strašný pocit ťažoby na žalúdku, stále sa mi odgrgáva, cítim sa byť plná a na nič z jedla nemám chuť. Do jedla sa musím nútiť, jem veľmi málo. Pri prvom tehotenstve som mala len ranné nevoľnosti z hladu, kým som sa nenajedla, potom už bolo dobre. Teraz už dva týždne každý deň mi je takto. Je to z tehotenstva alebo tieto moje tráviace problémy s tým nemusia súvisieť? Mali ste niektorá tehotenské nevoľnosti, ktoré sa takto prejavovali? Už neviem čo si o tom myslieť. K dr idem budúci týždeň.

dixitka
10. nov 2022

Pravdaže, akurát mne to začalo asi tak v 3. tt (fakt hneď po počatí, ešte som netušila, že som tehotná). Okolo 12. týždňa to prešlo

autor
10. nov 2022

@dixitka fuha.. a aj si prišla na niečo čo ti pomohlo tie stavy zmierniť?

andy37
10. nov 2022

Mne teda bývalo dosť zle prvý trimester. Najhoršie bolo vydržať v práci, hoci som v podstate len sedela za Pc. Užívala som lieky coculine, to mi vedelo zmierniť ťažobu v žalúdku a mohla som aspoň čosi zjesť bez toho že by ma napínalo. Tiež sú také lizatka a cukríky. A schudla som 4 kg ale podľa dr to bolo úplne v poriadku 🙂

autor
10. nov 2022

@andy37 no ja sa len modlím aby mi to koncom prvého trimestra tiež odznelo 🙏 do prace teda nechodím, ale mám doma 15m huncúta za ktorým treba behať. Tieto dva týždne čo mi je zle mi tak odobrali energiu že koniec 😫
A vďaka za tip, skúsim to coculine.

andy37
10. nov 2022

Tak držím palce nech ti to čo najskôr prejde ☺️

dadka128
10. nov 2022

Pri synovi som jediné čo udržala v sebe boli hranolky alebo zemiaky, pila som zázvorový čaj a mala som lízatka, .. pri dcere nič, bola som hospitalizovana na infúziách potom som to doma este pri synovi predychavala horko ťažko az mi došli chute na horalky to bolo jediné co som najciac zniesla🤣🤣🤣 inak som bola na čipkách, teda za celé tehu som si dala 4 lebo som väčšinou bola doma alebo v blizkom okolí...

dixitka
10. nov 2022

Pomáhal mi najviac čerstvý vzduch, prechádzky. Keď som mala týždeň voľno a bola som na chalupe, stále vonku a bez stresu, tam som chvíľami bola úplne v poho, aj som sa mohla normálne naobedovať 🙂 v práci to bolo doosť horšie. Jedla som málinko, po troške, biele rožky, sucháre… aj tie gravi pop lízanky mi trošku pomáhali z najhoršieho, aby som bola schopná aspoň niečo zjesť. Užívala som multivitamín pre tehotné, aby malinkému aspoň takto išli živiny. A najhoršie mi bolo asi medzi 7. a 10. tt.
Držím palce, nech ti to čím skôr prejde 🙂

lenkadenisa
10. nov 2022

Ja som prvé týždne tohto tehotenstva prežila na pukancoch 🍿

dixitka
10. nov 2022

@lenkadenisa veru, pukance sú topka 😂 tie niekedy môžem dokonca aj počas migrény

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre