Strašné nevoľnosti a zvracanie v prvom trimestri

13. máj 2021

Som v prvom trimestri a strašne ma trápia nevoľnosti. Čakám prvé dieťa no kvôli tým nevolnostiam sa nemôžem ani tešiť.
Grcam všade .. len niečo ucitim grcam. Keď sme na návšteve a prinesú priateľovi napríklad kávu .. ako to ucitim musím utekať na wc .. schudla som 4kg behom 2 týždňov , dr to nerieši vraj je to normálne.. nikde nemôžem ani ísť lebo všade grcam .. doma aj 7x za deň .. som z toho vyčerpaná nič nemôžem zjesť .. nemám silu ... Prosím vás som jediná alebo zažíval niekto niečo podobné ako ja? Ako ste to riešili? Prejde to :((

tykat
13. máj 2021

Obidve tehotenstva som prvé štyri mesiace pregrcala. Rano som začala a vecer skončila. Nemohla som nikam ísť.

0silvia0
13. máj 2021

daj si na nocny stolik piskoty a este predtym ako rano vstanes skus par zjest.

autor
13. máj 2021

@tykat ja tak isto , cítim sa ako chorá všetko má boli , zvracam , bolí ma hlava.. niekedy nemám ani čo zvracať už mi ide len žlč.. len čo sa napijem hneď grcam.. ja som už na nervy :( potom ti to prešlo? Ja už teraz neviem fungovať a Tom som v 12tt

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. máj 2021

@viestta už som mu to hovorila vraj je to normálne a samo to prejde.. lenže ja už som tak vyčerpaná že nedokážem normálne fungovať, pery mám suché rozpraskane čo som dehydratovana neviem či mám ísť na pohotovosť alebo čo :(

tykat
13. máj 2021

Presne takto som to mala, niekedy som sa musela najesť aby som mala co zvracať lebo som mala pocit ze vygrcam žalúdok. Riešila som malými porciami a často, a vylúčila som mlieko lebo aj mala troska mlieka znamenala pregrcany den. Pri prvom dieťati som bola presvedcena ze som sa niečim otrávila. Po 4.mesiaci ako by utalo, potom som uz bola v pohode.

petamich
13. máj 2021

isto nie si sama o to pokoj, na druhej strane ale tieto stavy co zazivas mi nepridu bezne a normalne a gynekolog by to mal riesit - min. predpisuje v prvej faze nieco proti vracaniu a ak je velmi zle tak infuzie, isto to ries a drzim paste!

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blondie333
13. máj 2021

Ahoj, ja som si tiež presne tým istým prešla, dosť ma to ako prvorodičku zaskočilo a teda prvé dva týždne som sa dosť opúšťala, že ako to idem zvládnuť 😀🙏🏻 Trvalo to od 5tt do konca 12tt, neskutočne sa mi to vlieklo, tiež som schudla viac než 4 kila za 2 týždne, potom sa to zastavilo. Citlivosť na pachy mi nezmizla (teraz som 14tt), ale už nezvraciam. Býva mi zle poobede a večer, ale vydržím nezvracať 🙂 treba len vydržať, prejde to. A nájsť si nejaký systém.. u nás doma sa nevarilo, našťastie sa manžel vedel stravovať inde a mne nosila jedlo rodina, ale zo začiatku som všetko vyzvracala.. jedla som len zemiaky, ryžu a sucháre.. nič iné som nemohla.

Bolo to šialene, som rada že je to už preč. Od 12tt už môžem jesť oveľa viac jedál, tá káva mi ale doteraz spôsobuje stavy na zvracanie - a to som ju milovala 😀 no a ešte ako bonus sa mi príšerne grgalo nonstop fakt (to neprešlo) a mala som stále plne ústa slín, nevedela som čo robiť tak som ich vypľúvala, lebo ma z nich zase nadrapovalo.

V ten posledný 12ty týždeň som začala brat na predpis mojej gyn liek Torecan proti zvracaniu - ale po ňom som siahla len z čistého zúfalstva, je veľmi silný a v tehotenstve by sa mal brať ozaj len keď sa už inak nedá - mala som ho 5 dni a musela som ho vysadiť, bola som z neho príšerne unavená, nemohla som pracovať ani nič robiť, len driemať. Vysadila som ho a nevoľnosti sa nevrátili.

A ešte mi pomohla mineralka Fatra, po troške piť.. a vydržať.

Inak som mala z lekárne všetko možné - homeopatiká cocculine, potom zázvorové tabletky Antimetil, zázvorové lízatka - nič mi nepomohlo🙈 len ten Torecan na predpis. Držím palce 🙂

tykat
13. máj 2021

Ked je to az tak zle tak by som mozno riešila aj na pohotovosti pripadne s obvoďákom. Mozno by si si mohla dať nejaky rehydratačný roztok (kulisek sa tuším vola). A piť po troske, cmúľať kocku ladu, alebo ovocnú stavu zmrazenú. Treba skúšať co ti robí dobre.

autor
13. máj 2021

@tykat Zajtra pôjdem lekárovy.. som ako chodiaca mŕtvola a začína má trápiť aj depresia kvôli tomuto absolútne sa neteším na dieťa, cítim sa ako keby je vo mne parazit a žerie má zaživa.. :(

renab
13. máj 2021

Ja som to prezivala pri vsetkych troch tehotenstvach od zaciatku do konca. Vracala som aj z lyzicky vody.

zuzkapap
13. máj 2021

Ja som bola psychicky na dne z toho zvracania a to som to nemala ani také zlé ako ty - len tak 2x denne aj keď bolesti žalúdka som mala take, ze som z nich každý deň revala... Nedalo sa to vydržať - najhoršia bolesť aku som doteraz zazila. Teraz som v 13tt a konečne to pomaly ustupuje... Vydrz bude lepšie 💪 ale keď naozaj nevies prijímať ani vodu.ani nič smer pohotovosť a infúzie... Toto by mal tvoj gynekológ riešiť 😡

lucia147852
13. máj 2021

Ja som grcala 6 mes. Prvý trimester aj 12x denne. Pomohol až torecan. Pozom do 6 mes už len tak 4-5x. Keď som prestala grcat zas má začala páliť zaha až do pôrodu. 🤷🏽‍♀️

juliet86
13. máj 2021

chapem zecti je hrozne. aspon vies ano dieta tam je tehotrnstvo trva. hladaj jedlo co ti nrvadi a najma jedx. ci uz suchare rozok vianocka ananasovy kompot. sulance knedlik cokolvek co mas dojem toto by som teraz bemusela vyvracat tak si daj.aj ked to bude v zaludku len minutu tak telo si aspon nieco vytiahne. tvoj gynekolog je kus bola ze to neriesi. drz sa

autor
13. máj 2021

@juliet86 No to je :( už som rozmýšľala že ho zmením dávnejšie ale tak už som to nechala tak keď som zistila že som tehotná . Ja nemôžem nič zjesť jedine z čoho negrcam je grep a pomaranč .. takže môj jedálniček je len na tomto... Bojím sa aby sa to nedotklo aj bábätká keďže ja sama neprijímam živiny potom čo ono chudátko :( lenže fakt sa mi nedá je mi to veľmi ľúto .. ale neviem s tým nič urobiť :(

lydia86
13. máj 2021

Mňe to začalo v 6tt a skončilo v 35tt keď som porodila. Tiež to moja dr. brala tak že to prejde no keď už som schudla 11kg tak ma poslala do nemocnice na infuzky. Polezala som si tam dokopy 4krat. Pre mňa to bolo strašne obdobie. Celé dni zavretá doma lebo som sa bála ísť čo i len do obchodu. Tiež som sa nevedela tešiť na moje vytúžené bábätko.😔 Hádam ti to čím skôr prejde. Treba vydržať...🍀

autor
13. máj 2021

@lydia86 no veď toto my sme sa snažili o dieťa skoro 3 roky a keď to prišlo konečne tak zažívam toto :( .. na mňa kašľať len nech je ono v poriadku vieš mám strach..

lucia147852
13. máj 2021

Moja dcéra sa narodila 4200g a ja som po pôrode mala o 8kg menej ako keď som otehotnela. Babo si vezme z teba. Ale aj ty potrebuješ. Tvoj dr je ozaj blbec

lydia86
13. máj 2021

A ešte niečo. Smer pohotovost ak je tvoj dr. chuj a nevidí ako si na tom zle. Treba to riešiť to nie je sranda. Ja som mala časom neskutočne depresívne stavy z vyčerpania. Pre mňa bol pôrod vykúpenie a všetko sa dalo do poriadku aj fyzicky aj psychicky.

lydia86
13. máj 2021

Viem o čom hovoríš ja som otehotnela po 10 rokoch a vôbec som s tým nerátala že budem mať takéto tehotenstvo. Veľmi by som chcela ďalšie časom no už to nechcem nikdy zažiť. Na pohotovosti by mali pomôcť no rátaj s tím že si ťa tam nechajú na pár dní na infuzkách. No ulaví sa ti ver mi...

lydia86
13. máj 2021

A áno môjho bábätka sa to dotklo narodilo sa o mesiac skôr. Ale chvála bohu naše predčasniatko je v poriadku...

luciakovacova0603
13. máj 2021

Ahoj,urcite zajdi k lekarovi,dostanes infuzie...ja som takto schudla 11kg,zvracala som este aj v noci..2x som si polezala na infuziach,po 4.mesiaci sa to zlepsilo...ale samozrejme,prislo palenie zahy,dalsie prebdene noci🙂

callisia
13. máj 2021

Bohužiaľ, mala som to tiež také zlé. V najhoršie dni som grcala aj 20x denne. Potom už len žlč a krv. Neudržala som nič v sebe. Rozmýšľala som, že si usteliem vedľa misy. Úplná neschopná sa o seba postarať psychická troska zo mňa bola. Schudla som do 16tt 5 kil. Vtedy sme aj o polnoci leteli na pohotovosť bo už som bola na dne. Diagnóza hyperemesis gravidarum. Po 3 dňoch infúziek sa to ustálilo. Ale o 2 týždne sa vrátilo. Grcala som už len 5x denne do cca 25tt. Potom mi bolo už len hrozne zle a ťažko od žalúdka až do konca. Tehotenstvo som si neužila, iba pretrpela, čo mi je ľúto. Po pôrode som mala tu istú váhu ako na začiatku tehotenstva. Starať sa o syna po pôrode mi prišlo oproti tehu ako malina. Je to strašne dobré dieťatko od narodenia. Je mi naozajstnou odmenou po tom tehotenstve. Taký dobrý chlapček. Ale druhé také tehu by som popri starostlivosti o neho už nezvládla takže súrodenec asi nebude aj keď by som chcela. Ale tie psycho stavy ešte raz proste už nedám.

vierocka888
13. máj 2021

Končím 7 mesiac a ešte aj teraz grcavam... najhoršie ale skončilo v 6 mesiaci, do vtedy aj niekoľkokrát za deň, nevolnosti ale nonstop.... jediná vyhoda, že ešte stále mam menej kíl ako ked som otehotnela 😄

martinoocka
13. máj 2021

Ja som negrcala ale nemohla som jesť lebo som mala zo všetkého kŕče , nemohla som stáť na nohách točila sa mi hlava, tiež som schudla z 57 na 53kg za mesiac. Doktor najprv že to je bežne tak som tam išla o týždeň zas a potom znova ...dal torecan , odporučil zázvorovýe cukriky a potom na tretíkrát ma už poslali na gastro....pomohlo mi vylúčiť úplne z jedálnička mlieko a od 16tt sa to začalo zlepšovať ...

autor
13. máj 2021

Ďakujem baby za rady, ja si zájdem na pohotovosť , lebo už fakt nemám síl a bojím sa aby sa niečo nestalo

soja88
13. máj 2021

To treba riešiť. Ja som tiež tak bola. Zle mi bolo, nič do úst, schudla som 3kg a dr.mi povedal že keď sa to nezmení tak pôjdem ležať na infuzky do nemocnice. Potom som začala pomaličky jesť - jeden pagac som mala na cely deň , jedla som vyslovene po odrobinkach ale postupne sa to zlepšovalo

domka222
14. máj 2021

Vitaj v klube. Viem presne ako sa cítiš. Len ja ešte plus to, že sa musím starať o jeden a pol ročného syna. A to keď musím ešte variť 🤢. Mne trošku pomáha, ale fakt len na chvíľu zjesť nanuk, teda skôr ovocnú dreň a žuvačky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre