Som v 15. týždni a necítim pohyby

5. feb 2024

Ahojte. Kamarátka a ja sme skoro rovnakom tyzdni, ona je 13+4 a ja som 14+2 ... stale mi vypisuje ako citi šteklenie a bublinky a že neverí, keď ja este nič necítim a to už jedno dieťa mám. Pri dcere som citila okolo 19tt čiže mi to príde skoro... obe máme placentu vzadu a obe mame rovnake postavy.. tak nechapem ci jej šiši z hormónov, alebo ma chce riadne rozhodiť, lebo zjedla všetku múdrosť sveta.. kedy sa da citit pohyby ? Mam obavy, že teda niečo nie je v poriadku 😪😪😪

sense
5. feb 2024

Každé sme citlivá inak, a každá mate určite aj iné množstvo plodovej vody a aj dieťa je inak veľké. Čiže jedna môže cítiť "bublinky" v 13 TT a ďalšia až v 19 ttja som tiež také ako bublinky cítila okolo 14tt ale ci to bolo 13+6 alebo 14 + 1 už neviem a neskôr keby nemáva stikutku ani neviem ze sa zije

mima1608
5. feb 2024

Ja som cítila pohyby až po 20tt. Je to naozaj individuálne.

trgypadl
5. feb 2024

Ahoj, kazda zena to moze citit naozaj individualne, vela zien si pohyby aj vsugeruje/myli a pritom sa jedna len o pohyby criev. Ja som v tomto tyzdni vobec necitila pohyby, len ked som lezala na chrbte som videla maternicu ked sa trosku stiahla a babo sa ulozilo viac na jednu stranu, tak vtedy som videla viac vyklenutu maternicu na jednu stranu, ale pohyb baba este nie. Hlavme sa neporovnavaj lebo do terminu sa zblaznis💞

ivkav5
5. feb 2024

Kamarátka to reálne nemusí citiť, je to ešte skoro, môže to byť kľudne niečo iné ;)
Ja som prvorodička, pohyby som začala cítiť 19.tt a aj to mi každy hovoril, ako skoro, pretože veeľa žien, ktoré majú teermín cca ako ja, tak začali cítiť aj 22.tt a neskôr. Dr. na pohotovosti mi povedala, že ona cítila prvý pohyb v 26.tt. Neriaď sa inými, je to veľmi individuálne.

jaskolka
5. feb 2024

Je to rôzne, záleží od toho, kde je placenta, aku má žena postavu, koľko plodovej vody, a aj od toho, ako individuálne je "vnímava". Ja som pri mladšej dcére cítila asi v 15 týždni také slabunke ďubkanie, aj to len večer, keď som kľudne ležala a veľmi sa sústredila.
Nestresuj sa zbytočne, nemá zmysel sa porovnávať s niekym iným. Pokiaľ je všetko v poriadku a tehotenstvo pokračuje ako ma, tak o pár týždňov, možno už aj o pár dní už určite budeš cítiť aj ty pohyby

deniska2706
5. feb 2024

Na to máš kľudne ešte pár týždňov čas, veď o nič nejde dolezite je že babo je v poriadku, neboj tých kopancov si ešte užiješ habadej, ku koncu ti to už aj vadiť bude

tinka_1807
5. feb 2024

Ešte máš čas ... Prvé pohyby som cítila v 18 týždni. Ale intenzívnejšie až v 20

autumm
5. feb 2024

Ja ako prvorodicka som cítila až v 21tt a pri druhom tehu až v 16tt. Kopu casu

belllinka
5. feb 2024

Kamoška cíti akurát tak prdy a pohyby čriev. Aj ja keď sa najem a potom sa sústredím, tak cítim "pohyby" a to ani nie som tehotná. Odporuč jej, nech si kúpi Espumisan

anjelicek26
5. feb 2024

Všetko medzi 13-23.tyzdnom na prvé pohyby je normalne... ja som s tých stastnych,co vzdy citili velmi skoro.. ale riesit,ze to 'musi' cítit aj niekto iný je dosť odveci🫢

selena_luna
5. feb 2024

Kazda citi uplne inak. Ona ich moze citit a tiez je v poriadku ze ty nie. Ja som pri prvej citila asi od 21 tt a pri druhej som si bola ista uz v 14 tt , ano takto skoro. Dokonca, aj keby si necitila pohyby vo vyssom stadiu, okolo toho 23- 25 tt, tak stale je to ok ak uvz ukazuje ze je babo ok.
No stres

svetlonos
5. feb 2024

PiSes, ze uz jedno dieta máš. Pri prvom som citila velmi skoro tie bublinky a bolo to babo, kedze inokedy ziadne bublinky necitim. Okolo 12 tyzdna niekedy. Bola som super vnímaná. No a pri druhom? Dr trval ultrazvuk 15 minut, co ho zmerat nemohla, tak tancoval a to na kazdej poradni! Ja som uz nebola super vnimava, kedze starsi mal 2 roky. Pohyby som vnimala az niekde v 18 tyzdni. Mala som pracu na 1 den v tyzdni a v tie dni som necitila pohyby vobec az vecer. Neries, kamoske povedz nech ta zbytocne nevytaca.

maryetta
5. feb 2024

Mam za sebou 4tehotenstva. Ale skor ako 19-20.tyzden som pohyby necitila. A ked aj tak som si zrejme myslela ze su to len creva 😂😂😂

zuzi0911
5. feb 2024

Tretie tehitenstvo ,placenta hore,vzadu,dieťa natlačené úplne v predu a aj tak som ho zacala cítiť až pred 18tt..

Vôbec si také reči nevšímaj. Do 20 tt máš čas s pohybmi,čo som bola prekvapená pri treťom, no dr ,že či prvé,alebo piate tie pohyby du individuálne.

cookie29
5. feb 2024

a to je kamaratka? A takto ta stresuje? A ktovie ci su to vobec pohyby, mozno jej len viac pracuju creva, ale to jej hovorit nemusis 😉 nechaj ju snivat, ze tie vetry su pohyby dietata.

xenyja
5. feb 2024

Ja mám teraz druhé tehotenstvo, placenta na zadnej stene a pohyby som začala cítiť okolo 24 TT. A nenapadlo mi toto riešiť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre