Som tehotna a zomiera mi mama

26. máj 2020

Ahojte, ako sa da zvladnut dva mesiace pred porodom fakt, ze mi zomiera mama na onkologicke ochorenie? Dlho bolo vsetko ok, drzala sa, no posledny mesiac to s nou ide rapidne dole. Dnes sme sa dozvedeli, ze uz je v konecnom stadiu, uz len treba cakat...
V juli rodim a som psychicky na dne, stale len placem, mam doma este dve dalsie deti, no som momentalne nepouzitelna...
Zazili ste to niektora? Moze mi gynekolog predpisat daco? Bojim sa o babo, viem, ze sa nemam stresovat a trapit, no nejde to, som na mamu naviazana...
Diky moc za kazdu radu

pieksamaki
26. máj 2020

Ano da sa predpisat aj v tehotenstve....urcite to preber s gynekologom.......lebo je to tazka zivotna situacia.....

fiafia
26. máj 2020

Je to strašné, autorka prajem veľa síl to zvládnuť. Neviem ani si nechcem predstaviť, čo práve prežívas. Snáď len deň za dňom, byť tu pre ňu, byť oporou mamine v ťažkých chvíľach, držať ju za ruku v posledných chvíľach. K tomu tehotenstvu je veľa žien, čo zažili v tehotenstve ťažké časy a bábo je v poriadku. Ja by som si nič nedavala, utlmiť žiaľ nieje riešenie ani ho potláčať, môže sa to neskôr vypomstiť. Veľa síl prajem

simsalabim
26. máj 2020

Zazila som nieco podobne, pocas tehotenstva mi nahle tazko ochorela mama aj stari rodicia, v priebehu roka vsetci traja zomreli. Bolo to hrozne, jedno dieta uz doma, druhe som cakala a vsetci traja potrebovali starostlivost, ale paradoxne prave ta malicka mi dodavala silu. Ked musis, tak musis. Velmi som sa bala, ze nebudem vladat porodit...ale slo to lahko. Moje trapenie pocas tehotenstva sa na nej nijako neodrazilo, bola dobrulinke babo. Velkou oporou mi bol manzel. Ked sme sa ako tak spamatali, prisla dalsia tragedia, synovec prisiel nahle o rodicov a nakoniec ostal s nami. Da sa to zvladnut, aj o tom zivot bohuzial je. Mama by urcite nechcela, aby si sa trapila 🍀

autor
26. máj 2020

Dakujem, baby. Najhorsie je, ked s nou volam, vidim ju, ako sa trapi, ako sa zmenila len za posledny tyzden. Ona, co bola nabita energiou, starala sa mi o deti...
Stale si hovorim, ze je to kolobeh zivota, no clovek by mal odist rychlo a bez bolesti. Toto je uz trapenie pre kazdeho. Najhorsie je, se nevieme, kolko bude umieranie trvat. Moze to byt tyzdne, aj mesiace...
Snad bude babo ok, beriem magnezko a sedatif pc, no nepozorujem na sebe nejake extra ucinky. Bojim sa, aby sa nenarodilo predcasne, alebo aby, nebodaj, nemalo nejaku neurozu... chudatko...

reni1512
26. máj 2020

Na toto asi ziadna rada nezaberie...len vnutorne zmierenie ze jeden zivot odijde a druhy pride na svet... Nic tu bolest nezmierni no snaz sa mysliet aj na babatenko v brusku ❤😔 Drz sa

simsalabim
26. máj 2020

Neboj sa. Ja som bola s nervami v koncoch - zrazu traja blizki v hroznom stave. Tiez som sa bala, ze porodim predcasne. Dceru som nakoniec prenasla, narodila sa v 42. tyzdni. Bola uzasne babatko, niekedy aj 4 dni za sebou nezaplakala. V porodnici na nej s mojim dovolenim predvadzali kupanie a prebalovanie, bola nesmierne trpezliva a vzdy dobre naladena. Bala som sa, aky z nej bude neurotik, kedze som sa naozaj velmi trapila - starsia bola riadne certisko, tehotenstvo pohodove, ale bolo to uplne naopak. Ak ti mozem poradit, nedus to v sebe, ja som sa vela naplakala v sprche a potom hladala potesenie u manzela, len tak v naruci. Da sa to iba akceptovat...velmi zle sa na to pozera... Po narodeni mladsej to bolo svojim sposobom este narocnejsie, lebo okrem nej a starsej dcery a domacnosti potrebovali starostlivost aj dalsi 3... plus manzelstvo. Musela som si urcit priority a ostatne pustit z hlavy, lebo sa nedalo vsetko zvladat tak, ako by som si to predstavovala. Pozitivnu energiu mi davali hlavne deti.

brendaa
26. máj 2020

Ahoj 💙prechadzas tazkou zivotnou cestou, velmi ti drzim palce 🍀. Mas deticky a čakáš vonave babatko, tvoja mamka urcite nechce, aby si sa pre nu velmi trápila. Skus napisat napr. psychologicke aj tu na ploche môžeš. Drzim ti velmi palce 🤗aj takyto je život..... 🙄😔....

leuska0910
26. máj 2020

Moj otec zomrel ked bola mama v 3.mesiaci so mnou. Nikdy som sa s nou o tom nebavila, nechcem jej to pripominat😔 urcite bola na dne, ale bol tu moj starsi brat a ja v brusku. Zvladla to, som zdrava, predcasne nenarodena.
Drzim ti palce, aby si to vsetko zvladla. Zeny su silne❤ casom to najhorsie preboli..

autor
26. máj 2020

Dakujem, baby, za odpoved.
Konecne diskusia bez urazok a blbych poznamok🌷
Asi to chce cas, len co ked to najhorsie ma len caka? Musim sa ale sustredit na babo. Je to aj tak taky maly zazrak, splodili sme ho mimo vsetkych plodnych dni, prezil covid, snad prezije aj moj smutok... snad ho este babka uvidi, lebo za vnucata by dala aj to posledne.
Fakt dakujem za povzbudive slova, pohladili ma aspon trosku❤️

katulka1141
26. máj 2020

Strasne co prezivas. Neviem si to ani predstavit. Mamicka sa bude snazit, aby sa dockala vnucatka. ❤️ Mozes si dat medovku ked ti bude tazko. Ta ti neuskodi

sashka22
26. máj 2020

Hlavne buď pri nej ❤️ ja som bola v 8.mesiaci na pohrebe mojej mamy. Toľko sa držala kvôli bábätku, aby ju videla... Nestihla ale často sa mi s ňou sníva ako drží moju malú na kolenách a teší sa z nej. Vieš, tá posledná fáza môže trvať naozaj dlho a ku koncu budeš rada, že sa netrápi. Viem, že je to mama a navždy bude ale takto je to správne. Najskôr odídu rodičia a potom deti. A vlastne ona neodíde, iba vás predbehne. Neviem čo viac Ti v tejto situácii napísať. Mňa mrzi, že som jej nemasirovala nohy od rána do rána, keby som vedela vtedy, že naozaj odíde, tak sa jej to snažím aspoň takto uľahčiť 😔

autor
26. máj 2020

@sashka22 v osmom mesiaci pohreb, to sa zle cita😓 zvladla si to sama, ci si navstevovala psychologa, ci brala nieco? Mala bola v poho ako babo?
Mne odpisala moja obvodna, ze asi by na lieky nepristupila, skor sa vyrozpravat. Smutok vraj patri k zivotu a deti sa rodili aj za vojny. Mozno ma pravdu, treba ten zial nejak spracovat...

blumie
26. máj 2020

Zazila som nieco podobne. Vo februari 2018 som otehotnela a v marci svokre diagnostikovali tumor na mozgu. Niekto si povie, ze to je ine a uznavam, ze ano ale ja som so svojou svokrou mala dobry vztah. Cele tehotenstvo sme za nou chodili do roznych nemocnic a ustavov, od toho ako krivala skoncila nevladna, nehovoriaca a na lozku s hadickou na prijmanie stravy. Hrozne obdobie. Zomrela v januari 2019, ked mala moja mala necele 2 mesiace. Prajem vela psychickej sily.

natalka30
26. máj 2020

Zdravim verím ze je to ťažké a veľmi ma to mrzí budete silná aj ked na moment vás to zlomí..sama to viem sice mne zomrela az po narodení dcérky..bude to stále bolieť ale mate skvelu rodinu priateľov....prajem veľa síl aj napriek ťažkému osudu veľa lásky prajem zdravia a síl ❤️

tayluska
26. máj 2020

Mne mamina zomrela 2 mesiace pred porodom. Ked sme jej oznamili, ze cakame babo, ona tyzden na to bola odvezena do nemocnice, kde jej zistili rakovinu. Narodenia vnucky sa uz nedozila. Cele tehu som bola v strese a strachu o maminu. Mala som obavy, aby sa mi mala narodila zdrava. Ked sa mi narodila, vobec som sa z toho netesila. Stale som si predstavovala, ake by to bolo, keby ju starka mohla aspon vidiet a tesit sa z nej. Nastastie mam 3 deti, ktore mi cas vyplnili a ja som aj napriek tomu, ze mi stale chyba isla dalej. Je to tazke, stale to aj po rokoch boli, ale vzdy sa utesujem, ze urcite je na mna hrda a hlavne uz ju nic netrapi a neboli a dava na vnucata pozor z nebicka 😇

sashka22
26. máj 2020

Psychológ mi ani po rozume nebehal a lieky už vôbec nie, dokonca som sa na lekára pozrela ako na slepého, či nevidí, že takmer rodim a on mi núkal tbl. na upokojenie keď som opustila maminu izbu v nemocnici posledný krát... Dcéra je úplne vyrovnané dieťa a vždy bola.

diaalex
26. máj 2020

Ja som bola v 4. mesiaci keď mi náhle zomrel ocko pri autonehode 🙁 na pohotovosti mi dali lieky na udržanie a brala som magnezium na ukľudnenie ....

elizabeth88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mantilka
21. jún 2020

Ahoj pisem neskôr, okrem rozhovoru s psychológom je tu ešte možnosť modlitby. Sú spoločenstva, ktoré sa modlia za potreby iných. Jedno z nich je aj Koinoniu Ján Krstiteľ. Každú stredu o 19:30 býva priamy prenos modlitby na YouTube Koinonia naživo. Viacerí ľudia s úzkosťou, strachom, depresiami si to chvália. Tiež sa dá poslať na mail modlitba@koinonia.sk prosba o modlitbu. Treba udať krstné meno a za čo sa treba modliť. Viem čo je to, prísť o blízkeho ale nie v takejto komplikovanej situácii. Prajem Ti, aby si sa čo najskôr z toho dostala a našla svoje šťastie. Tak je...niekto prichádza a niekto odchádza...

leyla9
21. jún 2020

Ja som zažila to isté 💔😣 a viem ako sa cítiš mama zomrela na rakovinu ked ja som bola v 8m tehotná 😭😭😭😭😭😭😭😭 ked sme ju pochovali nato som za 20 dní po robila nevedela som či sa mam tešiť alebo sa. Plakať ta bolesť bola nevysvetliteľna 💔💔💔💔😭 ani len vnucku nevidela 😣😣😭😭💔💔 dodnes to boli a snažím sa byt silná kvôli malej drz sa a hlavne myslí na deti ktoré ta potrebuje viem ze ľahko sa to píše tiež som rozmýšľala všelijako a keby som nebola tehu tak asi zomrem aj ja 😭 veľa sil ak sa chceš výrozpravat kľudne napíš

andyj
21. jún 2020

Mne zomrela mama ked som bola v 12 tyzdni. Bolo to strasne. Uplny sok. Zomrela pri autonehode. V septembri 2017. Do januara resp. do Noveho roka som bola v soku, ze som sa kazde rano budila, ci je to pravda.
Dolezite je sa s nou rozlucit a povedat si veci, aby nikdy netazili na srdci. Ja som to nestihla.

leyla9
21. jún 2020

@andyj presne toto som nestíhla ja výrozpravat sa jej a povedať ze sa onas nemusi báť a tiež poďakovať jej za všetko co premna urobila 😭😭 tak veľmi mi chýba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre