Silné búšenie srdca v tehotenstve

silvia39
22. aug 2014

Ahojte, som v 8 tt a mám problém so silným búšením srdca. Neviem či je to normálne, ale aj ked som v kľude (ležím, alebo čítam) veľmi silno mi začne byť srdce ako by som odbehla maratón a ostene mi zle. Máte s tým skúsenosti?možno si to len nahováram. 🙂

yasminka137
22. aug 2014

Ahoj...ja som to mala tiez teraz pri tretom dietatku.ked som si lahla slo mi srdce vyskocit z hrude dokonca akoby obcas poskocilo.akoby arytmia alebo co .ze som myslela ze dostanem infarkt...vela treba pit a tlak som mala dobry tak dr povedal ze nieje potrebne interne vysetrenie.ale u kazdeho je to ine...takze to urcite spomen gynekologovi a uvidis ci ta posle na interne alebo odporuci nieco 🙂. Drzim palce.

cherry1981
22. aug 2014

Ja som to mala pri tretom tehu od zaciatku az do porodu bolo to velmi neprijemne. Ked som to povedala na gynde iba kyvol rukou tak som isla za obvodnou a poslala ma na interne urobili mi ekg a sono srdca a povedali ze je to normalne co sa mne nezdalo v 35tt som dostala vysoky tlak, bielkoviny v moci a mala som slabe ozvy babatka tak musela som akutnou sekciou rodit, ale ci to malo suvis s tym netusim

ervenka
22. aug 2014

@silvia39 moze to byt horm. zmenou stitnej zlazy... SZ moze ovplyvnit srdcovy rytmus. Mne dr. poradili,ze ked bude srdce silno busit mam par krat silno zakaslat. par krat to pomohlo.

majkuska
22. aug 2014

@silvia39 Mne tak busilo v prvom trimestri. Je to normalne u tehuliek. Suvisi to so zmenou hormonov. Ja mam dokonca aj arytmiu aj mimo tehu, mne k tomu buseniu v1. trim. aj vkusw vypadavalo z rytmu. Potom topreslo , arytmia zostala ale zatial iba obcasna.Drzim palce, gyn. to spomenut mozes, moze ta poslat na interne, mne nasadili na ukludnenie srdiecka isoptin, ale dobre je ho brat az od druheho trimestra. Beriem ho uz tretie tehu.Hlavne sa nestresuj o nic nejde.

luciade
20. okt 2014

Aj mne to zacalo pri tehu,pri prvom,a mam to stale,mala ma 3 roky,mozno je to unavou a namahou,lebo nespala dlho a davala zabrat i fyzicky...clovek sa hrozne zlakne,ale neboj sa,hlavne oddych a aby si mala dost B vitaminu (nedostatok sposobuje busenie srdcs a b1 sa spotrebuva pri jedeni sladkosti),mnohym zas chyba horcik,mne osobne pomaha horcik...vsetko opatrne,porad sa,s lekarom...ale neboj sa,bude to ok 🙂 ale je to neprijemne,viem

sweetsuzi
20. okt 2014

@majkuska a mozem sa opytat ci si mohla kojit ? Lebo ja beriem Vasocardin, sice len malu davku, ale kojit mi neodporucali...

luciahatalova
11. nov 2014

@majkuska Ahoj prosím ťa ako sa ti prejavovala tá arytmia???aj si brala nejaké lieky??

zrka
11. nov 2014

tak neviem ci to nemusi nic znamenat, ja som to mala tiez a zistili mi zvysenu cinnost stitnej zlazy, takze tak, zacalo to v tehotenstve, tiez som si myslela ze dostanem infarkt 🙂

luciahatalova
11. nov 2014

ahojte...máte niektorá skúsenosti aj s vynechávaním srdcového rytmu v tehotenstve?? so srdcovou arytmiou??? :(

majkuska
11. nov 2014

@sweetsuzi ahoj ja som brala isoptin pocas tehu, po porode este prve dni, potom som si ho sama podtupne vysadila. Neviem ci sa moze pocas kojenia. Ale obcas ked pride silnejsia tak si len tak polku hodim. Ale myslim ze isoptin by sa teoreticky mohol, len si pamatam ako mi pri predchadzajucom porode kardiolog povedal, ze nebudeme aj babetku predsa znizovat tlak kedze tie betablokatory znizuju tlak.
@luciahatalova brala som isoptin pocas tehu. Ale nemusi sa len zalezi to od toho ako ta to otravuje resp obmedzuje. Mne tiez vynechavalo aj vynechava, je to taka dusnost na hrudniku, potom dobuchnutie, alebo ako taky skrat, niekedy to srdce podskoci, ze ho citim az v krku, niekedy je tych uderov viac po sebe takych sialenych. Ale neboj sa. Ty to pocitujes ako?Kludne sa pytaj

luciahatalova
12. nov 2014

@majkuska Pociťujem to takisto ako ty, ako keby mi srdce preskočilo, a cítim to na hrudníku a v krku, občas viac po sebe, občas niekoľkokrát denne :(... veľmi sa toho bojím. Bola som u lekára, vzal mi krv na vyšetrenie hormonov štítnej žľazy a aj na vyšetrenia,ktorými sa dá zistiť z krvy zápal, no do pondelku musím čakať :(, mám pocit,že sa zbláznim :(

majkuska
12. nov 2014

@luciahatalova nemusis sa vobec toho bat. Ja som mala vsetky vysetrenia co sa tyka stitnej ok,Aj holter som mala, vysledok predsienove a komorove extrasystoly. Kardiolog ma ukludnil ze na to sa nezomiera. A ze mozem byt aj tehotna a rodit. Mne to za zacalo este v predoslom tehu, arytmia moze byt podmienena zmenou hormonov,.ale aj z psychiky. A hlavne sa fakt neboj ja som rodila.pred.troma tyzdnami a odzila som si 5 hodin riadnych bolesti a nakoniec to skoncilo sekciou. Cize zataz bola riadna aj na srdce a som tu. To my povedal po druhom porode kardiolog, ze ked ste prezila porod mate zdrave srdce.Tak hlavu hore a v tehu je arytmia dokonca normalna.

luciahatalova
12. nov 2014

Tazko sa mi na taketo nieco zvyka ☹,hlavne ked mam priatela a syna,nechcem,aby sa mi nieco stalo...je trosku tazke pre mna mysliet pozitivne ☹. Pockam na tie vysetrenia a uvidim
@majkusk

luciahatalova
13. nov 2014

@majkuska Vieš pokiaľ nebudem vedieť presnú diagnózu asi nebude ľahké nemyslieť na to,či nebáť sa :(. Keď sa mi to stane ( čo je vlastne každý deň, niekedy častejšie niekedy menej), hneď panika, stres, čo bude, či sa niečo stane alebo nie :(. A možno aj to mi k tomu "pomáha" ten neustály stres, to ,že stále nad tým premýšľam,že čo bude a tak... skúšala si aj magnezium,keď si mala tieto problémy???

majkuska
13. nov 2014

@luciahatalova ano davala som si magnezko. A tym ze sa ich bojis si v tom bludnom kruhu ako ja som bola to my vysvetlila psychiatricka, tym ze sa ich bojim sa vracaju spat a teraz netrepem ja som ich v prvom trimestri mala cca 50 za den niekedy aj viac, strasne som sa bala a triasla. Potom sa znizili. Musis to brat tak ze samotna arytmia ta nijako neohrozuje a ak by ti ju vyvolavalo nieco myslim konkretne trebarz stitna a tak tak sa to da riesit. U mna to sposobila psychika a tu dat do kopy je mnohokrat horsie.Uz sa to so mnou povlecie asi do konca zivota. Mavam ich kazdy den aj ja, len sa snazim nevsimat to a oni sa vtedy javia ako mensie, lahsie alebo jemnejsie neviem ako to mam vysvetlit. Myslienka je velkym spustacom. Dokonca aj pozitivna myslienka trebarz ze uz som ich dlhsie nemala a zrazu prask.Snazit sa nemysliet na ne. Ma to kopec ludi.Mne ich vyvolali hormony najprv , ale kedze som nevedela o co ide, myslela som si ze zomriem ze mam chore srdce a vtedy zacal ovela horsi bludny kruh. Pri kazdej extrasystole zachvat paniky co sa stane. Tak uz aj ked hormony boli ok.sposobovala ich psychika ale potom boli omnoho horsie. To mi povedal aj kardiolog. Ak by vam povedal niekto predtym ze sa nic nedeje ze o nic nejde nemuseli ste sa dostat do toho sialeneho bludneho kruhu. Viem ze to nieje lahke nemysliet sama som si tym presla, trvalo mi to dlho pochopit ze sa nic nedeje a ka to vela ludi, mam ich uz 4,5 roka. Chcem ti len povedat ze ak su u teba vyvolane hormonmi ako boli u mna co je v tehu normalne a ma to vela zien ak si ich nepodmienis psychicky je velka sanca ze ti po porode prejdu.Drzim palce

arizona
13. nov 2014

@luciahatalova ja mám arytmiu od narodenia a neriešim to 😉 som sledovaná na kardiológii (ale nie kvôli arytmii) a keď tam povedia, že je všetko ok, tak to je tak 😉 aj keď momentálne to až tak ok nie je (ale zase nie arytmia), ale panikou nič nevyriešim, iba zhorším. všetko bude, tak ako má byť 😉 a momentálne som v 12. tt.

luciahatalova
13. nov 2014

@majkuska Výsledky štítnej,krvi mám v pondelok...Ale ja sa poznám, zo všetkého si robím "veľkú hlavu" robím z komára somára, ako sa hovorí. Ja si to myslím,že v mojom prípade zohráva veľkú úlohu psychika a hlavne ten panický strach z toho,čo sa môže stať, už sa bojím aj sama niekam ísť :(...

luciahatalova
13. nov 2014

@majkuska a ešte som sa chcela opýtať, či to magnezko aj pomohlo??? mám doma šumivé 250 tak skúsim...to čakanie na tie výsledky je nekonečné :(

majkuska
13. nov 2014

Uz ked.to boli take stavy tak to samotne magnezko ani velmi nie. Ale.teraz si bo tiez obcas dam, ak som vnutorne vypata a popijam medovku. Teraz mi pomaha viac ako predtym ked sa to spustilo.Ale presne aj ja som zo vsetkeho paniku robila, bala som sa ist k lekarovi, potom som mala normalne ze syndrom bieleho plasta.S malym som sa na poradnu bala ist, lebo mi tam zle prislo. Teraz som si povedala ze to musim inac brat, nie celkom ale, zatial to funguje.

majkuska
13. nov 2014

@luciahatalova odpoved vyssie zabudla som ta oznacit

luciahatalova
13. nov 2014

@majkuska to aj ja,mam strach ist niekam sama,alebo sama s malym ☹v zivote by ma ani len nenapadlo,ze taketo nieco raz budem riesit,najhorsie je to cakanie...ako dlho to trvalo,pokial ti stanovili diagnozu?dlho si chodila po vysrtreniach?

majkuska
14. nov 2014

Mne ked dali holter hned bol vysledok ze psychika. Pred tym som mala ultrazvuk srdca pre istotu u 2 lekaroch, lebo prva sa mmohla zmylit ne(ako sialena) isla som za druhym kardio az do KE, co ak tato sa zmylila. Vysledok rovnaky. Potom som si dala vysetrit pre istotu stitnu zlazu, ja chodim na hematologiu pravidelne, inac by som asi aj tam krvne testy porobit. Taka som bola.zufala. Casom som pochopila, ze na tom fakt niesom psychicky dobre, stale som si merala tep na zapesti a podobne veci. Ono je potrebne vylucit tu stitnu zlazu a urobit echo srdca.Ak je toto ok, je to v hlave.Niektore su len prechodne, ked je clovek nevyspaty, ked malo sportuje, vela stresu a hormonalne zmeny to vsetko su spustace.
@luciahatalova

luciahatalova
14. nov 2014

@majkuska uz pockam do toho pondelku a uvidim ☹. Zatial mi robili len ekg,ale nakolko trvalo asi 1minutu ak nie menej,tak samozrejme nic neukazalo. Na tom Holteri urcite budem trvat aj keby co, pre istotu ☹ dufam,ze to nic vaznejsie nebude,lebo sa zblaznim asi ☹

luciahatalova
18. nov 2014

@majkuska Takže výsledky krvných testov na štítnu OK, akurát mám trošku nižšiu hladinu vitamínu D. Ešte čakám na výsledky krvných testov na calcium a potom dufam sedenie u kardiológa ... Mňa to čakanie snáď zničí už :(

majkuska
18. nov 2014

@luciahatalova neboj vsetko bude ok. A diagnoza ako moja. Z tvojho popisu som prezivala.to iste hadam ajhorsie.Vsetko sa da riesit.

katrin21
18. nov 2014

@silvia39 pozor moze ist o problem so stitnou zlazou a to nie je sranda, moze hroziť potrat, alebo poskodenie plodu, ak by slo o tento problem.... rozhodne si chod dať zobrať krv na stitku ... a mozno to nic nebude, ale treba to rozhodne vylucit. mne takto busilo srdce, ked som mala hyperfunkciu stitnej zlazy.

katrin21
18. nov 2014

@luciahatalova aha, uz citam tu dole, ze uz si bola na vysetreni, tak ok 🙂

luciahatalova
18. nov 2014

@majkuska No uvidíme... strašne ma to unavuje, vyčerpáva to,že stále nad tým rozmýšlam čo to je, čo to môže spôsobiť :(...

luciahatalova
19. nov 2014

@katrin21 Mohlo by sa stať,že krv na štítnu bola ok a aj napriek tomu by s nou bol nejaký problém??? je to možné?

katrin21
19. nov 2014

@luciahatalova skor aj psychicke to moze byt, ked na to stale myslis..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre