Ranné nevoľnosti v 14. týždni

misenka777
23. okt 2017

Ahojte dievčatá,
tak sa chcem pridať k vám aj ja mám termín 29.04.2018 po 3 rokoch snaženia sa to podarilo a ani nevieme ako 🙂 Chcem sa spýtať od začiatku tehu bolo všetko v poriadku ani žiadne nevoľnosti nič. Až teraz v 14t. som začala mať ranné nevoľnosti normálne raňajkujem a len mi príde zle a vyvrátim to. Je to normálne, že až teraz sa to prejavuje? Začala som brať Duphaston pretože na konci 12t som krvácala a bola som týždeň v nemocnici ale inak som nemala doteraz žiadne iné problémy .
Ďakujem za rady .

majcika
23. okt 2017

Osobne som zacala mat ranne nevolnosti az v 15 tyzdni. Stali sa z nich celodenne nevolnosti a skoncili v 22 tyzdni tehotensta

misenka777
autor
23. okt 2017

@majcika no pekne Ďakujem za odpoveď, ja som o tom ešte nepočula preto som prekvapená.....a mala si iba nevoľnosti alebo aj iné ťažkosti ?

kikuta
23. okt 2017

Sestre začali nevolnosti až od 18.teho týždňa a že je to normálne avšak nie ranné ale večerné😉 Ja som ich dostala cca od 5.tyždňa a mam to akoby som mala virózu bolí ma strašne žalúdok aj brucho a vodu vypiť je u mňa umenie ale kedže je to už moje 3.tie tehotenstvo tak som stým rátala nakolko predošlé nevolnosti boli také isté...

emi16
23. okt 2017

Ja som mala jedalnicek
Rano cerealky s jogurtom, alebo mliekom
Potom ovocie
Na desiatu chlieb
Potom ovocie
Obed
Olovrant ovocie, alebo chlieb
Na veceru polievku a potom jogurt a ovicie
A to mi na nevolnost zaberalo
Aj som vtedy citala, ze ovocny cukor je na nevolnost najlepsi
Len nie na lacno, alebo ak uz citis vrazedny hlad

misenka777
autor
23. okt 2017

Myslela som, že keď to nepríde na začiatku tak vôbec....no ako vidím tak som si to myslela len ja 🙂 no nič musím to prečkať ! Dúfam, že to nebude na dlho.....

1988majka
23. okt 2017

@misenka777 skus si dat kazde rano zazvorovy caj. Zazvor dobre pomaha na tehotenske nevolnosti 🙂

misenka777
autor
23. okt 2017

Zázvor by sa v tehotenstve nemal je to silné to mi povedali aj v nemocnici !

lsimo
23. okt 2017

kľudne sa to môže stať, ja poznám veľa takých mamičiek, ktorým sa nevoľnosti objavili až neskôr 🙂 sem tam si môžeš dať trochu coca coly, tá na to zvykne niekedy pomôcť 🙂

andrbeata
23. okt 2017

Zázvor určite nie, tiež mi povedali, že môže vyvolať krvácanie. Ja som mala nevoľnosti do 12. týždňa, potom 2 týždne pokoj a potom až do 35. týždňa. Tiež som si dávala málinko Coca coly, príp. niekedy zabral aj obyčajný cukrík.

nikolweiss
23. okt 2017

Mne pomohlo raňajkovať až 30 minút po prebudení a zapiť do acidkom. Klasické zelené 😉

stastnablcha
23. okt 2017

ja om mala nevolnosti od zaciatku az do konca... a pomahali mi kýble zemiakoveho salatu.. len potom tych cca 30 kil navyse... :(

mishicca
23. okt 2017

Mne je zle zo vsetkeho...vysmazane to nemozem ani citit, lebo uz len z toho pachu ma boli zaludok...nevraciam uz..len ma neuveritelne boli zaludok z kazdeho jedla..jedine z coho ma neboli su rozky, zelenina.okrem redkovky..a ovocie este... este aj z tej cokolady mam tazky zaludok...

andrbeata
23. okt 2017

@mishicca Nie je isté, že to máš preto, lebo si tehotná. Ja som mala podobné problémy už pred tehotenstvom a mám aj teraz, ale viem, že to mám od toho, ako som brala Wobenzym a to pekné 2 roky. Jednoducho mi prestal tráviť žalúdok. Od sleduj si, od čoho to máš a či sú to len ranné nevoľnosti. Mne veľakrát pomohla aj obyčajná polievka, ale potom som bola hodne zavodnená, tak som ju už nemohla.
Príp. skús Magnézium, tým si neublížiš a je dobrý pri nevoľnostiach.

kikuta
24. okt 2017

@andrbeata Ja zas po prvom tehotenstve ked mi bolo strašne zle a vravala som zo všetkeho mi to myslím ostalo i po porode ...bolo bežné že som do týždňa i 3krát večer vracala a trvá to 5 rokov...akoby som si uplne poškodila trávenie

misenka777
autor
24. okt 2017

Ďakujem za Vaše názory 🙂 dnes som si na raňajky dala len jogurt a nebolo to až také hrozné 🙂 myslím, že raňajky nemôžu byť ťažké a veľa...tak vyskúšam len niečo drobné a uvidíme .

petranelkova
25. okt 2017

Ono sa to moze stat, ja mam nastastie co sa tyka takychto veci ako tak pokoj, sice mi byvalo zo zaciatku dost zle ale uz to ustupilo. Ale co ja viem, tak sa to moze objavit aj neskor. Mozes sa o tom poradit aj s doktorkou pre istotu. Ale skusak papat take lahsie veci ako pisala a uvidis ci sa to nebude zlepsovat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre