Prečo ma trápi ranná nevoľnosť?

Zodpovedané
19. jún 2021

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Posledné dni ma trápi nevoľnosť. Raňajkujem dve kávy, nakoľko neviem jesť hneď ráno. Po cca pol hodine sa najem (kaša) a príde mi zle. Je mi až na odpadnutie a prejde to do 10 minút. Takto sa stravujem uť pol roka a doteraz bolo všetko v poriadku, no posledné 4 dni nie je.

V sobotu som dostal 2 dávku Pfizeru bez komplikácii (len bolesť svalov 2 dni). Pijem 2 -3 litre vody denne.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedené ťažkosti môže spôsobiť aj Helicobakter pylori. Ďalej môže ísť o virózu alebo zápal na žalúdku.

Ak budú Vaše ťažkosti pretrvávať, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára. Zatiaľ môžete vyskúšať probiotiká a Iberogast kvapky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková