Problém s placentou v 15. týždni tehotenstva

viki_00
24. júl 2023

Ahojte baby, chcem sa spýtať či niektorá z vas počas tehotenstva mala rovnaký problém. Som na konci 15 tt dnes som z ničoho nič začala mierne špiniť. Išla som na pohotovosť babo v poriadku, ale doktorka mi povedala že kúsok placenty je pri krčku (napísala: placenta bez známok odlúčenia, predný pól dosahuje k vnútornej bránke.) ze v týchto týždňoch je to ešte v poriadku ale ze keby mi cast plaventy zasahovala do porodnych ciest v 30 tt mohol by to byt problém, vyjadrila sa len ze by som potom nemohla rodiť prirodzene ale cisárskym čo mi je jedno ale či to môže nejak ohroziť babo, povedala ze nech mi moja Dr sleduje počas poradni placentu či sa s väčšujúcim bruskom ťahá hore alebo nie. Mala ste niektorá podobne a potiahli ste to do úspešného konca a všetko bolo v poriadku? Potrebujem ukľudniť lebo ma porazí asi 🙈😔

sally001
24. júl 2023

@viki_00aj aj som mala placenty v bránke a ako maternica rástla tak sa to upravilo...ak zostane v bráne tak cisársky...neboj cisársky je v pohode

viki_00
autor
24. júl 2023

@sally001 mne je jedno či spontánny alebo cisársky, ale hlavne o to aby sa malému nič nestalo. Či mám mať teraz nejak príliš kludovy režim len ležať, zajtra pôjdem k svojej doktorke a uvidím čo mi na to povie.

sally001
24. júl 2023

@viki_00 áno chod doktorke

domka222
24. júl 2023

@viki_00 ako bude rásť maternica,malo by sa to ešte ťahať smerom nahor. Tiež som mala a potiahla sa pekne. Rodila som spontánne

helcanw
24. júl 2023

Mala som nízko placentu - myslím, že až nezasahovala do pôrodných ciest ale spinila som kvôli tomu do 15tt. Na kontrole v 18tt už som ju mala vytiahnutí vzadu hore 👍 odvtedy sim problémy našťastie nemala.

dotka04
24. júl 2023

ja som mala do cca 20tt tak placentu, bez špinenia, všetko ok, potom sa vytiahla hore sama od seba, čo mi hovoril aj dr., že tak bude. Navyše môj malý bol ešte aj sám uhniezdený prvé týždne úplne pri krčku, čakalo sa, či to dáme cez 12.tt a dali sme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre