Priateľ a ja sme vzdialená rodina

a_ursinka
15. sep 2017

Dobrý večer žienky, chcem sa spýtať s priateľom sme vzdialená rodina, jeho mama a môj otec sú bratranec a sesternica z druhého kolena, ako sme na Tom my ? ... Chceme dieťatko veľmi no strašne sa bojím 😞

ukulela
15. sep 2017

@a_ursinka ja ani netusim, kto su bratranci z druheho kolena mojich rodicov 🙂 prilis vzdialena rodina. ak mas velmi velke pochybnosti a v rodine nejaku geneticku vadu, porad sa s lekaromo nejakych genetickych testoch. no nejako by som sa zbytocne nebala ...

jana_eyre
15. sep 2017

@a_ursinka nemam skusenost, ale podla mna to je tak vzdialena rodina, ze by nemalo.nic hrozit..

a_ursinka
autor
15. sep 2017

Ani v našej, ani v ich rodine nie sú žiadne genetické ochorenia ani nič podobné

ukulela
15. sep 2017

okrem toho - bratranec z druheho kolena - to myslis ako bratrancov bratranec? takze bratranec mojho bratranca nie je v genetickom pribuzenstve so mnou, ked si to rozmienam na drobne. su to jeho bratranci zo strany jeho otca, ktory je manzel mojej tety (sestry mojho otca) - s jeho otcom nie som geneticky pribuzna, tym padom ani so surodencami jeho otca a ich detmi. priama geneticka pribuznost tam nie je, len spojitost v rodostrome.
neviem, ci rozumies, ale pri takomto chapani pojmu bratranec z druheho kolena sa nemas coho bat ...
pokial to ma byt pripad, ked stari/prastari rodicia boli bratranci, tak tam nejaky rovnaky geneticky zaklad je, ale prilis vzdialeni.

evakalna
15. sep 2017

@a_ursinka
Prastarých rodičov máte spoločných?

ukulela
15. sep 2017

@evakalna jo, tak som sa mala opytat rovno, a nie to rozpisovat tak nepochopitelne 🙂

kamka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ebi88
15. sep 2017

Po pravnej stranke ok, ale po genetickej by som sa spytala asi pre istotu lekara.

pininka
16. sep 2017

Troska sa zlozitejsie rozpisem. Bratranec mojho muza si takto zobral manzelku. Jej dedko a jeho dedko boli bratranci. Maju syna a je to velmi sikovny chlapec. Tiez si myslim ze vo vasom pripade by sa nemalo nic stat. Nakniec niekedy na dedinach clovek nemal ani paru kto kazdy je jeho rodina a mali deti.

mimimoje
16. sep 2017

Aj my sme s manzelom. Pri naukach pred sobasom sme sa na to pytali knaza a tam nam hovoril, ze cirkev nepodporuje "pokrvne" manzelstva - myslim po "druhe koleno" - bratrancov a sesternice, dalej to je ok. Mame dve zdrave deticky.

a_ursinka
autor
16. sep 2017

Ďakujem zienky trošku ste ma potešili 😊

maxa30
16. sep 2017

Moji rodičia sú presne takto príbuzní. Sme dvaja s bratom a obaja zdraví.

laila22
16. sep 2017

@ukulela bratranec z druheho kolena nie je bratrancov bratranec.. to je azda jasne...

mamulibabuli
16. sep 2017

Babka a dedko boli normalni bratranec so sesternicou

katka253111
16. sep 2017

@a_ursinka podla mna je to tiez ok...ale ak chces, opytaj sa radsej lekara na to... dnes ma vela ludi postihnute dietatko a nie su aji vzdialena rodina... vy mozete mat uplne zdrave...drzim prsty

bona_dea
16. sep 2017

@ukulela bratranec z druheho kolena je dieta bratranca/sesternice mojho rodica

nyteshade
16. sep 2017

Aj my sme s priateľom vzdialená rodina a ani sme o tom nevedeli a čakáme zdravého Jurka 🙂

krissmac
16. sep 2017

Mne lekar hovoril, ze dietatko moze byt postihnute, ak maju rodicia rovnaku krv. My s priatelom sice mame krv B, ale on ma pozitiv a ja negativ. Synceka mame zdraveho a cakame dalsieho. Skus sa popytat na to, pripadne si pozrite kto ma aku krv. Co sa tyka pribuzenstva, vy ste moc vzdialena rodina 🙂

sonulka8
16. sep 2017

@a_ursinka myslim,ze je to ok..kamoska si vzala bratranca z druheho kolena..su spolu uz 7r a maju 2 zdrave deticky...🙂

hettinka
16. sep 2017

@a_ursinka v kostole vás asi nezosobášia a či môžete mať dieťa, to ti dajú odpoveď lekári, zašla by som na genetiku asi.

anett9
16. sep 2017

ak sú jeho mama a tvoj otec sesternica a bratranec z druhého kolena ,tak vaši prastarí rodičia museli byť súrodenci. Takéto sobáše boli časté ešte aj v 18. a 19.storočí ,hlavne kvôli majetkom a šľachtickým titulom ,ale dnes si to neviem predstaviť. Tiež som takto vypátrala po dlhej dobe svojho bratranca z druhého kolena na portály MyHeritage cez rodokmeň a teda si fakt neviem predstaviť ,že by sa eventuelne dal môj syn "dokopy" s jeho dcérou :-O

bona_dea
16. sep 2017

@hettinka preco by ich, preboha, nezosobasili v kostole?
Z pravneho hladiska si mozes zobrat bratranca z druheho kolena. Oni su podstatne vzdialanejsia rodina, na cele to napisane nemaju, tak o co ide?

laila22
16. sep 2017

@anett9 presne.. zijem na dedidne a som v kontakte s bratrancami z druheho kolena.. dokonca suseda je moja sesternica z druheho kolena.. Nepestujeme nejake priatelske ani rodinne vztahy.. Neviem si predstavit, ze by sme raz boli svatky,(prave preto, ze viem, ze nasi dedkovia boli bratia) nase deti sa spolu hravaju a vedia, ze su vzdialena rodina...

ave17
16. sep 2017

Ja mám tento istý prípad🙂 a máme 2 krásne zdravé deti🙂 keď som sa na to pýtala Doktorky,tak povedala,že žiadnu genetiku netreba riešiť,že to sa nedá zistiť,keďže je neskutočne veľa genetických porúch,a vyskytnú sa aj u úplne cudzích ľuďoch🙂 veľa šťastia🙂

ukulela
16. sep 2017

@laila22 praveze mi to jasne nebolo - inac by som sa nepytala. s tak dalekou rodinou my vztahy nepestujeme a vzdy som si myslela, ze je to "bratrancov bratranec" .. tiez celkom nerozumiem, ako vzniklo oznacenie "z druheho kolena" - asi po tom trocha popatram.

laila22
17. sep 2017

@ukulela ,,z druheho kolena,, bratranec a sesternica a ich deti - druha generacia ,,bratranci a sesternice z druheho kolena,, 🙂

yennn
17. sep 2017

Doktor genetik si pri konzultacii kresli na papier rodokmen oboch partnerov - rodicia, ich surodenci, ich deti, ich deti... Odkial su, ci su zdravi, kto kedy a na co zomrel. Na niektore otazky som ani nevedela odpovedat 😎 musela by som sa spytat mamy, kebyze viem dopredu ...
Takze genetik vie odpoved na otazku zrejme po par minutovom sedeni - kresleni.

montemotherone
17. sep 2017

Nuž, genetika je naozaj zapeklitá vec, a namiešať môže hocičo aj v pároch ktoré nie sú v príbuzenskom vzťahu. Ale ja by som tých vyšetrení išla
PS: vy dvaja máte vlastne spoločného pradedka... Ak som to pochopila správne

montemotherone
17. sep 2017

@yennn ja som to tiež absolvovala. Tiež som veľa vecí nevedela zodpovedať 🙂 Ale vďaka krvným testom, kde sa zistilo riziko vyššieho zrážania krvi počas tehotenstva, dnes mám môjho synčeka 🙂 Zabránilo sa tak ďalším potratom a nastavila sa liečba...

kristin_aaa
4. júl 2018

Dobrý deň ,chcela by som sa opýtať ockov bratranec má syna s tým sme si dosť bližší ,chcem preto vedieť či to má budúcnosť z genetického hľadiska .
Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre