Zamilovala som sa do muža, ale jeho otec a moja mama sú rodina

10. dec 2022

Je taka situacia že som sa zamilovala do jedneho muža. Stretávame sa 3 mesiace. Ale moja mama a jeho otec sú sesternica a bratranec. Myslite že by bolo riskantne mat deti?

amelia1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkatinka
10. dec 2022

Ste vzdialeny bratranec a sesternica podla mna.

petamich
10. dec 2022

no pre mna je to celkom blizka rodina, neviem si predstavit, ze by moj syn mal za partnerku sesternicinu dceru 🤷‍♀️ ale tak my sa aktivne stretavame a deti sa stretavaju aktivne, cize by ich ani nenapadlo v buducnosti, ze by sa dali "dokopy"

ci by bolo riskantne mat deti, to asi nie

autor
10. dec 2022

@petamich my sme sa vobec nepoznali dokym mi nenapísal. Až potom mi mamina povedala kto to je

martul
10. dec 2022

Neviem si predstaviť aby som bola so sesternicou svatka. Áno je to riskantnejsie.
Máme v dedi taký prípad, zobrali sa žijú spolu šťastne ale deti nikdy nemaliw, úmyselne.

petamich
10. dec 2022

ak je to laska tvojho zivota... 🤷‍♀️ ja osobne by som sa poobzerala inde ale tak to ti moze byt jedno, co by som spravila ja

martinmmartin
10. dec 2022

Najdolezitejsie je aky maju kroj. Rovnaky = utekaj , Rozdielny = chod do toho.
Pravidlo overene tisicrociami, nic viac nepotrebujes

jaskolka
10. dec 2022

Ste bratranec a sesternica z "2kolena". Čiže dosť blízka rodina podľa mňa

autor
10. dec 2022

@petamich no vyzera byt zatiaľ úplne taky akého som hľadala. Samozrejme nechcem predbiehať ani nic len ma to tak zaujima. Už sme sa bavili na temu detí, on tvrdí že by to v našom prípade nevadilo, že sme vzdialenejší príbuzný

autor
10. dec 2022

A zase moja mama je sesternica aj s otcovou mamou :D (čiže s mojou babkou) mam 2 súrodencov a všetci sme zdraví

autor
10. dec 2022

@martinmmartin tomuto celkom nerozumiem :D

euka210
10. dec 2022

Ste bratranci z 2.kolena...tiez si to neviem predstavit, to sa treba opytat lekara.

autor
10. dec 2022

@euka210 a akeho konkretne?

petamich
10. dec 2022

zrejme nejakeho genetika

baxira
10. dec 2022

Myslím, že je to skôr otázka na nejakého odborníka - lekára, genetika...

Pre mňa je to dosť blízka rodina, nie vzdialení príbuzní 🤷. Moje sesternice a bratanci majú deti a ja mám syna. Neviem si predstaviť, že by niekedy mali spolu partnerský vzťah. To by napr. moja sesternica bola moja svatka a mali by sme spoločné vnúčatá 🙈.

dzulli1980
10. dec 2022

Za mňa je to dosť blízka rodina ... a tie genofondy sú si dosť blízke ... máme v rodine takýto prípad, majú dve deti, obe postihnuté ... za mňa nie, nešla by som do toho ... viem, že aj úplne cudzím ľuďom sa môže narodiť postihnuté dieťa, no vedome by som do toho rizika nešla ...

terezka1947
10. dec 2022

Ste dosť blízka rodina.

janinah
10. dec 2022

poznám taký pár,dieťatko postinhuté bohužial

moonlight1210
10. dec 2022

Mate teda rovnaku prababku a pradedka. Ste pravnucata rovnakym prarodicom.
Podla mna este stale blizke pribuzenstvo. I ked uz len z osminy.

Ak to myslite vazne a chceli by ste sa raz brat, chodte radsej na geneticke testy.

anetkka
10. dec 2022

Ahoj podla mna je to dost riskantne aj ked to je vzdálena rodina ale rodina
Deti mozu mat nejaku vadu ale aj nemusia mat já by som neriskovala ale je to moje názor

martul
10. dec 2022

Vy nie ste vzdialenejsi príbuzní. Vy ste druhí bratranci.

chcemradu
10. dec 2022

Stretávate sa tri mesiace a už riešite otázku deti? Hlavne sa spoznajte, a pre mňa by to bolo nepredstaviteľné, je to rodina, či sa poznáme, či nie. Raz sa na Tom zasmejete 🙂

kisskiss
10. dec 2022

V nejakej diskusii o kráľovských rodinách som raz čítala, že ak už ide o príbuzenstvo z druhého kolena, tak je veľmi malá šanca na nejaké defekty u spoločných detí, myslím, že cca 3%.
Ale teda, ja keby som sa toto dozvedela, už by som sa nevedela na toho človeka pozerať inak ako na rodinu... každý má asi hranicu inde...
Trochu mam pocit, že toto je zase nejaká sobotná vymyslená téma. Kvôli tomu komentáru, že tvoja babka je vlastne tvoja teta z druhého kolena.. 🥴 alebo tvoja rodina je z nejakej mini dediny.. asi každý človek by našiel nejaké takéto vzťahy u svojich predkov, ale skôr by som čakala, že to nájdem 1-2 storočia dozadu... neviem...

svetlonos
10. dec 2022

Keby sa milujete ako nikto na svete ok. Ale deti by som riesila zo skumavky, vysetrene zdrave embria. Je to prilis blizka rodina a riziko postihnutia mi pride velmi vysoke. Aby vam potom neostali oci pre plac.

kitycat
10. dec 2022

A on uz tiez uvazuje o detoch? Aky vazny je vas vztah?

h2o2
10. dec 2022

Veď napíš na genetiku tam Ti urcite povedia viac. Ja som sa raz stretla s jedným chlapcom vsetko bolo úžasné až na to že to bol vnuk babkinej sestry keď sme to zistili tak sme si povedali že to určite nie.

drahomirrra
10. dec 2022

No evidentne v tvojej rodine nemaju s takmer incestnymi vztahmi ziaden problem, tak chod do toho. Chudata deti.

elizita
10. dec 2022

Mne to teda príde dosť blízke príbuzenstvo.

queen_mary
10. dec 2022

Urcite nie. Prabratranci/prasesternice zu stale blizka rodina.

pondelok01
10. dec 2022

Myslim, ze v ramci legislativy bratranec so sesternicou “mozu”, takyto vzdialenejsi urcite. Ked ste sa doteraz nepoznali, tak je to uplne iny vztah predsa, ako keby ste spolu vyrastali.