Prekonali ste laktačnú psychózu?

zuzanaer
17. aug 2017

Ahojte,najde sa tu mamina ktora prekonala laktacnu psychozu?Moze sa to zopakovat aj pri dalsiom dietatku?

maminuska
17. aug 2017

@zuzanaer môže . Ja som ju síce neprekonala ale moja sesternica a prvý krát to bol masaker. Mesiac hospitalizovaná na psychiatrii.
Druhýkrát jej zastavili hneď po pôrode laktáciu a aj tak to prepuklo ale to už bolo v podstatne menšej miere a bola pod dozorom psychiatra a celej rodiny.

deti95060810
17. aug 2017

@maminuska to akože mlieko má nato vplyv ?

meluela
17. aug 2017

@deti95060810 nie mlieko, ale tie hormony co ho spustaju

tslobik
17. aug 2017

ja som tiež mala....Ale stále to nechápem....a prečo akože niektorá má a iná nie? A v podstate to príroda celkom zle zariadila s tými hormónmi....Moja známa pri prvom mala, tiež skončila na psychiatrií a pri druhom už bola hneď nasadená liečba a pod dozorom lekára a v pohode, tiež zastavená laktácia.

maminuska
17. aug 2017

@deti95060810 tam sa zastavuje laktácia práve kvôli tým hormónom .

deti95060810
18. aug 2017

lekári práveže stále dávajú do popredia kojenie...tak potom som z toho vedľa😒....chcú aby ženy kojili a pritom ich vystavujú nebezpečenstvu...☹

zuzanaer
autor
18. aug 2017

No ja by som chcela dalsie dieta kojit,no mam obavi ze mi to nedovolia kedze tiez som uz prekonala laktacnu psychozu a vsak na psychiatrii som nelezala dostala som to az ked mal maly 3 mesiace zrazu strach ze mu niekto chce ublizit zacinala som podozrievat ludi okolo seba a o par dni uz aj halucinacie ...sama som vyhladala pomoc...pri prvom dietati som to nemala ale kojila som len 3 tyzdne,. tak neviem ci by sa neskor rozbehlo. Pri druhom sa to rozbehlo ked mal maly 3 mesiace Preto sa pytam ci ma niektora skusenosti ze dalsie dieta po psychoze kojila?Ked mi laktaciu zastavili uplne som bola viac smutna no urcite by som uz tento stav nechcela zazit.

kika12345k
24. mar 2024

Myslite že môže laktačná psychóza udrieť aj po roku kojenia? Príznaky by sedeli…. Myslite že pomoze ukončiť dojčenie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre