Prechladnutie počas tehotenstva

messzua
13. máj 2013

Ahojte,dnes začínam svôj 7tt.Mala som už potrat 😢 a teraz mám zo všetkého obavy.Už 3 deň som prechladnutá 😢 žiadny liek neberiem,veď čo by mi tak na nádchu mohol lekár predpísať.Rada pijem čaje,ale teraz aj z byliniek mám strach,aby som neublížila bábatku.Môžem piť zázvorový čaj počas tehotenstva?A jediný príznak na tehotenstvo mám už iba boľavé prsia,ešte sme dvaja?

retriver123
13. máj 2013

ja som tiež bola pred pár dňami nachladnutá, teraz som v 6 tt, mne pomohli homeopatiká,presnejšie osscillococcinum..... Čo som čítala zázvorový čaj by sa moc nemal piť počas tehotenstva.... Pokiaľ si nejak veľmi nekrvácala,tak by to malo byť v poriadku,mne tiež nebýva zle,zatiaľ,iba veľká únava,sem-tam nejaké pichanie a viac jem... 🙂

messzua
autor
13. máj 2013

Vôbec nekrvácam /klopp-klopp-klopp/ ,verím že do stredy ma nádcha prejde.A ten zázvorový čaj teda nebudem piť,ďakujem.Mne bolo zle zo špajze tie vône 😖 a nemala som vôbec chuť do jedla,teraz je všetko ok,tak dúfam,že sme 2 in 1 😀 o týždeň mám isť na kontrolu 😔

saska.t
13. máj 2013

@messzua zazvorovy caj 1x denne ti nic neurobi,nesmu sa velke mnozstva,osccillo ti pomoze v tehu sa moze,ak by ta bolelo hrdlo tiez homeopatikum homeogene 9 alebo coryzalia ti pomozu,nestresuj to je to,co ti pomoze,potrat je za tebou a ty musis pozitivne mysliet dopredu, to je dobre aj pre tvoje mimi v brusku,ak budes stale stresovat urcite to nic poztivne neprinesie 😉

messzua
autor
13. máj 2013

Ja viem,že by som nemala stresovať,budem sa snažiť a ďakujem.

misel711
13. máj 2013

ja som bola prechladnuta na zaciatku, potom mal aj manzel chripku a starala som sa o neho ja, davala som si 3x denne tubicku oscila (poradila mi to homeopatka) a nemozem na to dopustit.. este aj teraz ked ma skriabe v krku alebo citim zimu hned si to nasadim, zarucene zaberie... samozrejme cajikovat, vylozit nohy a klud ;)

messzua
autor
13. máj 2013

O užívani oscila mám informovať gynekologa alebo obvodného lekára?

trish31
13. máj 2013

@messzua vobec sa nestresuj,vela nas bolo co sme boli na zaciatku tehu prechladnute,lez pekne v teple,davaj si caje,zvys davku vitaminu C a zachvilu si fit

nefertitka
5. okt 2013

@retriver123 ahoj, ako si bola nachladnuta?nejaka viroza?teploty si tiez mala?ja mam to iste teraz a bojim sa;(

tinach
5. okt 2013

Mne pri nachladnuti doporučil gynekolog Coryzaliu - je to čisté homeopatikum aj pre tehotné. Pomohlo... A jasne, veľa tekutin🙂 skoré uzdravenie

retriver123
5. okt 2013

@nefertitka bolo to iba nachladnutie,chripka,teplota iba den-dva max.38,ja som brala osciloccinum,to je homeopatiku,to kludne v tehotenstve mozes a vela caju s medom a citron,snaz sa to vylezat....

jaruska6
5. okt 2013

Ahoj, ja so užívala 100% rakytníkovú šťavu(kúpiš v zdravej výžive) + čaj z nazbieraných šípok a homeopatikum Gunaprevac, za 4 dni som bola fit a nádcha úplne minimálna a to prvý deň sa mi z nosa lialo, teplotu som mala 38,5.V zdravej výžive mi radili aj greposept - výťažok z grepových jadierok, kt. má antibakteriálne a protivírusové účinky, ale v uvedenej predajni ho nemali a takej nachladnutej sa mi nechcelo zháňať, tak som to potom nehľadala.Držím palce, skoré uzdravenie a hlavne mysli pozitívne, to pomôže tebe aj bábätku 🙂

nefertitka
5. okt 2013

@tinach
@retriver123
@jaruska6 dakujem za rady, caj s medom a citronom do seba lejem cele dni...o tom rakytniku som uz pocula, ze je velmi dobry...
to ze je mne zle mi nevadi, len nech to babatku neublizi

jajus18
5. okt 2013

@nefertitka
@messzua ahojte.ja som mala v 8tt,zapal priedusiek vysoke teploty ☹ brala som aj antib.a pila vela lipoveho caju alebo caju pre deti,ten mozu aj tehotne 😉 vsetko dobre dopadlo...prajem skore uzdravenie 🙂

nefertitka
5. okt 2013

@jajus18 dakujem🙂 Ja pijem Rooibos, aj ten sa vraj moze...teda dufam

lillynecka
8. okt 2013

Ahojte🙂 som v 22 tt a prekvapila ma bolest hrdla ktora trvala par hodin a potom zacal kasel a nadcha....bojim sa ist doktorke lebo wiem ze mi nic neda....horucku som nemala, ani sa necitim neak divne...mam dusivy kasel davam si ten cibulovo medovy liek 🙂 a citim ze uz sa odliepa ten kasel...a bojim sa ze to meako ublizi babatku...wiete mi poradit co robit ci neist alebo liecit sa doma lebo aj tak nemozeme ziadne lieky uzivat..? ovocie zeleninu to jem 🙂 len sa bojim ci to malickemu neuskodi ☹ dakujeem 😉

alexmar
4. sep 2018

zazvorovy caj obsas pocas tehotenstva nie je problem. skus nejake z tachto domacich rad...urcite to pomoze:
http://www.damskyweb.sk/7-overenych-rad-ako-sa-...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre