Môžem piť bylinkové čaje počas tehotenstva?

katariiiina
25. feb 2016

Ahojte žienky, mám na Vás jednu otázočku, už viackrát som počula, že počas tehotenstva sa nemôžu piť bylinkové čaje.. Je to pravda?!?! Veď ja zbožnujem mätový, zázvorový, lipový, zelený a žihľavový čaj, pijem ich každý večer a teraz, keď mi 4krát po sebe vyšiel pozitívny test, mám obavy, či ich môžem piť ďalej, alebo nie 😒 Ďakujem Vám krásne za každú odpoveď, veľmi mi tým pomôžete, pekný večer 🙂

candii
25. feb 2016

Vsak 2l denne ich nepijes😂 vsetkeho vela skodi.. je pravda ze niektore bylinky podporuju stahy maternice.. zeleny obsahuje kofein.. ten len pomenej.. ja som pila pocas celeho tehu Leros a posledny trimester Bio cajik tiez z lekarne bylinkovi..

pribinak
25. feb 2016

Je dostať bylinkové čaje pre tehotné, su ich plne obchody a lekárne
Bylinky ako Mata, fenikel, materina dúška mozes kľudne pit
Ak potrebujes nieco silnejšie, tak roibos ci sem tam zelený caj ti neublížiš

katarinamarkova
25. feb 2016

@katariiiina s mierou mozes uplne vsetko 🙂

slniecko35
25. feb 2016

@katariiiina svet byliniek v tehotenstve je dost komplikovany, radsej sa vyhni cajom so zmesou viacerych byliniek, samozrejme okrem toho pre tehotne, ten je v pohode. Urcite sa moze pit mäta, zazvor, ktory je btw velmi dobry proti rannym nevolnostiam, a ovocne caje. Mali by sa obmadzit zeleny a cierny caj lebo obsahuju kofein, maximalne 1-2 salky denne.

ukulela
25. feb 2016

nemala by si alchemilku a ostruzinu malinovu. tie podporuju cinnost maternice a piju sa preto pred terminom porodu.
inac, ked nepijes len jeden druh a striedas ich, tak v pohode pi, co ti hrdlo raci.
http://www.babyweb.sk/priatelske-bylinky-pre-te...

petulda333
25. feb 2016

Ja som zavislacka na zelenom caji,a v lwte taky vychladeny v dzbane s ovocim-mnaaam...ale dala som si aj pocaa tehu..2-3x do tyzdna jednu salku

katariiiina
autor
26. feb 2016

Ďakujem Vám krásne ešte raž žienky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre