Prechladnutie na úplnom začiatku tehotenstva

nefertitka
5. okt 2013

Ahojte, par tem o prechladnuti v tehotenstve tu je, ale rada by som vedela, ci bol niekto chory v prvom trimestri, popripade hned na zaciatku a ako to dopadlo...resp.by ma zaujimali pripady iba take, kde sa nic nestalo a nenastal potrat...vsade citam, ako to moze sposobit potrat a som v strese...neviem, ci vadi len chripka a horucky, alebo uz aj bezne prechladnutie s kaslom a bez teploty...som v 5tt. a uz vyse tyzdna som chora a nie a nie sa toho zbavit...A zaroven by som chcela vediet, ako to riesili mamicky, ktorym dieta zacalo chodit do skolky zrovna v tomto pocasi, ked je vsade vela chorob a boli tehotne...uz teraz mam stres, ze som chora(samozrejme od malej) a kebyze ju tam poslem naspat, tak mi zrucene nosi domov jednu chorobu za druhou a bojim sa, ze to vsetko od nej pochytam.Ale zaroven by ma to asi aj mrzelo, lebo sa pekne zaclenuje a paci sa jej tam. Ale ju tam este teraz poslat na nejaku dobu a potom ju nechat trebars od decembra doma v case chripok?Alebo prvy trimester ju nechat doma? Som stresman, ale fakt sa bojim, tri tehotenstva mi uz nedopadli dobre, tak nerada by som, aby toto bol ten isty pripad. Dakujem za vsetky prispveky a rady.

skeptik
5. okt 2013

@nefertitka nenechavat malu doma, dolezite je, aby bola zaockovana a ostatne v pohode zvladnes. Hlavne si dokladne zrazaj teplotu paralenom pokial by ti vyskocila - to je najnebezpecnejsie v tomto stadiu, sopliky nevadia.

nefertitka
autor
5. okt 2013

@skeptik teplotu zatial nemam..iba kasel a sopel...mala nie je zaockovana proti pneumokokom, ani rotavirusom ani zltacke typu A

anaku
5. okt 2013

To su bezne veci ktorymi prejde asi kazda zena, kedze nezijeme vo vakuu ale medzi ludmi. Proste choroby su sucast zivota. Neries to vobec, ked sa ma nieco stat tak sa to stane. Neovplyvnis to a toto stresovanie ti urcite nepomoze. Samozrejme prajem skore vyliecenie a nech ti to tentokrat dobre dopadne. A mala ak chce do skolky chodit nechaj ju, chorobu mozes chytit barskde napr. v obchode, kedze predpokladam, ze nebudes teraz 40 tyzdnov zavreta doma...vela stastia.

libertine
5. okt 2013

@nefertitka ja som bola chora na zaciatku, v podstate asi hned, ako som zistila, ze som tehotna, som aj ochorela. potom som bola chora este dalsich 3x. 2x viroza, 1x zaludocna chripka s horuckami, 1x dost tazky zapal priedusiek. pri teplote nad 38 som si dala 1paralen. teraz som 36tt, vsetky vysetrenia boli zatial v poriadku, poslali ma aj na echokardiografiu plodu kvoli tym chorobam a tiez to bolo v poriadku.

anaku
5. okt 2013

Este doplnim fakt prestan sa trapit, keby trapne prechladnutie vzdy sposobilo potrat tak by uz ludstvo vymrelo. Vacsinou ked dojde k potratu tak je to bez znamej priciny. Este na ukludnenie ja som prezila x chorob v tehotenstve lieky rontgen...a mam vdakabohu zdrave deti...

nefertitka
autor
5. okt 2013

@anaku jasne, ze nebudem zavreta doma, len je vacsia pravdepodobnost chorob, ked je mala v skolke...ale ked vas tak citam, aj prispevok od
@libertine , tak ste ma celkom ukludnili....ja viem, ze uz s tym nic nenarobim, ale stresujem o to viac, ze este ked som nevedela, ze som tehotna som brala ATB na mocove cesty, take co sa v tehu nemozu, plus predtym som mala streptokokoa v posve, ktory neviem, ci sa mi nevratil...plus jemne hnedo spinim - uz som bola u lekara a dali mi duphaston, picham aj fraxiparin...tam mi samozrejme povedali, ze to nemusi aj moze nieco znamenat, no ale ked doslo do toho este aj toto prechladnutie, tak ma to uz vystresovalo, ze ked toto dieta prezije, tak to bude hadam zazrak. Ale zas na druhej strane si poviem, X zien malo streptokoka v tehu a prezili to aj s nim, x zien bralo ATB a nic sa nestalo a naozaj, keby kazda zena co prechladne mala potratit, tak nas tu vela asi nie je 😝 ...Snazim sa hovorit si pozitivne veci, ale stres tam stale je...
tak dakujem za reakcie🙂 fakt ste ma povzbudili pozitivnym smerom🙂

radlinka
5. okt 2013

Hlavne treba zachovat pokoj a mysliet pozitivne. Ziadne stresy, lebo stres vyvolava aj choroby. Dcerku daj pekne do skolky, tam sa zabavi, uzije si s detickami, zahra sa a nerozmyslaj o tom, ci bude zima a chripkova sezona, ono je to jedno, ci sa clovek nachadza v kolektive deti alebo v nakupnom centre, virusy su takmer vsade....teplo sa oblecte a chodte na cerstvy vzduch a na prechadzky. Ja som pracovala vo velkom kolektive deti a k tomu cestovala denne aj pouzivala vsetky mozne dopravne prostriedky a ked som ochorela, tak som si oddychla, vyuzila homeopatika aj antibiotika (dokonca som zazila aj extrakciu zuba par dni pred porodom co bol najhorsi zazitok, ale prezili sme v pohode). Netreba z toho robit vedu a premyslat co jest, pit, na co si davat pozor a comu sa vyvarovat. Treba sa nad to vsetko povzniest a tesit sa z prichodu babatka a venovat sa prijemnejsim veciam ako su napriklad pripravy, oblecenie, nakupy, pokec s kamaratkami na horucej cokolade ci krasna prechadzka jesennou prirodou 😉 Neboj vsetko bude O.K. 🙂 🙂 🙂

nefertitka
autor
5. okt 2013

@radlinka vdaka;)

a este paralen mozem keby bola teplota, ze?Tak mi povedala lekarka, lenze dnes mojmu muzovi v lekarni povedali, ze nie, tak som zmatena

nefertitka
autor
5. okt 2013

@povuma vdaka za link, vidis, ja som hladala a hladala a toto som nenasla...;)

nefertitka
autor
5. okt 2013

@anaku no akurat som zapla PC, ze idem co to precitat a ty mi sem akurat posles link🙂 super, vdaka, tak uz si ho s kludom dam

radlinka
6. okt 2013

@nefertitka jasne ze mozes, a som brala kazde rano aj probiotika s jogurtovou kulturou (nalepsie su tie co sa drzia v chladnicke) takze mi to pomahalo aj imunitne, ale su v lekarni aj mudre magistre, ktore dobre poradia co mozes a co nie. Ak by si ochorela, treba zajst k lekarovi a nic sa nestane aj keby si vybrala napriklad bioparox (do nosa a hrdla) alebo slabsie ATB. Ja som si vybrala nie jednu krabicku, ale bola som fit po tyzdni a malemu tiez bolo lepsie. Chora mamicka - chore babatko a cim dalej sa to natahuje a premysla co si ma zobrat, tym horsie. Inak odporucam vela ovocia a zeleniny, vitaminov hlavne v organickej podobe a pozitivne myslenie, to najviac zabera. Aj dcerke mozes kupit nejake tie probiotika ked chodi do skolky, teraz su popularne laktobaciliky a k tomu aj zvysit vit.C ak by bola prechladnuta. Vela stastia a nech sa dobre tehulkuje 😉 😉 😉

elinka84
15. nov 2013

@nefertitka Ahoj, keď tak čítam tvoj prvý príspevok, ako keby som ho ja písala....aj ja som na úúúplnom začatku tehu (dnes mám 29DC) a chorá som ako pes - od malej som to asi dostala, lebo od septembra chodí do škôlky a to je neustále kolotoč soplíkov, kašlov...atď...
Ty už si zdravá, čo si si dávala aké lieky?

alexmar
4. sep 2018

ja som bola na zaciatku tiez prechladnuta a nic sa nestalo. hlavne nestresuj a skus nejake babske rady na vyliecenie:
http://www.damskyweb.sk/7-overenych-rad-ako-sa-...

myjusiatko
4. sep 2018

@nefertitka pri oboch tehotenstvach som bola hned na zaciatku chora. Vsetko bolo v poriadku. 🙂

dajda459
13. dec 2018

@nefertitka ahoj prosím ťa ako ti to dopadlo? Aké si mala tehotenstvo? Tiež som na začiatku 5tt a veľmi som prechladla. Mám z toho mierne obavy

hhrdza
17. dec 2018

Ahojte, akurát tu hľadám odpoveď na moju otázku a vďaka vašim odpovedám som našla..i keď sa trochu obávam (som tehotná 1x) ešte som nebola pri dr. Chystám sa po sviatkoch, lebo vraj by ešte aj tak nebolo nič vidieť (podľa toho čo som čítala, že sa tehotenstvo počíta od prvého dňa poslednej menštruácie tj 5.november by som mala byť v 7tt) ale podľa mňa sa to stalo pred 4tt 😊tak ešte chcem počkať. Ešte som to nikomu okrem jedinej kamarátky nepovedala, chystám vianočné prekvapenie, dám do vianočného balíčka pre snúbenca dupačky 😁 hrozne sa teším na reakciu rodiny a hlavne jeho);no ale späť k veci.... nachladnutá som , ako spomínali kočky vyššie.. lenže mne sa robí na pere aj herpes a toho sa obávam. Mali ste v tehotenstve aj herpes a bolo nakoniec všetko v poriadku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre