Choroba v 7. týždni tehotenstva. Poradíte?

mells
2. okt 2013

Ahojte zenusky, prosim o raduuuu ...

neako som prechladla a tuto noc sa my prihorsilo. Nemam horucky "len" mam ako keby obareny krk, boli ma prehltanie ale nie v mandlach ale skor na prieduskach ako konci krk a zacinaju priedusky. Pri kaslani ma aj trochu bolia. Stale aj kycham. Z nosa my stale tecie ale nie von 😒 skor stale dovnutra ☹ nielenze my je z toho este horsie ako klasicke tehotenske priznaky, nechut, vsetko my strasne smrdiiii ☹ ale este aj ma dobre z toho zaludok boliiii.
K dr. moc nechcem nemam k nemu vobec doveru ☹ je to taky "pan" doktor co ked tam dojdem len zalozi ruky a pocuva a na konci sa mna pyta co my ma dat 😠 co ma robit. Kedze zijem v zahranici a na to aby som mohla zmenit dr. musim pockat 3 mesiace, cize skor sa k niakemu inemu nedostanem.
Preto sa s malou dusickou obraciam na vas co ste podobne chorone priznaky mali alebo mate a ako ste ich riesili pripadne riesite ...
Budem vdacna za vsetky odpovede !!!!! hlavne sa bojim aby som miminku neublizila ☹ to by som asi neprezila ...
Na zenskeho ma neodporucajte bo ten ma posle za obvodnym ... taky zacarovany kruh a ja chcem von z neho .... prosim o rady ... DAKUJEM 🙂

mamina2208
2. okt 2013

ja som bola tiež nachladnutá v 3 mes a riešila som to tak že som zašla do lekárne povedala som že niečo potrebujemnejaký sirup, ,,, ale že som tehotná a dali mi len neviem už názov a do nosa som si dávala Quix alebo tak nejak sa to píše je to s morskou soľou a čaje a medom mi pomohli. skoré uzdravenie

allyska
2. okt 2013

Mam podobný problém s nedôverou voči obvodnému lekárovi a mala som podobný problém ako ty, bola som asi v 11tt a prišla na mňa bolesť hrdla, našťastie bez horúčky. V lekárni keď som povedala, že som tehotná tak lekárnička len pokrútila hlavou, že nemôžem hocičo a dala mi homeopatiká - homeovox či tak nejak. A vraj aj kadejaké čajíky bylinkové nemôžem, aby som si na to dala pozor. Aj keď som bola voči tým homeopatikám skeptická pomohli. Dva dni som si oddýchla a poležala v posteli a bolo. Takže tiež navrhujem návštevu lekárne a opíš čo ťa trápi a nezabudni poznamenať, že si tehotná 🙂 Skoré uzdravenie ...

eliska07
2. okt 2013

Do nosa si dávaj len morskú vodu, resp. Vincentku. Tou vincentkou mi doktor povolil aj kloktanie. Ja som si ale kloktala klasickou slanou vodou (len soľ do pohára a zaliala som teplou-letnou vodou) - toto mi fakt pomáha. Pár krát denne - je to hnusné, ale neskutočne účinné.
Tiež som bola takto chorá na začiatku tehotenstva - a som v podstate stále - každý jeden mesiac od začiatku, a keď som volala sestričke môjho gynekológa, tak mi povedala, že pokiaľ to nie je neznesiteľné, tak mám vydržať a nedávať si žiadne lieky do konca tretieho mesiaca. Neodporučila mi to. Tak som sa snažila vydržať. Len som kloktala a varila som si čaj s citrónom, veľa ležala.

Rýchle uzdravenie Ti prajem 🙂

mijunik
2. okt 2013

Ahoj, ja som bola tiež na začiatku môjho druhého tehotenstva prechladnutá (kašeľ, myslím, že aj nádcha) a gynekológ, ktorý mi robil UZV, povedal, že obyčajné prechladnutie bábätku nevadí. 🙂 Takže v prvom rade kľud. 🙂 Tak ako Ti písala Allyska, veľký pozor na bylinky, určite nesmieš šalviu (má sťahujúce účinky). Myslím, že by Ti mohol pomôcť pri bolesti hrdla obklad, je viac spôsobov, ako sa dáva, radšej si to presne zisti, ja ho neznášam a preto si ho nedávam, ale vraj pomáha. Možno rakytník, má veľmi veľa vitamínu C, ale tiež si over, či ho v tehotenstve môžeš. Zvýš príjem tekutín, chorobu musíš z tela dostať von a WC je jedným zo spôsobov. 🙂 Túto informáciu mám síce z druhej ruky, ale vraj tak kuríroval futbalový tréner svojich zverencov. A veľa, veľa oddychuj, aby Tvoj organizmus mohol všetku energiu použiť na rýchle uzdravenie sa. 🙂

beruska141
2. okt 2013

ked nechces ist za lekarom, chod do lekarne. povedz, co ta boli, ake mas problemy, ze si tehotna a tam ti najlepsie poradia 😉

leannita
2. okt 2013

ahoj ja som mala v 10tt tiez asi v takomto case chripku atd a pomohol mi propolis...tinktura 10 kvapiek rano a vecer

zuzu31
2. okt 2013

z prechladnutia sa vyliecis aj bez liekov 🙂 oddychuj a uvar si zazvorovy caj 🙂

lydkab
4. okt 2013

Som tesne po chorobe...a pila som hektolitre vody s citronom a medom....navyše to super chutilo...a veľa som spala....aj celý deň, ked si telo zažiadalo 🙂

povuma
4. okt 2013

každá druhá tehotná prekoná prechladnutie počas tehotenstva, malému sa nič nestane, ty si nasad citron, čaj, med, o kvapkách do nosa sa porad v lekárni a vela ovocia a zeleniny....kloktaj slanu vodu na bolavé hrdlo a na kašel je dobrý skorocelový sirup, hlavne oddychuj v posteli....skoré uzdravenie 🙂

vviieerrkkaa
20. aug 2023

Ahoj, no ja som tak nejak podobne na tom. V piatok ma zacalo bolet v hrdle a uz som citila aj unavu v praci. Dostala som vzhladom na moju vyraznu alergiu Zodac a livostin do nosa (nakolko som musela vysadit dovtedajsie alergo lieky). Hned som si to aj dala, ale len 1x a potom som sa cez vikend snazila fungovat len na morskej vode, ale nejde to- stale sa to zhorsuje. Hrdlo sice neboli, ale sople som mala pustene, a teraz mam taky zatieneny hlas a praska mi v usiach…
Neustale spim a teplotu nemam, ale citim sa hrozne….
Dnes som si opat dala Zodac a trocha mi polavuje, ale tiez s myslienkami lietam hore/dole ci sa nieco s babom nemoze udiat kedze som len na konci 7 tt. 😩

mima1608
20. aug 2023

Ja som tak bola tiež v 1. trimestri. Do nosa mi dr normálne kázala dávať sprej 3xdenne. Na kašeľ som mala Stop Kašeľ a na bolesť hrdla len hašlerky alebo Anticol. Ja som si potom ešte urobila taký domáci sirup z cibule a medu a prešlo to do týždňa úplne (aj ten kašeľ)

sara288
20. aug 2023

@mells Mala som to podobne v prvom trimestri.. prvé dva dni silne horučky, mohla som si dať len paralen lebo ten je pre tehotné vraj najvhodnejší.. potom to začalo.. silná bolesť hrdla, kašeľ, prešlo to na priedušky, zahlienená som bola všade, bolo mi naozaj hrozne.. išla som do lekárne a vypýtala som si sirupy tabletky všetko možné čo môžu aj tehotné.. nič z toho mi nepomohlo.. po 4 týždňoch som to už nedávala a išla k doktorke.. vysoký zápal krvi, tehotná-netehotná musela som brať antibiotoká.. trošku pomohlo, ale nie úplne.. nakoniec som skončila s injekciami dexamed.. až to mi nakoniec pomohlo (po 7-8 týždňoch).. len chcem povedať, že možno veci z lekárne nepomôžu a budeš musieť vyhľadať v konečnom dôsledku lekára - ani pre bábo nie je dobré, ak má mamka silný zápal v tele, dusí sa kašľom a dlhodobo sa trápi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre