Pôrod s tehu cukrovkou a kontrola v poslednom týždni

1katyka1
13. júl 2021

Ahojte, mam TP 17.7.a objednali ma, ak sa nic nestane do konca tyzdna, na prijem az v pondelok 19.7.
Ake mate skusenosti pri porode s tehu cukrovkou?

Vyvolavali vam na termin alebo ste aj 2-3dni prenasali?
Dietu ste drzali este v nemocnici a potom doma uz nie, alebo aj nejak dlhodobejsie?

V poslednom tyzdni vas aj nejak kontrolovali? Som 39+4 a spravili mi na poradni len utz, nepozerali prietoky ani monitor a mam prist rovno az o 6dni na prijem ak sa nic nestane. Monitor mi robili naposledy pred 2 tyzdnami. Je to podla vas ok?

hviera81
14. júl 2021

cakam od vcera ci sem niekto nieco prida, vidim ze to nie je popularna tema 😀
neskusala si sa spytat priamo v nemocnici kde si bola na monitore, ze ako to maju oni? kolko dni ti "dovolia" prenasat?
v nemocnici vraj ta dieta je kadejaka, nedaju moc vhodnejsiu stravu, ako normalne - ale neviem, mozno zalezi aj od nemocnice
ja si planujem este merat po porode doma, a potom uvidim ako s tym dodrziavanim, nieco si z tej diety urcite necham.

1katyka1
autor
14. júl 2021

@hviera81 ahoj, moj porodnik mi uz nerobil tento tyzden monitor, ani nekontroloval prietoky. Iba mi dali termin na prijem 2dni po termine. Rozmyslam ci kontaktovat moju gyn aby mi pre istotu spravila vysetrenia. Akoze citim sa dobre ale mam trochu obavy.

hviera81
14. júl 2021

@1katyka1 a budu vyvolavat? nehovoril porodnik?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre