Vyššia váha bábätka v brušku v 40 týždni

simona966
28. sep 2019

Ahojte baby... Na konci 39 tyzdni mi v nemocnici namerali teda nasej malej ze vazi 4200 gramov... Do porodu mam konkretne od dnes 5 dni... Ak do terminu neporodim mam prist do nemocnice aj z vecami... Za cele tehu som pribrala 9 kil... Pevnejsia som postavovo bola už aj pred tehotenstvom... Cukrovku nemam... Mam strach z porodu ze ju nevytlacim plasia nas aj vacsou hlavickou... Pytam sa ci nahodou nemate nejaju skusenost... Myslite teda este podotknem ze doktor povedal ze som uzavreta na 100 zamkov ze mala je vysoko... Co si myslite budu cakat na spontanny porod... Zeny prenasaju aj 10 dni ake bojim sa potom tej vahy plodu 😑 ak by som prenasala

blondina_1
28. sep 2019

Nestrachujte sa.. nie vždy majú pravdu a často sa môžu pomýliť s tou váhou. Drzim Vám palce

simona966
autor
28. sep 2019

@blondina_1 dakujem budem to potrebovat

tanyan
28. sep 2019

moja sa narodila 9 dní po termíne po dvoch dňoch vyvolávania prirodzene (nie cisársky). v podstate to bol veľmi rýchly pôrod (necelé 2 hodiny).
hovorí sa a u mňa to bola aj pravda, že väčšia váha plodu lepšie otvorí pôrodné cesty, keď príde čas. dcéra mala 4420 g a 60 cm, šitie bolo len vonkajšie po nástrihu. som rada, že som mala takéto väčšie dieťa - nie je také krehké a lepšie sa s ním manipuluje. 😉

silesias
28. sep 2019

Mne povedali týždeň pred pôrodom že predpokladaná váha bábätka je 3300g. Prenášala som 11dni, malú mi museli vyvolávať ( ako všetky deti 😂 ) a jej pôrodná váha bola 4280g vytlačila som ju na tri zatlačením bez nástroju či roztrhnutiu. k tomu ešte pripisem že mám 165cm a 57kg😂😂

nickpick
28. sep 2019

@simona966 ono tie posledne dni babatko uz takmer nepribera, plus ta odhadovana vaha nie je presna, mne v den porodu tvrdili, ze mala bude mat cca 3600-3700g, porodila som 6 dni po termine a mala 3990, takisto posledny mesiac strasili velkou hlavickou a mala ju v norme, je tu vela zien, ktore maju podobnu skusenost +- aj pol kila, rodila som prirodzene, bez epi a nastrihu, sita len jemne, pribrala som celkovo 17kg, tiez som
nebola ultra tenka pred porodom, nestrachujte sa, vase telo si poradi, vela stastia a zdravia prajem!

siriusb
28. sep 2019

Ja som prenášala týždeň, začali mi vyvolávať v 41. t večer, ráno ešte odhadovali váhu 4400 ale že to zvládnem prirodzene, malý sa narodil asi za 15 minút, z toho reálne tlacenie bolo cca 4 minúty, pôrodnú váhu mal 4780... (tiež som nemala cukrovku a pribrala som možno 10kg) Bola som bez nástrihu a potrhania asi vdaka aniball, malý mal hlavičku 37, ja som nacvičila 32. Keď na sále usúdili že teda rodím, malý bol tiež este vysoko, lekarka povedala že ma napolohujú, niečo so mnou spravili a bolo to... Držím prsty!

suzitok
28. sep 2019

Moje odhadovali na 3900g, u nas v nemocnici nad 4000g robia skoro vzdy cisársky....ja som dost chudej postavy, tam bol problém aj s uzkou panvou, nakoniec sa maly narodil sice trochu modry od potlačenia, ale mal vahu nizsiu, 3500g
Mne dost pomohlo, ze som bola na sale sama a doktorka bola cely cas pri mne, robila masaze a porod prebehol uplne bez nastrihu... držím palce 🙂

pupsy
28. sep 2019

@simona966 V 39tt nám odhadli 4200g, tiež som nemala cukrovku, som skôr drobnej postavy, pribrala som len 9 kg za celé tehotenstvo. Pôrodné cesty zavreté, ani náznak blížiaceho sa pôrodu. Pán primár sa rozhodol pre sekciu. Nakoniec mal malý 4550g a primár sa vyjadril že prirodzený pôrod by bol pre mňa strašný a nemusel dopadnúť dobre.

ink
28. sep 2019

No, mne ešte v deň pôrodu vraveli, aké to bude veľké dieťa, že bude mať cez 4 kilá, ešte sa stavil primár s doktokrou, tá tvrdila, že mám malé brucho, že kam by sa mi 4 kilov dieťa zmestilo. Dosť ma to vystrašilo, malý mal nakoniec 3450g. Hovorí sa, že pol kila môže sono skresliť.
Ale moja rada je, ak sa aj strachuješ dopredu, nič si tým nepomôžeš, tak nestresuj. Bude ako má byť a na konci bude vysnívaná láska na prvý pohľad 😊

lucia851
28. sep 2019

To ta mali dat cisarskym rezom lebo moj syn vazil na konci moju tehotenstva 4400g a ledva som ho vytlacila mal velku hlavicku a potom som styri dni ledva chodila co som bola taka vycerpana

2jurkovia
28. sep 2019

Tak mne ked vazili v 39 tyzdni babatko v brusku bolo mi povedané,že váha dieťatka môže byť 500g hore dole. Nakoniec mal malý 4970g a 57cm. Pôrod úplne super, mala som epiduralku. Neboj sa.

pininka1
28. sep 2019

Áno,môžu sa pomýliť, a veľmi, aj smerom nahor. Syn mal deň pred pôrodom 4500g nakoniec reálne 4650g a rodila som cisárskym. Suseda pred mesiacom, mal mať 4200g a mal 4800g. Ja by som si dávala veľký pozor pri väčšom dieťati. Určite to treba poriadne odsledovať. Ja som rada že má nenechali rodiť prirodzene.

zeytin
28. sep 2019

Mne vypocitali vahu 4300 g v den porodu, bola som z toho na nervy, skutocna vaha bola len 3920g. Vahu urcuju iba pribliznu podla rozmerov babatka, odchylka cca 500 gr. Neboj, nestresuj a sexuj 😁

marienka1989
30. sep 2019

Mne dva dni pred pôrodom povedali, že malá má váhu 3200 g. Narodila sa v 42. týždni s váhou 2790 g 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre