Poraďte niečo účinné na hemoroidy v tehotenstve

vladuska2002
15. feb 2020

Ahojte baby poraďte prosím niečo fakt fakt účinné na hemoroidy v tehotenstve. Som v 34 tt užívam Detralex ale ten sa môže len do 37 tt a tiež to trošku trvá kým to zaberie, mám bolesti a drobné krvácanie už mám za sebou Avenoc, Hemostop, Preparation H, obklady z dubovej kôry nepomáha nič len ten Detralex ☹ môj lekár mi vravel, že sa mám poradiť v lekárni 🤷 všeobecná, že chirurg mi s tým tiež teraz nič nespraví a poradila mi hore uvedené lokálne liečivá pomoc 🙏🙏

evittam
15. feb 2020

@vladuska2002 Tiez som vyskúšala všetko mozne. A nic nepomohlo - toto do 3dni:
https://www.produktyzkonope.sk/hemoroidy/konopn...
Maju aj gel.

vladuska2002
autor
15. feb 2020

@evittam ďakujem krásne a je to aj pre tehuľky áno? A môže sa to aplikovať aj dovnútra trošku?

evittam
15. feb 2020

@vladuska2002 Ano mozes. Je to lokalne nevidim dovod preco by si nemohla.

olla
15. feb 2020

preco nie Detralex? ved je to len doplnok. Mne ho Dr odporucil prave v 38tt ked nebolo inej pomoci. Lokalne som si uz dala aj Doloproct (aj ked je tam kortikoid) 1x denne pred porodom. Lepsie ako vytlacit pri porode cely hemoroid a trapit sa s tym mesiace po. Mne tiez nepomohlo nic, ani dubova kora, gely, venalex- detralex..nic..jednoducho vsetky tie homeopaticke veci nezabrali tak som par dni podliecila aj inak

evitka83
15. feb 2020

@vladuska2002 mne poradila gyn zvysit si davky detralexu na 3 dni 3x3 a potom 2x2. Plus som si kupila hemostop gel s striedam s faktu po kazdej toalete. Uplne to nestiahne, ale zlepsi a kocka z cievneho mi hovorila, ze ked je hormonalneho povodu plus dieta tlaci na spodok, tak uplne nezmizne az po potode

vladuska2002
autor
15. feb 2020

@olla neviem prečo 🤷 pýtala som sa ho či by som ho mohla až do pôrodu vravel, že tak do 37 tt ☹ a ten Doloproct si mám pýtať od gynoša? No ja sa úplne desím pôrodu v tomto smere, pri prvorodenej som mala malinký hemoroid od 36 tt, ktorý mi nič nespôsoboval ošetrovala som si ho Factu ale po pôrode som si možno mesiac nesadla, ja si nechcem predstaviť, čo to bude po tomto pôrode keď už teraz mám s tým také problémy ☹ chcela by som to nejako udržať do pôrodu "v kľude" a dúfam, že po pôrode si budem môcť hneď nasadiť ten Detralex. Factu mi vraveli v lekárni aj obvodná že nie tak neviem ja som zúfalá 😭

vladuska2002
autor
15. feb 2020

@evitka83 mne kázal 2x2 prvé tri dni a teraz už len 2 ráno a plus si kúpiť niečo v lekárni čo mi poradia 🤦 ako od kedy som druhý krát tehu je s mojím gyn taká komunikácia, že som z toho nešťastná ☹ pri prvorodenej sa staral, vypočul, poradil, teraz pri druhom tehu vôbec nepýta sa, len raz dva šup šup poslednú poradňu som mu ani poriadne nepovedala čo ma trápi nič ☹

evitka83
15. feb 2020

@vladuska2002 tak ja ti hovorim, co poradila gyn mne, ja som tiez tehu 36tt a ja vidim zlepsenie v ramci moznosti, o nieco sa to zmensilo a hlavne to neboli a nesvrbi a tiez si davam pozor na stravu, hlavne cukor a inak beriem este ascorutin a pijem pohankovy caj. Ja som realista, ze do porodu to uplne nezmizne, ale som rada, ze je to v stave, kedy ma to neobmedzuje a nesposobuje diskomforz

vladuska2002
autor
15. feb 2020

@evitka83 a ty máš ten detralex tak dlhodobejšie? Ja som ho brala v nejakom 26 tt prvý krát 60 tbl balenie, po dobratí som mala cca 2-3 týždne pokoj užívala som ten preparation H, že to budem udržiavať a teraz od 33 tt sa ozvali zase a ešte horšie, ako stravu si aj ja strážil veľa pijem, sladké je obmedzené na minimum, jem mandle, chodím sa prechádzať, viem, že to nevymizne tým tlakom bába, ale chcela by som to udržať vnútri v kľude bez bolestí a svrbenia lebo v tom 26 tt som si ani nesadla, ani nespala kým mi zabral ten detralex. Ascorutin máš tiež kvôli hemo?

evitka83
15. feb 2020

@vladuska2002 beriem to od 33tt, ascorutin beriem cele tehu, lebo sa mi zacal zhorsovat metlicky a bala som sa, aby sa mi neurobili vaginalne varixy. Ked som to prestala brat, zhorsili sa mi aj hemo. Takze beriem detralex, teraz 2x2 a dve hodiny potom ascorutin s vedomim lekarky. A mne v akutnom stave pomohol zmiernit tie neprijemne pocity gel hemostop. On chvilu tak neprijemne chladi, ale potom to ustupi

vladuska2002
autor
15. feb 2020

@evitka83 och hemostop som zabudla napísať, že som užívala a vôbec nezabral ☹ jaj za to ten ascorutin, lebo ja mám okrem toho aj také nepravidelné výtoky žltohnedé, žltoružové, alebo aj s krvou 🤷 tak na napadlo či nemáš obdobný problém.

evitka83
15. feb 2020
vladuska2002
autor
15. feb 2020

@evitka83 ďakujem ❤️

olla
15. feb 2020

@vladuska2002 ano Doloproct je na recept ale neviem ako tvoj Dr. ked ti neodobril Detralex, asi ti neda kortikoidnu masticku Doloproct. Uvidis, spytaj sa. Prospech prevazuje riziko - tak pisu v pribalovom letaku.

vladuska2002
autor
15. feb 2020

@olla nie nie ja práveže užívam detralex aktuálne ale môžem ho len do 37 tt tak mi povedal gyn., že potom už nie a preto hľadám niečo lokálne s čím by som vydržala do pôrodu 🙂

juliet86
16. feb 2020

@vladuska2002 mne pomohlo uvarit caj z dubivej kory. velmi silny odvar tusim cely sacok krabicka do litra vody ci tak nejako a sediet v tom hodinu. kazdy den. mne to stiahlo. drzim palce

vladuska2002
autor
16. feb 2020

@juliet86 ďakujem krásne no skúšam si z toho robiť obklady ale nejak mi to nezaberá ☹ ja ich mám totižto zatiaľ vnútri 🤷 a sedacie kúpele vraj moc nie, lebo ja mávam časté zápaly ☹

simivaneska
28. júl 2020

@olla prosím ta, mám predpísaný doloproct krém a v letáku píšu, že sa ma aplikovať 1g krému. Koľko to asi je? Veľkosť hrášku, či viac menej?

veronikaaa46
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
firefly9
29. júl 2021

Napíšem svoju skúsenosť, ak by niekto zúfalý ako ja, tiež hľadal pomoc vo všetkých diskusiách. A píšem aj preto, že doteraz som takúto radu nikde inde nenašla, aj keď mne to veľmi pomohlo. Som v 39.tt a vyšiel mi veľký vonkajší hemeroid. Samozrejme obrovská bolesť pri státí, sedení, chôdzi…
Vyskúšala som všetky maste, čapíky aj detralex tabletky, aj obklad z dubovej kôry a nič. Až proktológ mi nakázal obklad z octanovej masti. Ráno som začala a večer som už cítila veľkú úľavu. Konečne som sa vyspala v noci. Dôležité je dať si masť na gázičku a tak to priložiť, aby to tam bolo stále 24hod a nezmilo sa to. Môže sa používať aj keď to krváca. Po toľkých €, ktoré som nechala v lekárni, ma zachránila masť za 1,19€ 🙂

kaci311
11. feb 2024

@firefly9 našla som tento príspevok, je síce starý ale potrebujem poradiť, lebo je to čisté zúfalstvo, hemoroid v tehotenstve, môžem si ten octan dať aj keď mi hemoroid trošku krváca? Trápim sa štvrtý deň, som v 32tt ale bolesť naozaj ukrutna, ani sedieť ani stať ani chodiť 😭 neviem či zajtra ísť na gyndu alebo čo kam 😭

vladuska2002
autor
11. feb 2024

@kaci311 ahoj skus ten octan ako radi baba vyššie,
to som neskúšala, škoda možno by mi to tiež pomohlo a neminula by som majland v lekarni.
Ale určite na gyndu choď teoreticky by ti lekár ešte vedel napísať detralex. Za mňa môžem odporučiť sedací kúpeľ v dubovej kôre a proktoglyvenol capiky aj masť. Toto jedine mne pomáhalo a to som vykúpila celú lekáreň co sa tyka hemoroidov 🙈 držím palce viem presne co prežívaš, mne ešte pomáhalo po potrebe ísť do sprchy utrieť sa len vlhčeným toaletným z lekárne bud s dubovou korou, alebo mala som aj iné na hemo a boli tiež dobre a dávať vlaznu takmer studenú vodu na to, tak ako znesies. Studený obklad by to mal stiahnuť trosku.

vladuska2002
autor
11. feb 2024

@vladuska2002 mne pomohol až detralex a proktoglyvenol a ten dubový obklad som si robila ja som so nesadala ale namocila gazu do "caju" a prekladala si ho tam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre