39 týždeň tehotenstva a problémy s hemoroidmi

lenka852
4. nov 2012

Ahojte, ani neviem kde by som mala začať. Som na začiatku 39 tt. a už týždeň bojujem so 4. štádiom hemoroidov. Tie sa už nedajú ani zatlačiť do vnútra a bolia, ako keby ma niekto rezal žiletkou. A aj keď sa mi to podarí zatlačiť, tak ešte ani nevyjdem z kúpelky a už sú vonku. Oni bolia, ešte aj pri malej potrebe. Skúšala som už všetko možné: od kúpeľov v dubovej kôre a mastičky: Hemostop, Hespidin, Avenoc, Dubová kôra v geli, Faktu, Preparation - H ... podľa mňa na trhu už neexistuje nič viac. Natieram pomaly každé dve - tri hodiny, a nezaberá nič. Ešte som ani neporodila a už teraz si nemôžem sadnúť, ľahnúť a ani chodiť. V noci sa budím na bolesť v konečníku. Bojím sa, čo nastane po pôrode, čo všetko vytlačím.
A do toho, aby som nemala málo, som sa nakazila od mojej dcéry a mám zápal hrdla, takže mám problém vôbec rozprávať a prehltať. Som zvedavá, čo sa všetko ešte nalepí do pôrodu na mňa.
Mal tiež niekto také problémy pred pôrodom? ako to zvládol počas, resp. po pôrode... Kedy vám to zmizlo? Už som zúfala ...

anjelicek26
4. nov 2012

@lenka852 - nemozes sa dohodnut v nemocnici, nech ta potom uspia a v jednom vrze odstrania hemeroidy? Ono toto znie desne 😖

lenka852
autor
4. nov 2012

@anjelicek26 o tom silno pochybujem, keďže idem rodiť do takej nemocnice, kde pôrody s epidurálkou sa počítajú pod 1% ... takže nič moc ... a do vzdialenejších nechcem riskovať a to hlavne aj kvôli rodine, ktorá by mi nemohla nič doniesť tak promptne ako v mieste bydliska

zigzag
4. nov 2012

@lenka852 ahoj ja som mala to iste, tiez pred koncom tehu sa mi urobili, chod k lekarke na gyndu a daj si predpisat detralex, su to tabletky na posilnenie stien ciev a zil,a moze sa pocas tehu, mne pomohol, doplaca sa 15e, ale za tu ulavu stoji, po porode sa to troska zhorsilo tlakom, a to som uz detralex nebrala koli dojceniu, iba faktu cipky, za 3 tyzdne sa dalo do kopy vsetko,,, 😉 ukrutna bolest, kto neprezil nevie

lenka852
autor
4. nov 2012

@zigzag ku svojej idem až v stredu, čo je veľmi ďaleko ... som tak zúfala, že ešte dnes nabehnem do lekárne a kúpim si to ... už som toľko vrazila do mastičiek, že možno by bolo aj na nájomne 😖 😠 ďakujem veľmi pekne za radu ...

lenka852
autor
4. nov 2012

@zigzag ... tak budem musieť vydržať do stredy, pretože Detralex je len na lekársky predpis ...

danka2105
4. nov 2012

@lenka852 Skusila si aj masticku Procto Glyvenol? Mne velmi pomohla a velmi rychlo na prekvapenie, tie ostatne mi nezabrali vobec...tato rychlo stahuje, tak vyskusaj 🙂 drzim prsty...

sissika
4. nov 2012

@lenka852 moja mamina berie nieco miesto toho detralexu, je to to iste a nepotrebujes recept... v lekarni by mali vediet

ada1313
4. nov 2012

@lenka852 ja som to tiez mala a lekar mi povedal, ze s tym veru nic nenarobi. Nesmejte sa, ale dostala som potom jeden taky babsky recept - potriet slivovicou alebo niecim "tuhym" 🙂 🙂 , ono ak to nezaberie, aspon na chvilu sa ti ulavi, kedze to aspon dezinfikuje, poskodit to nemoze /mne to tiez pomohlo len na chvilu/.
Este je Mastu S forte http://www.edukafarm.cz/clanek_tisk.php?id=255

aspinka
4. nov 2012

@lenka852 ja som mala velke problemy s hemeroidmi po porodoch bol to des presne ako pises...priprav sa na to ze pocas porodu sa to zhorsi mne vzdy vyliezli tlacenim po porode. Mala som super dva porody mam na ne super spomienky ale mam des s hemeroidov. Po druhom tehu mi to zmiernovali cipky spasmopan dali mi ho uz v porodnici ultmuje bolest kombinovala som sprchovanie zatlacanie faktu masticka a po nej spasmopan cipok neskor faktu cipok. Po case som ich vyliecila ale boli to tazke 3tyzdne 🙄

kveta
4. nov 2012

@lenka852 Nie su hemoroidy dovodom na cisarak?

pajerchinova
4. nov 2012

Detralex sa cely uhradza, poistovna nepreplaca nic, v niektorych lekarnach kvoli tomu predaju. Alternativa je Mobivenal, lae detralex je lepsi. Ak uz hemeroidy su nikdy sa uplne nevyliecia, mozu sa zmiernovat priznaky cipkami, aj Doloproct je dobry. Tue vyssie stadia sa riesia chirurgicky co je dost bolestive alebo sa da u proktologov alebo u cievnych chirurgov ist na rozne zakroky cos a robia aj ambulantne ale poistovne to nepreplacaju. Este som teraz nedavno citala ze maju nejaku novu metodu v ramci jednodnovej chirurgie tusim v KE, ale tiez to nepreplaca poistovna.

zigzag
4. nov 2012

@lenka852 ano je na predpis, ale po 2 dnoch sa ulavi ja som uz ani chodit nevedela,,,,

aspinka
4. nov 2012

este k detralexu mne ho doniesla kamoska do porodnice ale nema sa uzivat pocas dojcenia tak som ho ani nebrala radsej 🙄

emichalka
4. nov 2012

Ahoj, ja som v 37. tyzdni a uplne rovnaky problem sa mi objavil minuly tyzden vo stvrtok. V sobotu som nemohla ani chodit, ani lezat, stale som sa budila na obrovsku bolest. Bola som ochotna ist na pohotovost na chirurgiu, ale mama mala predpisany Detralex, v momente som nasadila 2 tablety vecer, 2 rano. Ziadna masticka ani cipok nezaberal. Hemoroidy boli 3 ako orechy velke, stale som ich citila. Nakoniec Detralex do stredy zabral, aj ked krvacali az do piatku. A z masti mi od bolesti pomohla Mastu. Ak je to velmi zle, chod na pohotovost na chirurgiu, urcite ti etralex predpisu. To mi povedala aj sestricka. Dnes ich citim, este sa zatlacit koli velkosti nedaju, ale uz zijem v norme. Drzim palce.

lenka852
autor
5. nov 2012

@danka2105 dakujem a dakujem a ešte raz dakujem za radu ... po štyroch dňoch som si normálne sadla, bez slz ... a dokonca som dnes vydržala celý deň behať po vyšetreniach (bez bolesti) ...
@zigzag manžel mi zohnal dnes detralex ... tak večer som nasadila liečbu ... dúfam, že to stihnem vyliečiť pred pôrodom a po pôrode budeme zase pokračovať ...
Veľmi ste mi pomohli mamičky. Ďakujem

zigzag
5. nov 2012

@lenka852 drzim palce, za chvilu budes oki, a po porode sa to da rychlo do poriadku, aj ked zila bude trcat, ale nebude boliet aspon mna az nebolela, a do 3 tyznov sa stiahla, aj ked je pravda ze minule sa mi vyhodila zase, rok po porode, no co uz mame taky udel,,, a neboj, pri tlaceni, hemoroidy urcite citit nebudes 😉

lussi2
5. nov 2012

@lenka852 ahoj mne po pôrode pomohl tiež Detralex mala som to strašne. Dali mi ho aj napriek tom, že som kojila. Zabera super🙂. Drž sa 🙂

lenka852
autor
6. nov 2012

@lussi2 mohla si ho užívať aj keď si kojila? Ja som rozmýšľala, že by som ho užívala, kým by sa nerozbehlo kojenie ... takže plus tri dni 🙂

lussi2
6. nov 2012

@lenka852 mňe ho dal dr.ešte v nemocnici a vedel, že kojil lebo sa ma pýtal, a doma som ho doužívala. Spýtaj sa na to.

cuncika97901
6. nov 2012

ja som v 31 tt a uz ma to tiez tyzden trapi vo stvrtok mam ist do potadne tak som zvedava co mi povie DR. ale cakam aj ja ako na spasu ....

lenka852
autor
12. nov 2012

@danka2105, @zigzag ... tak po týždni liečby som tam kde som bola ... dobre bolo dva - tri dni a potom sa to vrátilo do starých koľají, lepšie povedané sa to shoršilo, pretože som začala aj krvacať. Moja Dr. mi povedala, že len vydržať a ani netuší, že beriem Detralex. ... chcela som sa spýtať, pri natieraní Vás to tiež tak štipalo? vôbec neviem, či to je dobre, alebo nie ... Ďakujem za odpoveď.

lussi2
12. nov 2012

@lenka852 a čo detralex zabera?

danka2105
12. nov 2012

@lenka852 Juuuuj, to je mi luto ze sa ti to nezlepsilo ☹ Mna to pri natierani nestipalo, mna to stipalo a bolelo asi jeden dva dni, kym som nezacala pouzivat ten Procto glyvenol, na druhy den to uz bolo fajn a potom sa to uz len zmensovalo az to zmizlo uplne. Po porode sa mi to nevratilo, co som rada. Ten krem som ale kombinovala aj s vlaznymi kupelmi v dubovej kore. Zatial kazdemu koho som sa pytala pomohli tie kupele, preto som to vyskusala aj ja. Musis len vydrzat a mysliet pozitivne,velmi drzim prsteky.

zigzag
12. nov 2012

@lenka852 juj, a brala si ako mala, najvyssie davky? ked nie, tak moze koli tomu, ze s vratilo, ja ma pokoj uz druhy tyzden, inac ta posledna bola dost zla, fakt mam hrozu,kedy sa mi ukaze zase, aj mna stipalo, ale detralex zabral stale, tak neviem naozaj, ale pri tej poslednej som uz aj faktu masticku kupila, lebo fakt velmi bolestiva bola, a mozno by pomohlo aj vit C ten posilnuje cievne steny,,,,, drzim palce, aby to preslo 😒 no fakt, si viem predstaviit ako trpis 😖

lenka852
autor
12. nov 2012

@zigzag
@danka2105
@lussi2 ... tak detralex berem presne podľa návodu ... prvé štyri dni vyššie dávky a ďalšie nižšie dávky ... ale dobre bolo, kým som brala vyššie dávky, ale potom sa to vrátilo späť do starých koľají ... doberem celú dávku a uvidíme, čo bude ...
a ten Procto glyvenol natieram každé tri hodiny, a čapiky dávam po každej stolici ... ale asi sa nemajú kedy zahojiť, keď ja mám stolicu trikrát denne ... baby, už nech je to za mnou, lebo ešte týždeň a zruším omietku na WC ... a aj nervy 🙂 ... lebo ešte aj v noci sa zobudím na bolesť a musím ísť do sprchy a natrieť ... čo nie je veľká radosť ...

smalova
12. nov 2012

Mňa to chytilo po pôrode, jediné či mi zabralo tak FAktu, ale čípky

zigzag
12. nov 2012

@lenka852 ja beriem vysoke davky, az kym mi to nezmizne uplne, a potom pomaly vyradzujem, niekedy mi to trva aj 5 dni.....

lussi2
12. nov 2012

@lenka852 ja ťa úplne chápem, že to chceš mať zasebou...každým dňom je to menej 🙂 drž sa 🙂

lenka852
autor
12. nov 2012

@zigzag a je to bezpečne? neuškodí to nejako mne alebo dieťaťu? keby som vybrala celé balenie s vyššou dávkou? lebo zatiaľ sme na tom tak, že sa to nezhoršuje, ale udržuje si "to" rovnakú hladinu ... v piatok mám termín ... tak ešte dva týždne musím vydržať a potom sa to asi začne zlepšovať, keď už tam nič nebude tlačiť ...

zigzag
13. nov 2012

nie, nemyslim, zeby to uskodilo, ved aj tak prve 4 dni si vyssie davky brala, tak ked to neuskodilo vtedy tak preco by malo uskodit v 5 a 6 .... den, a postupne znizuj, a ked budes cictit, ze sa to zhorsuje zase si dvihni, je to na posilenie ciev, , ked si nie si ista ta brkni doktorke, ze co nozes ostat na vyssiech davkach, lebo nizsie nezaberaju a si tam kde si bola pred tym,,,

v pripade akutneho stavu sa uziva az 6 tabiet denne, prve 4 dni, a potom 4 tabletky denne po zvysok liecby,

ja som tusim potom na 4isla az do konca tehu a to mi stacilo,,,,
citam pribalovy letak.... http://pribalove-letaky.cz/detralex

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre