Opuchy v tehotenstve. Je to normálne?

belusa
13. aug 2011

Ahojte som v 36 týždni tehotenstva a opuchli mi ruky a pod očami mám opuchy je to normálne alebo mám ísť na pohotovosť?

sarafortuna
13. aug 2011

chod radšej na pohotovosť... za to nič nedáš 😉
neriskuj...

heln
13. aug 2011

ahoj, v tomto štádiu tehotenstva to býva obvyklé, ale pri najbližšej poradni radšej povedz doktorovi.

belusa
autor
13. aug 2011

@sarafortuna
@heln no baby dakujem už som sa aj vrátila z pohotovosti bála som sa.Takže všetko v poriadku ale povedali, že v takýchto prípadoch treba prísť bez hanby lebo to môže byť vážne!!!

sarafortuna
14. aug 2011

@belusa , tak už nech to pekne dotiahnete do konca - bez problémov 😉 😉 😉

pohotovosť je tu na to, ked sa niečo nezdá, treba ísť.... človek nikdy nevie, opúchanie nieje sranda...pa 😉

belusa
autor
14. aug 2011

@sarafortuna ved práve vyplašila som sa 😢 😢 dakujem veľmi pekne

heln
14. aug 2011

@belusa tak som rada, že je to v poriadku, už to dotiahnite zdarne do konca. 🙂

belusa
autor
14. aug 2011

@heln dakujeme 😉 😉

miskap
14. aug 2011

@belusa Opuchy bývajú koncom tehotenstva časté. Je dobré sa poradiť s lekárom, aby sa ďalším vyšetrením vylúčila možná choroba preeklapsia. Vtedy by sa muselo tehotenstvo rýchlo ukončiť cisárskym rezom.
V prvom rade je potrebné si oddýchnuť, vyhnúť sa stresu. Opuchy môže pomôcť prirodzene odstrániť napríklad strava: pomáha šalátová uhorka vo väčšom množstve - budeš častejšie chodiť cikať, a prečistí to obličky. Vhodné sú aj zemiaky varené v šupke, zjesť aj so šupkou ráno, na obed aj večer. Môžeš kombinovať aj so špargľou, tá tiež odvodňuje. Dobrý je aj surový ananás, ale ten môže spôsobovať pálene záhy.
Každý stav, ktorý sa ti zdá nenormálny, vždy konzultuj s lekárom. Radšej sa zbytočne pýtať, ako niečo zanedbať.
Prajem krásny zvyšok tehotenstva a zdravé bábätko. 🙂

belusa
autor
14. aug 2011

@miskap dakujem veľmi pekne 😒 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre