Odber chóriových kĺkov - odber placenty

tained
21. aug 2017

Ahojte dievcata, bola niektora z vas na takomto vysetreni? Zajtra ma caka a zaujima ma ako to u vas prebiehalo... dakujem za kazdy prispevok

22tanulka
21. aug 2017

Ahoj. Nebola som na zakroku ale AK budem tehotna Budem ho musiet absolvovat AJ ja. Ty preco ides? Drzim ti palce 🙏

tained
autor
21. aug 2017

@22tanulka tekutina v brusnej dutine plodu a downov syndrom 1:65, pravdepodobnost sa tekutinou zvysuje 3 nasobne. Uz teraz genetik hovori ze je tam velke riziko ze ani nedonosim. Tento odber je uz len poistka aby sme vedeli ze je to tak ;( uplna slamastika! Len som chcela vediet ci to boli, aj ked bolest srdca to teraz neprekona ;(

narayan
21. aug 2017

Ja som bola, kedže na amniocentézu bolo ešte priskoro a ja som mala strašné výsledky z tripple testov. Prišla som ráno k Dr. lahľa som si na lehátko, dr mi všetko vysvetlil že ako to bude prebiehať, ja som sa mohla nato pozerať na UTZ obrazovke, čo som samozrejme nedala, lebo vidieť svoje trepotajúce sa mini bábätko a zároveň pozerať, ako sa k nemu blíži ihla bolo nad moje sily. Čiže to prebiehalo tak, že mi miesto vpichu vydezinfikovali, a pichli dlhú ihlu do brucha, ale kedže som sa nepozerala, cítila som len trošku ten vpich a za pár sekúnd bolo po všetkom. Našťastie genetika dopadla dobre a tie tripple testy boli ako skoro vždy falošne pozitívne, no ja som prišla od strachu o pár rokov svojho života. Výsledok som vedela už na druhý deň a aj mi povedali, kedže to z toho rozboru zistili, že čakám chlapčeka a to som bola v nejakom 12tt 😉

narayan
21. aug 2017

@tained ja som mala downa 1:18 a tie ostatné boli obdobné. Ešte nezúfaj, držím palce ✊

tained
autor
21. aug 2017

@narayan velmi pekne dakujem ;) trosku si ma upokojila. Je skvele ze vsetko dobre dopadlo. To co si prezila uz poznam aj ja :( my to mame vsak horsie o tu tekutinu v brusku babatka. Ta moze tlacit na organy a tie sa nemusia vyvinut. Vacsinou je tam zastava srdiecka lebo ta tekutina sa pohybuje ... vlastne to robia preto aby mali padny dovod na skorsie ukoncenie bez mojej ucasti. Keby sme cakali dlhsie tak je tam ukoncenie nutenym porodom plodu co uz asi nedam po dvoch predchadzajucich stratach. Strasne veci sa niekedy v zivote udeju. Vlastne ani neviem kde beriem silu verit ze sa nam to raz podari na jednotku ;) zdrave a zive babatko je dnes uz naozaj obrovske stastie. Pri prvom syncekovi som si to ani neuvedomovala. Islo to ako po masle ani som nepocuvala doktora ked mi robil ultrazvuky a nejake testy - cooo hahah .... no a teraz to mam asi za to... no uz som sa rozkecala ;) sorry

narayan
21. aug 2017

@tained pozri, ak by si boli na 100% istí, že je koniec, nerobili by ti tento zákrok, preto ešte nezúfaj....prípadne bych riešila ešte iný názor, nikto nieje neomylný, na Sk sú výborný prenatálny diagnostici ako Grochal, Brešťanský atď...

narayan
23. aug 2017

@tained ako?? Ak chceš, napíš súkromnú správu.....

tained
autor
23. aug 2017

@narayan ahoj, odpisem verejne aby aj dalsie baby mali predstavu ak ich to bude cakat: samotny vykon mi robil mudr. Slezak, ktory je teda povazovany za velkeho odbornika. Placentu som mala na strane chrbta. Cize odber bol komplikovanejsi ako byva ked je placenta spredu brucha. Tak teda bolelo to a bolo to dost neprijemne. Trvalo to minutu. Ale pre mna dlhu minutu. Vysledky odberu su negativne. Co nic nemeni na veci ze babatko ma v brusku tekutinu ktora sa nebstrebava. Nazor konzilia 5 lekarov je bez dobrej prognozy. Zajtra mam asi 7. Ultrazvuk a smerujeme k preruseniu tehotenstva lebo sance na prezitie su s touto vadou male. Pravdepodobnost tohto pripadu je 1:15000.
Psychicky som na tom dost zle. Viac uz asi ani neviem povedat.

narayan
23. aug 2017

@tained 😔 mrzí ma to...drž sa

dolynkag
16. sep 2018

@tained mrzí ma co si zažila, zažila som niečo podobné, verím už to bude najbližšie zdravucke babo

tained
autor
17. sep 2018

@dolynkag pokladik je to bolest! Prave sme v 28. Tt s kopou problemov ale vyzera ze bude zdrave dievcatko 🙂

dolynkag
17. sep 2018

@tained to už je krásny TT vydržať a prajem radosť zo zdravého bábätka

lenca3
28. dec 2018

Ahojte zienky ja som v 12tt sa dozvedela ze pravdepodobne bude babatko chore , bola som na sone u pana Grochala kde mi nasledne povedal ze babtko je v opuchu , jedna chlopnicka nedolieha , nosova kosticka nepritomna cize podozrenie na DS , ale sam povedal ze tam vidi este sancu kedze niekedy v 20tt sa vsetko sformuje jak ma tak ma odporucil na genetiku do Tn ..Dnes som bola v Tn kde mi dali nadej ze je tam 50% sanca ze bude dobre , 2.1.idem na odber choriovych klkov do Ba ..tak ja stale verim a dufam ze babo bojuje so mnou a dame to spolu ...

tained
autor
28. dec 2018

@lenca3 ahoj, pri odbere choriovych klkov sa zisti geneticka vada. Chlopnicka vyzera na vyvojovu chybu. My sme nakoniec museli podstupit indukovany potrat v 15tt. Bolo to vsetko tak bolestive a krute ze doteraz mi to
Je vsetko luto. Ale aktualne dojcim nase krasne zdrave dokonale dievcatko ktore ma 28 dni. Po pol roku od ukoncenia tehotenstva som zase otehotnela. Bol to strach kazdu prehliadku ani sme to nemali pozvrdene ze je zdrava. Ale modlili sme sa velmi. Tym chcem povedat, ze doktori ti nepovedia ako sa veci skutocne maju. Ale boh nam nalozi len tolko kolko unesieme takze ak by to nemalo dopadnut dobre, netreba da vzdavat! Ten odber sa da vydrzat!

lenca3
28. dec 2018

@tained velmi ma tesi ze teraz mate uz svoje stastie v rukach aj ked ste si museli tiez vytrpet svoje , ja pocitam aj s tou zlou odpovedou a vnutorne sa pripravujem aj na ukoncenie , ale stale myslim aj pozitivne ze mozno Vianocny zazrak , aspon si na konci vsetkeho budem moct povedat ze robila som co sa len dalo nech uz to dopadne akokolvek ...nikdy by som neverila ze clovek , zena si niekedy musi prejst takou tazkou skuskou zivota ...pevne verim a dufam ze kazda buduca mamicka co bude prezivat taketo nieco bude mat dost sil aby to zvladla ...

tained
autor
28. dec 2018

@lenca3 :( viem co prezivas. Je to strasne tazke a ziadna utecha v tom nepomaha. Prajem ti Vianocny zazrak velmi velmi velmi! ❤️❤️❤️❤️❤️

lenca3
28. dec 2018

@tained dakujem velmi pekne ste moc zlata ❤

lenca3
3. jan 2019

Vianocny zazrak sa nekonal bol nam zisteny edwarsov syndrom cize som sa rozhodla pre ukoncenie ...verim ze a uz chcem aby toto tazke obdobie bolo za mnou a uz prislo prave to dobre ...vela sil prajem kazdej mamicke co bude prezivat nieco podobne , spravila som myslim max ...odber klkov mi spravili v Bratislave v sukromnom senatorium Koch , vysledky som mala za den , bolelo to ale da sa to vydrzat ...preto ak budete premyslat tak nemusite sa nicoho bat a budete mat predstavu o zdravotnom stave vasho babatka aby ste vedeli co dalej ...

tained
autor
3. jan 2019

@lenca3 och to ma
Mrzi ;( mate velke srdiecko urcite si vas najde uzasna dusicka. Drzim palce pri zakroku!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre