Môže liek Fraxiparin uškodiť môjmu tehotenstvu?

nana776
23. nov 2011

Ahojte Baby.Citala som si vela pribehov na modrykonik.sk a rozhodla som sa aj ja,ze pridam jeden znich a teda uz popri tom vas aj poprosim o radu.
Otehotnela som minuly rok koncom oktobra,bola som velmi stastna kedze to bolo moje prve tehotenstvo a na babatko som sa velmi tesila no bohuzial 21.decembra my babatko v brusku zomrelo.Bola som z toho nestastna.Myslim si ze som zistila aj dovod,ked som mala 19 zistili mi trombozu dolnych koncatin,asi pol roka som si pichala injekcie do brucha - flaxiparin.preslo mi to zrazeniny zmizli a bol klud.vsetci sa cudovali ako take mlade dievca moze trpiet takou chorobou,nemam nadvahu a myslim ze to ani nemame v rodine.vraj to mohlo vzniknut koli antikoncepcii. po tom ako som otehotnela isla som na hematologiu a doktorka mi kazala pichat si flaxiparin do brucha.A teraz konecne som zas otehotnela,presne ako pred rokom.No velmi sa bojim,ze sa zas zopakuje ten hrozny scenar.Myslite si,ze by som si to mala pichat?Druha vec s ktorou by som sa chcela na vas obratit je nevolnost.Prvy krat som take priznaky nemala a teraz mam zaludok ako balon,stale grgam a neviem si dat stym rady.Som asi v 5-6 tyzdni.U doktora som este nebola.

sunday1
24. nov 2011

Fraxiparine si určite pichaj, ja mám síce iný problém, ale pichám si ho celé tehotenstvo a je všetko v poriadku. Ten Ti ublížiť nemôže, jedine Ti pomôže. Určite nechceš riskovať, že sa Ti vytvoria tromby v maternici alebo v pupočnej šnúre 😉 S nevoľnosťami a tráviacimi problémami je to tak, že každé tehotenstvo je aj u tej istej ženy iné. Ja síce deti ešte nemám, ale bola som už viackrát tehotná a nikdy to nebolo rovnaké. Bolo aj tak, že mi nebolo vôbec nič, ale aj tak, že som len vracala a spala. Držím palce 😉

danielkabn
24. nov 2011

ahoj@nana776,ja som si začala minulý týždeň pichať injekcie Clexane,to je to isté ako Fraxiparin a začala som 13.týždeň tehotenstva,pretože som čakala dvojičky a jeden plodík mi odumrel a druhé mi zostalo,tak teraz to pichám,tiež do bruška.V pondelok mám poradňu a tiež sa trošku bojím,že čo a ako,ale keď nám to doktori predpísali,tak je to určite na osoh,nie na škodu.Mne začali nevoľnosti nielen ranné,ale celodenné práve šiestym týždnom,a len minulý týždeň tá najväčšia intenzita ustúpila,takže to sa neboj,môj gyndoš mi povedal,že pokiaľ žena v prvom trimestri fest vracia,tak je to dobrý znak a vraj to značí zdravé tehotenstvo.A ja som fakt fest nielen grgala,ale vracala celý deň.Držím palčeky 😉

ildiko71
24. nov 2011

Fraxiparín pichaj to ti neuškodí ani malinkému...ja som tiež prekonala hlbokožilnú trombózu a následne mi zistili vrodenú trombofíliu...ked so sa ootehotnila začala som pichať fraxi postupne mi zvýšili dávky a tehotenstvo bolo bez problémov a dvojičky sa narodili zdravé...neviem či ti robili na hematológii vyšetrenie či nemáš vrodenú trombofíliu,lebi v tom prípade riziko potratu je až i 60% vyšší....držím ti palce aby ste sa dočkali zdravého potomka...🙂

cikyta
24. nov 2011

@nana776 Bud rada, že ti našli príčinu toho, prečo ti umrelo bábätko (je mi to luto 😔 ). Nepátraj po tom, prečo máš trombozu. Proste ju máš. Tá si nevyberá....tučný,chudý,bohatý,chudobný. Hlavne počuvaj hematologičku, pichaj si poctivo fraxiparín. Ten jediný ti pomôže donosiť tvoje bábätko v zdravý ! Pichaj si ho tak, ako ti kážu. Celé tehotenstvo aj po pôrode 😉 Fraxiparín ti nemôže uškodiť, ale POMOCŤ.
A že ti býva nevolno ? 😉 Ber to tak, že toto tehotenstvo je iné-uspešné 😉 Nevolnosti su normálne a bežne 😉
Ak nebudeš priberať,ale chudnuť,potom nech ti dr.pomôže a nech sa tieto veci riešia,ale zatial neni treba 😉

nana776
autor
29. nov 2011

dakujem baby,ze ste si dali snahu mi napisat a tosku poradit.vazim si to.ja som si vzdy myslela,ze to vsetko koli flaxiparinu,ze predsa zo zaciatku som mala tu krv inu a potom som si zacala pichat a davala som na vinu tomu.Ale mate pravdu,objednam sa na hematologiu a budem cakat a dufat ze to vsetko dobre dopadne.Ked mne nema kto moc poradit,moj doktor robi ako keby sa mu nechcelo a co viem o inych bohvie jako neberu.
Sunday1 drzim ti palce nech to aj tebe uz konecne vinde a budes sa tesit so zdraveho a pekneho babatka.
DanielkaBn to mi je velmi luto,a
verim tomu a drzim palce aby ti to dobre dopadlo.drz sa.
Ildiko71 poviem ti pravdu ze v podstate ani neviem ci to mam v rodene alebo nie.Od kedy som potratila takze bude rok som tam nebola.Ale pojdem.Len ked teraz mi byva dost zle a bojim sa ci to tam obsedim minule som tam cakala od 9:00 do 17:30 ☹ ach jaj,tyto doktory.A to ma iba do 16tej prac.dobu,ale ona sa nikde neponahla.Dakujem za prispevok a nech sa aj tebe dari,aj tvojim detickam.

sjuzan77
4. sep 2014

Ahojte zienky, otvaram tuto staru temu, pretoze som si neni ista uzivanim fraxiparinu. Mam za sebou 2 potraty, po druhom mi lekar dal robit rozbor krvi, vysledky boli negativne, vraj mam krv v poriadku. Ale preventivne mi nakazal pichat si fraxiparine 0,3, az kym neotehotniem. Minuly tyzden som mala pozitivny test, aj sono tehotenstvo potvrdilo, ale odvtedy kazdy den krvacam. Vecer si picham fraxiparine, v noci a rano jednorazovo krvacam a potom az do vecera nemam nic. Toto sa opakuje kazdy den. Nemate niekto skusenosti s takymto pripadom? Mam podozrenie, ze ked si picham, hoci mam krv v poriadku, tak mi to skodi. A ano - s lekarom som to uz riesila, ale zatial sa mu to nezda zle 🙄

tamimacko
12. júl 2016

@sjuzan77 mne povedal uz treti kardiolog ze naj je si pichnut fraxik okolo 9h rano. V noci by malo telo od toho oddychovat

sjuzan77
12. júl 2016

@tamimacko dakujem, ale nastastie je to uz pre mna neaktualne 😉

sabinka54
19. jan 2017

Ahojky žienky, Pisem lebo tiež s min roku v januári prišla o bábätko a následne na druhý deň mi prišli výsledku z Martina potvrdený vrodenú trombof stav. Asi 4 dni do zadu som si spravila teh test a boli dve pozitívne 🙂 hneď som bola u mojej hematologicky a od včera picham fraxiparin 0,4. Len prosím pána boha nech je všetko v poriadku a bábätko stastlivo donosim Ako čítam vaše príspevky, mohlo by už byť v poriadku. Držím vám prsty každej jednej, ktorá prežila stratu a je v očakávaní. Už to musí vyjsť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre