Klesanie bazálnej teploty v tehotenstve

sylwi23
2. aug 2023

Zdravím strašne som znepokojená lebo mám LADY Comp to je profi počítač na meranie bazálnej teploty. Ukazuje mi. že som 4. týždeň tehotná aj keď podľa mňa by to už mal byť začiatok 5. Menštruácia mi mešká 9 dní a test v deň menštruácie bol úplne silno poz. normálne v tom čase mám čiarku slabú a teraz som ju mala veľmi sinú.. Nemám žiadne problémy mimo to, že som si všimla ako mi klesla tá teplota. Mala som stále 36,83, 36,72...
No včera len 36,55 a dnes len 36,35 čo ma zdesilo. Ja takto skoro k lekárke som ešte nechcela ísť myslela som že pôjdem tak o dva týždne .
Zatiaľ nemám pocit že by sa niečo dialo len na začiatku mi bolo zle aj hnačky a prišlo mi divné, že mi je tak skoro zle a teraz pár dní je to skôr také, že jem viac ako normálne a samozrejme neskutočná únava..
Stalo sa vám niečo také? Keby sa vajíčko neuchytilo to by som už nebola skoro v 5. týždni keby nebilo srdiečko vedela by to tá teplota zachytiť?

sajmonka_1216
2. aug 2023

teplota ti kľudne môže skákať... už by som sa tou teplotou nestresovala....ani testami... vajíčko už určite bude uhniezdené... zvyšok už bohužiaľ neovplyvníš, tak neostáva nič iné, len čakať...

zuza265
2. aug 2023

@sylwi23 srdiecko bije casto krat az po 6 tt… srdiecko tam pravdepodobne este vobec nebude. V 5 tt uvidi doktor akurat tak vak …

tosomja
2. aug 2023

@sylwi23 ja neviem prečo sa takto poniektoré stresujete...veď keď je všetko ok, bude ok, ak to nie je ok, tak telo ti dá vedieť. Teplota už nič neznamená, keď ti dr potvrdil tehotenstvo, teš sa a zvyšok nechaj ja prírodu.

tosomja
2. aug 2023

@sylwi23 a všetky tie tehotenské stavy si trošku nahovaras, veľmi sa sleduješ. Uvoľní sa a ži ako doteraz. 🙂

magnoliaa
2. aug 2023

Tak, tak a teplomer zahoď

sylwi23
autor
2. aug 2023

Viete ja mam už detičky nikdy som nemala traumu ani strach z tehotenstva vždy som si to plno vychutnávala ako píšete, ale po dvoch potratoch v 9. týždni bolo to pred rokom som ako na ihlách... Neviem sa toho zbaviť a strašne sa bojím, že sa to zopakuje... Ja viem,že nemám na to myslieť a tým si robím len zle niekedy mám pocit, že musím urobiť niečo, aby som určite zachránila moje dieťa a to merania ma strašne stresuje, ale čítala som páve teraz, že ak klesá mala by som ísť lekárke kvôli možným hormonálnych problémoch...
Počula som, že pokles teploty môže byť, keď má žena málo progesterónu (ten môj test bol ale tak silný ..) a lekár by to mal zvážiť. Ja som u lekára ešte nebola lebo mi to prišlo priskoro a chcela som ísť tak o dva týždne. U mňa to bolo tak že v 9. týždni nevideli tlkot srdca do 9. týždňa všetko ok. Lekárka mi nechcela robiť žiadne testy ževraj som v norme a určite som v poriadku lebo mám deti a bezproblémové tehotenstvá so zdravými 5 deťmi. Lekárka mi vravela, že ak budem znova tehotná je jedno či prídem v 6. týždni alebo v 8. týždni...Vravela že progesterón si reguluje telo samo a hlavne počas tehotenstva ho má žena bohato veľa. Ja keď som mala ten test tak silno poz. už v deň MS si vravím, že asi ho nemám málo...

sylwi23
autor
2. aug 2023

Príčiny poklesu teploty napriek tehotenstvu

Môže sa však stať, že žena pozoruje pokles teploty aj napriek tomu, že je tehotná. To môže mať viacero dôvodov. Ak sa napríklad netvorí dostatok hormónov žltého telieska, teplota opäť klesá.

Navyše je úplne normálne, že teplotná krivka na začiatku tehotenstva opäť krátko klesne. Je to spôsobené prudkým nárastom estrogénu.
Bazálna telesná teplota môže navyše klesnúť vplyvom hormónov alebo stresu počas tehotenstva. Pokiaľ je klesanie medzi 0,3 až 0,5 stupňami, ženy sa väčšinou nemusia obávať.
Chyby merania môžu tiež viesť k skresleným výsledkom. Je dôležité merať si teplotu každé ráno v rovnakom čase pomocou rovnakého teplomera a z rovnakého telesného otvoru (vaginálneho, orálneho alebo rektálneho).
Uistite sa, že ste spali aspoň tri hodiny a nie ste infikovaní. Oba môžu ovplyvniť teplotnú krivku.
Tipy: Ak máte v rukách pozitívny tehotenský test alebo vám už tehotenstvo potvrdil váš gynekológ, teplomer odložte. Privádza vás do šialenstva, len keď je na obzore pokles teploty. Okrem toho by ste sa aj tak mali zdržať vaginálneho merania na začiatku tehotenstva. A ak si nie ste istá, vždy by ste sa mali poradiť so svojím gynekológom.

zuza265
2. aug 2023

@sylwi23 ja by som najma podciarkla a zvyraznila pricinu: stres ♥️ drzim palce!

sylwi23
autor
2. aug 2023

Toto som nasla a máte pravdu všade píšu odhoď teplomer....ďakujem vám ja som v podstate bola úplne ok len to meranie teraz vo mne vyvolalo zmätok a strach. Ono trocha len niečo inak je a príde to. Ono je to asi prirodzené, že sa viac bojím a verím, že všetko dobre dopadne. Majte sa

sylwi23
autor
2. aug 2023

ďakujem áno mám asi taký podvedomý stres aj keď som sa nijak už nebála vedomo a vravela som si ešte že aj tak bude všetko ak má byť❤ verím že to bude dobré nemám zlý pocit.

any_soj
2. aug 2023

@sylwi23 ahoj. Pravdepodobne je všetko ok. Ale - ja na tvojom mieste by som k doktorovi šla a dala si spraviť odbery, už len kvôli tým dvom potratom. Za prvé hodnota progesterón u nemá nič so silou čiarky, čiarka zachytáva iný hormón, HCG. Za druhé nie je vôbec pravda, že v tehotenstve je množstvo progesterón u vždy ok. Na začiatku tehotenstva ho vytvára žlté teliesko, ktoré vznikne z folikulu po uvoľnení vajíčka. Zvlášť ak je žena už staršia, nemusí sa tvoriť tak kvalitné žlté teliesko a teda môže byť progesterónu málo. Následne si progesterón tvorí embryo a to tiež často treba dopĺňať. U mňa napríklad v každom tehotenstve (môj doktor pravidelne kontroloval hladiny, hneď po prvom zamlcanom potrate a naozaj boli nízke). To, že už máš deti, je super, ale neznamená to, že vekom a aj jedinečnosťou tohto konkrétneho tehotenstva nemôže byť nejaká zmena v hladine hormónov. A progesterón je pre dieťa životne dôležitý.

sylwi23
autor
2. aug 2023

@any_soj ďakujem ti veľmi si mi pomohla presne toto ma trhá na duši celú tu dobu a nedá mi pokoja... Presne toto cítim aj ja. Inak by som mala byť už 5 plus 2 dni podľa výpočtu na pc podľa ovulácie. Idem volať rovno gynekológovi a nechám si urobiť tieto testy a budem na nich tlačiť. Ja som v zahraničí a mne to príde, že tu vôbec ten progesterón tak neriešia ako na SR. ďakujem ti moc a dúfam, že bude všetko ok mám už 37 a je naozaj možné , že to nemám v poriadku lebo aj pred MS som mávala 5 dní predtým špinenie a brávala prírodný progesterón v kvapkách ak poznáš Phytoterapia. Jedna lekárka nie gynekologička mi vravela, že mi odporúča progetserón pri ďalšom tehotenstve len ma zaráža že gynekologička mi nič také nepovedala a ešte vravela ,že je jedno kedy prídem...

sylwi23
autor
2. aug 2023

A inak veď máš pravdu to je HCG hormón ja som si myslela že má súvis s progesteronom no mýlila som sa lebo sa do toho nevyznám...

sylwi23
autor
2. aug 2023

@any_soj neviem sa nikde dovolať a moja lekárka je na dovolenke tak si hľadám inú aj tak som si nebola istá či je pre mňa tá pravá... Zajtra budem volať inde dnes už nikoho nezoženiem... Inak ak mám teraz ten hormón nízko mohlo by to niečo urobiť môjmu dieťaťu ? Inak nemám žiadne špinenie ba naopak v tomto tehotenstve mám veľa toho tehotenského bieleho výtoku... Mám jednu lekárku, ktorá by mi dala progesterón recept a má názor , že ot potrebujem aj keď ona nie je gynekologička a nikdy mi testy nik nerobil. Išla by si do toho , ale mám čakať až po návšteve gynekológa čo môže časovo trvať možno aj týždeň záleží aké budem mať šťastie zajtra budem (volať 3 lekárom ktorých mám na odporúčanie) Môžem sa ťa opýtať mala si v tom tehotenstve kde si mala ten hormón nízky nejaké príznaky? Bolo ti inak ako inokedy? nejaké špinenie alebo cítila si menej tehotenstvo bolo ti zle? ďakujem

miskamicha
2. aug 2023

@sylwi23 kasli na teplotu..ta je ovplyvnena mnohymi faktormi, to sama isto vies. 🙂 a co ciarka na teste dnes napr? je slaba??? nie jednoducho sa da iba cakat... neovplyvnis nic. drzim silno palce!

any_soj
2. aug 2023

@sylwi23 počuj, každopádne netráp sa - ja len ak to nebolo jasné z môjho príspevku - súhlasím s tým čo si zdieľala o teplote, že keď máš pozitívny test, tak vyhodiť teplomer 🙂 naozaj teplota môže kolísať, presne ako tam píšu. Odber poriešiť s doktorkou som ti odporúčala preventívne, pre istotu - keďže máš za sebou dve straty dieťatka. Niektorí lekári aj tu na Slovensku majú názor, že skôr ako po 3-4 potratoch vyšetrenia nerobia. Iní, ako napríklad môj ( častokrát takí, ktorí nerobia potraty na žiadosť, lebo si vážia každý život už od počatia) riešia hneď po prvom potrate. Takže hoci teraz tomu nič nenasvedčuje, nekrvacala, nemáš nejaké veľké bolesti, tak nie je na škodu si tie hodnoty dať pozrieť. Ale neboj sa, aktualne nemáš dôvod si myslieť, že je nejaký problém...
Do liekov pred odberom krvi by som nešla, lebo to asi skresli hodnoty. Ak by mi tá doktorka spravila aj odber, to by bolo iné.

sylwi23
autor
3. aug 2023

Bud. pondelok idem mojej lekárke ona je veľmi dobrá lekárka robí aj s TCM. Môzem jej povedat nech mi radsej urobí tie testy ale ako ju poznám povie že je to úplne zbytočné...Ale ja by som si radšej tie testy dala urobiť. Načo si mám robiť testy ďalšie v deň meškajúcej MS bol silne poz. MS nemám a inak cítim že som tehotná hlavne v podbrušku a prsia a atd... Dnes som mala teplotu zas normálnu, áno nemala by som sa už merať, napísala mi to aj firma Lady Comp to je môj počítač na meranie baz. teploty. čomu nechápem mi ukazuje, že som v 4. týždni ale on sa riadi ovuláciou ktorú mi potvrdil 8. júla a keď dám ten istý údaj na pc si môžeš vyrátať podľa ovulácie tak mi ukazuje 5plus3 tak tomu nerozumiem, podľa mňa som v 5. týždni. ďakujem ešte raz a verím , že všetko bude dobré. Ja som ani predtým nekrvácala nič zlé až v 9. týždni keď nebolo srdiečko bábo do dvoch týždňov samo odišlo a vtedy mi začali špinenia bolo to strašne náročné a ťažké čakanie a už nikdy to dúfam nezažijem.... Budem veriť.

sylwi23
autor
3. aug 2023

Teda v pondelok sa tam len dovolám lebo je na dovolenke tak dúfam, že mi dá čím skôr termín...

zuza265
3. aug 2023

@sylwi23 nechces si ist dat zmerat hcg sukromne?

sylwi23
autor
3. aug 2023

Nie nechcem nikdy som to nerobila mala som poz, test isla k lekarke a viac sa neriesilo, ale môzem si este urobit test, ale uz ziadne nemam. Je pravda , že som si ešte pár kontrólnych testov vždy robila ale podla pocitu je teraz všetko v poriadku. VMne keď višiel jeden poz. ďalšie už len silnenli ale tento som mala hneď od začiatku veľmi silný koľajnice

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sylwi23
autor
3. aug 2023

hej dufam, ze je vsetko v poriadku dnes bola zas normalne ako som mala celu dobu. Pisali mi, ze to neznamena nic zle a, ze sa mam prestat merat a, ze to moze suvisiet s vela vecami.... Od zleho merania az po ten clanok co som tu posielala o estrogene... Zatial cítim, ze je vsetko v poriadku nafuknutá som ako balón unavená strašne a nič mi nechutí jesť... ďakujem inak za vysvetlenie k tomu týždnu tehotenstva konečne v tom mám jasno. Už potrebujem ísť ale k lekárke , aby som si bola istá, že je všetko ok lebo som z toho ako na ihlách ale snažím sa žiť tu a teraz a nerozmýšlať nad tým celým ....

sylwi23
autor
4. aug 2023

Prave som si robila test ešte teda pre istotu jeden a len som namočila a čiarka hneď kolajnica este silnejsia ako pred 10 dnami takze HCG urcite stúpa aj to cítim lebo by som len spala celý deň🙂Už len aby miminko malo srdiečko s tlkotom a budem happy🙂

sylwi23
autor
9. aug 2023

Tak dnes som bola u lekárky a bábo je v poriadku som v 7. týždni srdiečko som videla a som prešťastná❤ verím, že to ďalej pôjde všetko dobre... Inak tu teplotu mám na bazálnom klasickom teplomere normálnu cez 37 ale ten môj prístroj mi ju vždy ukazuje nižšie- je to normálne meria to inak. Ale už sa nemeriam celý týždeň.

any_soj
10. aug 2023

@sylwi23 😍🥰🙏

sylwi23
autor
10. aug 2023

@any_soj ďakujem a inak tiež beriem pre istotu ten progesterón ona síce vravela, že podľa nej to netreba, ale že medicínsky po 2 potratoch mám vlastne pravdu a môžem to brať 2 krát denne vaginálne... Dúfam, že z toho nebudem mať nejaké vedľajšie účinky, ale vravela , že by to nemalo nič zlé robiť lebo progesterón má žena sama v tele a nie je to nič nové pre telo len to podporuje jeho hladinu a tehotenstvo. Verím, že všetko bude dobre včera som mala prvé slzy šťastia vidieť ten malý zázrak so srdiečkom, ktoré bije bol pre mňa malý/veľký zázrak🙏❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre