Injekcie Fraxiparine v tehotenstve

1katyka1
1. mar 2021

Ahojte, bol mi diagnostikovany covid ale mam lahky priebeh a moja gyn mi chce dat na 10dni injekcie Fraxiparine, zaroven mi hovorila ze pri covide zvykne odtekat plodova voda. Poculi ste uz o tom? Som v 5mesiaci a veru do pichania injekcii sa mi nechce. Naposledy na prehliadke bolo s babom vsetko v poriadku a mam aj lahky priebeh.

e1i
1. mar 2021

@1katyka1 ja som si pichala cele tehotenstvo plus 6 týždnov po porode, takze 10 dni ak je to nutne prezijes

dava sa to preventivne, lebo moze sposobit tromby alebo embolie aj dlho po vylieceni

blunka
1. mar 2021

Nechce sa mi veriť čo čítam ....
Chces riskovať a zabiť si dieťa, lebo sa ti nechce pichnut 10 ks injekcii ???
VAU ty budeš skvelá matka.

ivka21
1. mar 2021

Ja mam zlomený členok na tri krát v 25 týždni a tiež si musím pichať min. 6 tyzdnou. No žiaľ inak by som mohla chytiť trombózu☹️

fyalynka
1. mar 2021

@1katyka1 ja som si ich pichala celé obe tehu a ešte aj po pôrode, tých 10 dní sa myslím dá v pohode vydržať...než riskovať zdravie a život...

brona235
1. mar 2021

Tri tehotenstva som si pichala pravidelne a este aj pred otehotnenim ako prevenciu... ja nerozumiem tejto vasej logike. Sak do rici, raz ked ti to doktorka predpise, tak to asi ma dajaky zmysel... 🤦‍♀️

1katyka1
autor
1. mar 2021

@blunka nejde o to len som sa bala vedlajsich ucinkov. Nechapem ako mozes take nieco krute aj vyslovit

1katyka1
autor
1. mar 2021

@fyalynka ako si si to pls pichala? Do ramena?

bagre
1. mar 2021

rob, čo ti doktorka navrhuje
sú ženy, ktoré pichajú celé tehotenstvo a žijú /ty máš mať pár kusov/
kamoška schytala pri covide taký zápal plúc, že nebyť fraxika tak je na ventilácii /a to je zdravoťák/
kiežby všetci mali takú starostlivosť...
nežiadúce účinky väčšina nemá, zato po covide ich je dosť

bagre
1. mar 2021

do brucha, vytvoríš si kožnú riasu a tak
do ramena si sama nepichneš

bu1bu
1. mar 2021

10 injekcií? A ty spekulujes? Ja som brala fraxiparin celé 2 roky denne,t.j.365x2 injekcií ( už by ma mohli ako brigádnicku do očkovacích centier zobrať) a som tu, teda aj vďaka fraxiparinu... 🙂 takže nespekuluj a počúvni lekára....

sirka9
1. mar 2021

@1katyka1 ak máš niekoho, kto ti to pichne, tak mozes aj do ramena, inak sa picha vacsinou do brucha do koznej riasy. nie je to take strasne, nastastie fraxik ma uz zarobene, netreba to miesat ani nic. ani ta ihla nie je az taka velka.

sirka9
1. mar 2021

@bu1bu prosím ťa, kam si si to vsade pichala? to po 2 rokoch si musela bit inak rozpichana. klobúk dolu. fakt

1katyka1
autor
1. mar 2021

Baby dakujem. Ukludnili ste ma. Na nete som videla hrozne ved.ucinky tak som sa bala o babatko. Ale zjavne to nebude take strasne

bu1bu
1. mar 2021

@sirka9 všade kde sa dala vytvoriť kožná riasa, a mesiac som miesto nemenila ( napr. Mesiac len ľavé stehno) a potom pravé. Aby sa to stihli zahojiť kým sa opäť vrátim na dané miesto. Hrčky som mala všade, posledných 6 mesiacov som plakala keď sa ma niekto dotkol alebo som sa obliekala.. hrozne to bolo...

sirka9
1. mar 2021

@bu1bu ty kokos, a ja idem plakat, ze ma to caka cele tehotenstvo pravdepodobne, ked sa zadari. sak po troch týzdnoch som mala uz nervy. obdiv.

metuzalem
1. mar 2021

Tiez som brala fraxiparin 10 dni ale z inych dovodov, neboj nic to neni.

ecko80
1. mar 2021

Ahoj, Tvoja dr. urcite vie, preco Ti ich chce nasadit. Neboj sa nic to nie je , su ovela horsie veci, ako pichnutie injekcie. Ja som si pri oboch tehotenstvach pichala vyse 10 mesiacov. Zvladnes to💪

fyalynka
1. mar 2021

@1katyka1 ja prvé mesiace do brucha a potom keď už bruško rástlo tak do nôh - do stehien. Do ramena ma to veľmi bolelo a hlavne ťažko sa mi to samej sebe tam pichalo ☹

sabinka022
1. mar 2021

Mne sa az nechce verit,ked toto citam. Ked ti to napisala,tak asi zjavne vie,co robi. Ci si myslis,ze tebe alebo dietatu chce zle? Nechapem naco chodite k lekarom,ked im aj tak neverite. A ze si si na nete precitala neziaduce ucinky? Panenka skakava🤫

zuzana111984
1. mar 2021

@1katyka1 určite si pichaj aj dlhšie, ak by bolo treba, covid môže spôsobiť trombózu až embóliu, krvné zrazeniny by ti mohli upchať pupočnú šnúru a bábetku by nešla výživa, čo by spôsobilo .. ani to nechcem vysloviť 😣 alebo si daj u obvodnej alebo na hamatológii spraviť desty na D-dimery

jankka1981
1. mar 2021

@1katyka1 ja som si fraxiparine pichala v oboch tehotenstvach a ešte 6 týždňov po pôrode a vďaka nemu mám dve zdravé deti.

angel993
1. mar 2021

@1katyka1 nejde ani tak o teba, ako o bábo. Ono má tenucke cievky a stačí malá zrazeninka a môže upchať dôležitú cievku. Preto sa dáva preventívne pri takýchto chorobách. Mne pichá manžel do ramena. Ale môžeš si pichať sama do stehna, keďže bruško už máš asi väčšie a ja som sa bála do brucha.

mirka438
1. mar 2021

Ja som si to stehien pichala, nariasila som si kozu a sup

raddkka
1. mar 2021

Jediné vedľajšie účinky je zriedkavá slabá alergia v mieste vpichu, svrbenie. Inak žiadne. Brala som to celé tehotenstvo a teraz ešte v šestonedelí mám posledné 4 ks. Ver mi 10 ks je nič. Samotné vpichnutie lieku vôbec necítiť. Pichá sa do spodné časti brucha pod pupok vpravo alebo vľavo. Je to všetko v príbalovom letáku. Ak už máš väčšie bruško, je celkom fajn ešte do hornej časti ramena. Môžeš mať modriny ak náhodou pichneš do vlasočnice v koži, ale to nič neznamená. Alergia sa objavuje po dlhodobom užívaní. Mne ho pichá manžel, lebo samej do brucha mi to najprv spôsobovalo stres a do ruky si ho nepichnem. A pokiaľ sa jedná o bábätko, deti, ktorých mamičky užívajú v tehotenstve fraxiparín sa rýchlejšie vyvíjajú a viac prosperujú, lebo placenta neprezrieva a netvoria sa v nej zrazeniny a tvrdé žily. Vlastne je to skôr bábätku k prospechu

smejulinko
12. mar 2021

@e1i Ahoj
Aj mne dali prvý týždeň dali anopyrin a po 10 dňoch mi to vymenila za fraxiparin, tiež urobím pre bábätko nemožné aby bolo všetko v poriadku.
Len mne zistili nejaké protilátky na zrazanlivost krvy tak mi to preventívne nasadili.
Chcem sa opýtať či ste mali aj nejaké vedľajšie účinky že ako ste sa cítili.
Ja problém nemám s pichanie injekciu som na to zvyknutá.

e1i
12. mar 2021

@smejulinko ziadne,iba sem tam modrina, ja som mala clexane.

smejulinko
12. mar 2021

Ahoj
Aj mne dali prvý týždeň anopyrin a po 10 dňoch mi to vymenila za fraxiparin, tiež urobím pre bábätko nemožné aby bolo všetko v poriadku.
Len mne zistili nejaké protilátky na zrazanlivost krvy(tak mi to preventívne nasadili.
Chcem sa opýtať či ste mali aj nejaké vedľajšie účinky že ako ste sa cítili.
Ja problém nemám s pichanie injekciu som na to zvyknutá

smejulinko
12. mar 2021

@e1i lebo si budem pichat celé tehotenstvo

smejulinko
12. mar 2021

@raddkka ahoj
To čo píšeš ohľadom pichanie Fraxiparinu tak to vážne je pravda že lepšie sa bude vyvíjať bábätko...

e1i
12. mar 2021

@smejulinko ja som pichala az do 6 t po porode. len neskor uz do stehna ked bolo brucho vacsie alebo v nemocnici do ramena,ale to musi druhy pichat, sam tazko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre