Fraxiparin v tehotenstve

30. mar 2022

Baby taka som nervna a nechcem byt taka do porodu .prekonala som covid celkom ok priebeh den teplota potom sople .kedzesa to vsetko zbehlo pocas vikendu pondelok uz mi bolo relativne okej . Problem je ten ze na gyn som dala vediet az po ked som zacala chodit do prace, ale dr. na gyn Mi povedala ze keby dam vediet cez covid ze mi nasadi Fraxiparin. Ja som o tom nevedela ani vseob.lekar mi take nic nepovedal ze by bolo treba . Tak som teraz v strese co to moze narobit placente v poslednom 3mestri .😞

petamich
30. mar 2022

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

nie je to standardny postup a ani sa bezne automaticky nepredpisuje ak nebol covidovy zapal pluc alebo tazky priebeh

amelia89
30. mar 2022

ja som bola teraz na poradni po prekonani covidu (3.trimester tiez) pytal sa ma na priebeh a nepredpisal mi ho kedze priebeh bol lahky, len nadcha-kasel-strata cuchu klasika ziadne problemy s kyslikom atd.

autor
30. mar 2022

@petamich jemine ďakujem za članok 🙏🙏❤️ dr. mi povedala ze to moze vyvolať nejake mikrotromboticke zmeny v placente v poslednom 3mestri a tym obmedziť jej aj kapacitu. Ďakujem ti ❤️

autor
30. mar 2022

@amelia89 aj ja som to tak brala ze ved nic vazne sa nedeje ,teda ze som v domacej liečbe ,tak som jej nepisala hned ...dakujem za odpoved

petamich
30. mar 2022

isto moze, ja som kvoli riziku tych mikro-trombov mala fraxik/clexane cele tehotenstvo (lebo mam problem so zrazanlivostou) ale teda covid s tazkym priebehom sposobuje, ze sa zvysuje d-dimer = hustne krv to nazvime 🙂 ale to sa deje v tehotenstve prirodzene napr. kvoli porodu (aby zena stratila menej krvi keby nahodou), ak si nemala tazky priebeh covid podla mna to bude v poriadku a vobec sa nemusis bat ale ak by si kvoli tomu nemala spavat az do porodu a ak chces byt naozaj kludna, daj si ako samoplatca v nejakom laboratoriu alebo u obvodnej (hematologa tipujem nemas) odobrat d-dimer a uvidis ale aby si potom opat sa nahodou nezlakla lebo v tehotenstve su jeho hodnoty nasobne vyssie ako u beznej populacie a prietoky ti gynekolog zrejme kontroluje aj tam by mal prist na to, ze nieco moze byt nedobre ale vsetko je isto v poriadku 🙂 a prijemne posledne tyzdne tehotenstva prajem 😃😃

ailiba
30. mar 2022

Neboj sa, ja som mala covid skoro pred mesiacom, tiez lahky priebeh a nikto mi fraxiparin nedaval a zatial sme v poriadku. Asi ti to lekarka odporucila len z opatrnosti...tiez som v poslednom trimestri. Pokial viem, tak riziko zrazenin je pri vysokych teplotach.... Vypusti to, urcite bude vsetko v poriadku.

autor
30. mar 2022

@petamich ďakujem ti krasne za obsiahle a rozumne vysvetlenie 🙏 ❤️ momentalne som v 5mes . takze este mam nieco pred sebou ,snad to bude vsetko okej do konca a covid sa nikde nepodpise 🙂

@ailiba 🙏 dakujeeem ,ja som 5mes momentalne 🙂

martinaju
31. mar 2022

Pri tehotenstve je riziko hustnutia krvi a pri kovide tiež preto sa dáva fraxiparin/clexan aby sa zabránilo zrazenine.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre