Hrozí mi predčasný pôrod?

klarkajozko
28. apr 2024

Vie mi niekto poradiť pomôcť čo mám robiť som tretia rodička som v 35 +2,tt a mám bolesti nie veľmi silné ale bojím sa dieťa má tlačí na mechúr á niekedy mám pocit ako keby som sa pocikala no neviem či to nie je vlastne plodová voda mám to už skoro tretí deň a neviem si poradiť čo mám robiť či mám ísť ku gynekologovi alebo ísť rovno do nemocnice bojím sa lebo je to ešte skoro bojím sa hlavne o dieťatku viem že je to veľmi skoro a že hrozí predčasný pôrod hlavne sa bojím o bábo strašne vie mi niekto poradiť alebo mal už niekto taký problém ako ja mala to už faktora z vás prosím baby poraďte neviem si dať rady 😐

timea301196
28. apr 2024

No aj keby ti pôrod hrozil asi ti ho nezastavia. Mám dve deti v 35/3 a 36/3. Majú sa dobre 🙂

januska12323
28. apr 2024

Vyšetria ťa v nemocnici a nie na koni. Možno to nič nie je a možno rodíš pomaly, bez vyšetrenia môžeš len tipovať.

pribinak
28. apr 2024

Zajtra chod ku gyn., tá najlepšie posúdi čo sa deje

nivea777
28. apr 2024

Už len jedine ísť na pohotovosť. Mne male tiež tlaci na mechúr ,dosť to stipe a mam aj pocit mokra. Ja by som skúsila teplú sprchu a magnezium. Keď to neprestane tak smer pohotovosť a 35+2tt je už pekný týždeň, bábätko je vyvinuté už

klarkajozko
autor
28. apr 2024

@timea301196 och ďakujem tak nie som potom jediná ktorá to tak má potom a chcem sa spýtať detičky boli zdravé nehrozí inkubátor potom toho sa bojím že privediem na svet nedonesené ďieta 😐

zuzi0911
28. apr 2024

Určite pohotovost ..36 tt uz nie je az taky zlý...držím palce

timea301196
28. apr 2024

@klarkajozko ano syn mal inkubátor mal infekciu odomna 🙂 dcérka bola na vyhrevnej syn ležal mesiac v Martine, kde som rodila a s dcérkou som volá 10 dni kvôli žltačke

timea301196
28. apr 2024

Žiaľ nedonosenw sa berie do 37/0 a nebola by si ani prvá ani posledná 🙂

merlin796
28. apr 2024

@klarkajozko samozrejme k lekárovi račej sto krát zbytočne ako potom sa báť a búchať si hlavu o stenu ,držím palce nech všetko dobre dopadne a ešte nech sa malinké držka v brušku , ja som mala tlaky na mechúr a také bolesti už od 32/33tyždna ties , a nakoniec som prenášala síce môj gynekológ už má napísal na pôrod 36tyzdni lebo bábo už bolo nízko ja otvorená a aj bolesti ,kontrakcie ale v nemocnici to nesurili že vraj mi neoteka plodová voda takže môžem ísť domou ale môj gynekológ sám povedal keby ma šiel odrodit prepichol by mi plodovu vodu a už nech mám babenko pri sebe lebo už bolo pekné vyvinuté a aj váha bola dobrá ,ale nemocnici má nechceli odrodit hneď tak som nakoniec prenášala 40tt10 dní po termíne a ešte aj tam frflali že čo chcem rodiť keď voda drží a hlavne že bolesti ,kontrakcie ale potom prepichli lebo som ich už o to požiadala nechápem do kedy chceli čakať , a ako bonus ledva mi ju prepichli oni , natrápili sa mala som strašne pevný vak a podotýkam aj prve tehotenstvo aj druhé museli prepichnut aj keď neboli nadšení ako keby som ja za to mohla že voda mi nepukla 🤷

klarkajozko
autor
28. apr 2024

@timea301196 a váha bola aká pri synčekovi keď sa môžem spýtať??

klarkajozko
autor
28. apr 2024

@zuzi0911 ďaķujem 😐😐

klarkajozko
autor
28. apr 2024

@nivea777 téplu sprchu si dávam vždy ķeď ma začne tlačiť na mechúr ale uvolni to trochu a zas mi to pri chôdze rozbolí a to magnézium som ešte nepoužila ale ďakujem za radu 😐

timea301196
28. apr 2024

@klarkajozko syn mal 2740 🙂 dcéra mala 2950 🙂

nivea777
28. apr 2024

@timea301196 tak to na to,že boli predčasniatka mali pekne váhy. Môj mal na termin 2900g

klarkajozko
autor
28. apr 2024

@timea301196 a prečo bol inkubátore až mesiac ospravedlňujem sa že sa že ma to až tak zaujíma ale bojím sa strašne pýtam sa preto lebo váha bola poriadku ako vidím mal nejaký iný problém nebol vyvinutý
Alebo čo mu vlastne bolo??😐😐

nivea777
28. apr 2024

@klarkajozko tlačenie na mechúr je úplne normálne,to by som sa nestresovala. Vsimaj si menštruačné kŕče,bolesti krizov, sťahovanie a tvrdnutie brucha

anjelicek26
28. apr 2024

Dcera je 35+4 narodená a mala 2550g..neboj nič už ste dobre..ale daj sa skontrolovat..

xxemma
28. apr 2024

Treba ist urcite k dr. A viac treba oddychovat, vylizit nohy a zdvihnut zadok.
V dnesnej dobe su perinatologické/neonatologicke oddelenia na velmi dobrej urovni.
Jedna znama porodila myslim v 28tt, malo cca 800g, teraz je to zdrave/sikovne dieta.
Drzim palce.🍀

klarkajozko
autor
28. apr 2024

@nivea777 tak to sťahovanie mám stále aj tvrdnutie brucha a pohyby sú veľmi silne už sa nedajú ani vydržať neviem či to mám nazvať kopance alebo ako lebo je to veľmi silné a boli to už aj tie pohyby všetko 😐😐

klarkajozko
autor
28. apr 2024

@anjelicek26 ďakujem😐

barrborka
28. apr 2024

To je pekný týždeň.
Každopádne zavolaj aspoň na pohotovosť.
Ja som rodila v 25 TT, takýto tvoj týždeň je pekný uz

dadka1997
29. apr 2024

@klarkajozko bojiš sa o bábätko ale ziadno to neriešiš ? Už by som davno bola u lekára a nie vypisovať nakoňovi, ako čo ti tu kto poradí?

harley1205
29. apr 2024

Ja som rodila v 32tt a dcera mala 1750g a 40 cm, je z nej zdrava malda vitalna 5 rocna slecna...takze uz bud bez obav.rodia sa aj mensie deti a skorej....

timea301196
29. apr 2024

@nivea777 ano dakujem. Doktori tiež vraveli že lenže sa rodia v termíne maju okolo 4kg 😀😀😀😀😀😀

timea301196
29. apr 2024

@klarkajozko v ibkubatore bol 7 dni ale mal infekciu odomna.

januska12323
29. apr 2024

Dúfam, že si tam išla...

kiki68
29. apr 2024

Urcite ist na pohotovost s tymto. Oni posudia co dalej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre