Hrozí mi predčasný pôrod

kinguska200
14. okt 2016

Dobrý deň baby mam otázočku som 31 týžden mam strašne skrátený krčok maternice a malinká je strašne nízko dole hlavou bola som v nemocnici 4dni dneska som podpísala reverz hovoria ze mi hrozí predčasný porod neviem co mam robit :( bojim sa strašne poraďte mi vôbec sa nestarali omna len lieky dávali a zevraj mam ležať hore nohami mala to niektorá z vas ?

pribinak
14. okt 2016

bojis sa strasne a podpises reverz? chod spat do nemocnice a vydrz to, aby babatko bolo v brusku v bezpeci

hradnapani
14. okt 2016

@kinguska200 prepac, ale co cakas od nas? vyziadala si si reverz, cim si zobrala zodpovednost za babatko i za seba do svojich ruk. Ak sa ti nepacila starostlivost, mala si ist za primarom alebo riaditelom nemocnice. Ak by sa tu nejaka zena aj nasla, co urobila to co ty, ako ti to pomoze? urcite ste nemali identicky zdravotny stav. Nedalo mi nezareagovat. Mne tiez hrozil predcasny porod, nakoniec sme to dotiahli do 36 tyzdna, ale poviem ti, je to citit. Neviem si predstavit, ze by sa narodil este skor.

sardinka336
14. okt 2016

@kinguska200 prepáč ale nedá mi to..a čo si ako v nemocnici čakala okrem liekov a kludoveho rezimu?
Takze čo máš robit? V prvom rade prestan byt mudra ako radio Jerevan a počuvaj lekarov. Lebo ked sa ti ten predčasny porod spusti niekde doma tak kazda sekunda je draha a kym prideš do nemocnice všeličo sa moze stat. Zeny tu na fore potratili aj po 30tt...takze nie je to sranda zvlášť ak si uz bola prijata na hospitalizaciu - asi to nebolo zo srandy. Takze asi sa tak strašne nebojiš ked podpisuješ reverzy a trepeš sa domov ked mas ,,decko medzi nohami,,. No, nech ti to dobre dopadne. 🙂

kinguska200
autor
14. okt 2016

Idem inde do nemocnice tuto sa vôbec nestarali ked ma prijali spravili mi ultrazvuk v tedy som mala skrátený krčok a bolo babo dole od tedy mi nič nikdo nerobil !!!!!!!!!.... len som ležala ležať mozem aj doma !!!!!!!!!!co je to za prístup ked sa nikdo nestará o nič a dávali mi tabletky od čoho mi busilo srdiečko a povedali ked bude búšiť dáme ďalšiu toto je prístup lekárov podla vas ????? Tak načo som mala ostať tam kde sa vôbec nestarajú idem inde.....sú tam baby co sú 42tyzdni a nič snimi nerobia to je normálne ? Vsak uz voda musí byt zelena !!!!!!....

hradnapani
14. okt 2016

@kinguska200 ale ved setri tymi vykricnikmi, na nas sa nehnevaj. Ozvala si sa aj priamo tam? napriek tomu sa nic nezlepsilo? ked ides inde, tak to je asi to najlepsie riesenie, ale ´mohla si to napisat hned, nie 😉
v prvej otazke si sa pytala, ze nevies co mas robit, potom napises, ze vlastne vies (t.j. ides do inej nemocnice)... no nic. hlavne nech je tam lepsia starostlivost, si tam spokojnejsia a pokojnejsia a nech to dobre dopadne!

maminkasisa
14. okt 2016

ani v inej nemocnici s tebou nebudu nic robit, iba to co v tejto.... robili ti ultrazvuk, dali Ti lieky, a lezis, si pod kontrolou.... hadam nechces, aby Ti robili ultrazvuk kazdu chvilu
podla mna Ti budu robit pasy, ale hlavne budes lezat, aj to jedlo Ti donesu, co doma asi nie.... v takychto pripadoch pomoze len lezat s hore nohami a nestresovat.... a ked Ti bude busit srdce z tabletky, tak Ti daju inu....

simi1987
30. okt 2016

Ahojte. Ja som od 32.týždňa v nemocnici. Poslal ma sem moj doktor pretoze sa bábo tlaci von na magnezium do zily. To dostavam až od stvrtka po tom, čo som sa nechala vyšetriť primarom a ten mi to naordinoval. Takže mam lezat s panvou vyššie a brat magnezium. Neviem dokedy ma tu chcú mat,ale myslim, ze snad aj do 37.tyzdna. myslim, že všade majú iný prístup. Nie všetky ženy skončia v nemocnici, niektorým nariadia klud na lozku a magnezium,ale v pohodli domova

maciatkolulu
30. okt 2016

tak podla mna, ked je niekto uz pomaly na !spadnutie" a v takom tyzdni, tak je v nemocnici najma preto, ze keby daco, vedia hned pomoct babatku....treba trochu rozmyslat, lebo zial v pripade predcasneho porodu to byva zvycajne velmi rychlo a babatko potrebuje specialnu starostlivost, ale nech robi kazdy ako chce....

moncittaa
10. nov 2016

Ahoj, tak mne akurat vcera doktorka povedala ze mam prilis tvrde brucho nakazala mi klud na lozku s nohami a panvou hore a magnezium 3x denne po 2 tabletky.. som v 28tt, dufam ze to bude vporiadku tiez mi hrozi predcasny porod, verim ze tam drobec vydrzi co najdlhsie.. ale dom aje urcite lepsie ako v nemocnici ale keby sa mi nieco nezdalo mam ist okamzite do nemocnice co samozrejme ihned pojdem...

sardinka336
10. nov 2016

@kinguska200 si nerodila v UK, USA, Holandsku...tam je to uplne normalne, ze ta pošlu domov aj s odtekajucou plodovkou... 😝 minule tu pisala kočka čo v 12tt. krvacala a sedela na pohotovosti v UK a nikto nič tiez nerobil, povedali rozbehnutý potrat chodte domov. Takze na to naše zdravotníctvo by som az tak nenadavala, nie je dokonale ale vyšetrenia urobia, lieky predpíšu.

Prečítaj si poradnu MUDR. Kouckého na portaly porodnice. cz....je to mlady lekar....čo sa týka predčasneho porodu on tvrdí, ze kludovy rezim mu aj tak nezabráni...

http://www.porodnice.cz/clanky/klidovy-rezim-ne...

elizita
10. nov 2016

Ako inak sa mali o teba este starat??? Co myslis ze ti v inej nemocnici budu robit? Si tam aj pre to,ze keby nieco tak mas okamzitu odbornu pomoc.

katarina644
10. nov 2016

@kinguska200 ahoj, ked sa bojis, tak preco si radsej nezostala v nemocnici? inak ja co poznam dievcata, co mali takyto problem, tak lezali v nemocke aj dva mesiace do porodu so zdvihnutymi nohami. ja by som reverz nepodpisovala. ked sa ti nieco stane, tak co zoberu ta naspat? ked si podpisala reverz? je to velky hazard to co si spravila. drz sa.

andreatk
10. nov 2016

Som v 34tt a mam kludovy rezim doma.do nemocnive ma neposlal.krcok mam skrateny na 2 cm.tiez sa bojim.dodrzujem to a mam aj magnezium.

mumboo
10. nov 2016

Aj mne sa to stalo pri synovi v 31 tyždni. Presne ako píšu baby, dávajú na to len magnezium, kludovy režim a dôležité je veľa ležať s vyvyšenou panvou.Mne sa to po tyzdni upravilo, krčok sa vrátil na pôvodnu spravnu veľkosť, ale do konca rehotenstva som zostala na PN. Nemocnica neni interhotel, myslím že lekari v tvojom pripade konali tak ako by konali asi všade inde. Možno ti skôr chýbal ľudskejši prístup zdravotných sestier

lulu_2323
10. nov 2016

Ahoj a co ine si cakala ze budu robit? Ja som od 31 tt bola otvorena na prst krcok skrateny na 1.5 cm a lezala som v nemocnici spravili mi sono na zaciatku a to bolo vsetko potom len lezat a magnezium a vylozene nohy nic ine ti ani robit nemohli ved mas nariadeny kludovy rezim tak co si cakala akoze? A ty si si podpisala reverz? A ked porodis? Oni vedia preco si ta tam nechali dufam ze sa ti to nepomsti a nebudes musiet utekat spet

vivera
10. nov 2016

Tak ja som tiez v nemicnici kvoli krcku, ale o mna sa staraju. Kazdu den pasy, magnezium v tbl aj v infuziach a hlavne dostavam detralex na dozretie plucok babatka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre