Hematóm v začiatkoch tehotenstva

monika2336
17. júl 2018

Ahojte zienky chcem sa vás spýtať ktorý z vás ma skúsenosť s hematonom na začiatku tehotenstva
Som 8tt a našli mi hematóm pred týždňom 1,3cm nekrvacam nespinim dieťatku bije krásne srdiečko len musim čakať kým sa mi to vstrebe a mam veľký strach ci všetko bude v poriadku
Ďakujem za všetky odpovede

aaf
17. júl 2018

@monika2336 ja som mala,vstrebal sa sám a bez akýchkoľvek problémov do 12. Týždňa.ale teda ja som mala nasadený automaticky duphaston keď ho zistili...hlavne pozitívne myslieť treba,držím palce

bubinko1506
17. júl 2018

Ja som mala tiez, nasadeny som mala duphaston, fraxiparine, predpisany kludovy rezim. Zvladli sme to, mali uz maju takmer 2 roky. Drzim palce

veronika9797
17. júl 2018

ja som tiez mala...tesne predtym ako som zistila, ze som tehotna, som sa posmykla v zime na chodniku a aka som bola velka, taka som bola dlha na chodniku...ale ja som i spinila uplne tmavo-hnedy vytok...tiez sa hematon strebal a brala som duphaston 🙂 doktori vedia, ako na to 🙂 bude dobre 🙂

monika2336
autor
17. júl 2018

@aaf ahoj mne predpísal progesteron ten beriem 2 krát denne

alexa21
17. júl 2018

Ja tiez v 8tt aj s krvacanim..
Dali mi magnezium a duphaston a dobre vsetko..
Dnes uz ma drobka 2 roky...
Hlavne sa zbytocne nestresuj😚

monika2336
autor
17. júl 2018

@bubinko1506 ja beriem progesteron 2 krát denne tak snáď pomôže

lavender21
17. júl 2018

@monika2336 ja mám hematóm 8.5cm x 1.5cm, krvácala som pred mesiacom a ležala týždeň v nemocnici, tri týždne som ležala doma a zas som s krvácaním v nemocnici... Teraz som v 16tt ☹ hlavne sa šetri a nič ťažké nedvíhaj...

monika2336
autor
17. júl 2018

@lavender21 dúfam ze budes v poriadku a aj tvoje maličké
Ja nato myslím každý deň skoro aby všetko dobre dopadlo

lavender21
17. júl 2018

@monika2336 keď je ten hematóm taký malý určite nič vážne nehrozí a budete s drobcom v poriadku 🙂 držím silno prsty

monika2336
autor
17. júl 2018

@lavender21 budem informovať určite o 2 týždne mam kontrolu

lavender21
17. júl 2018

@monika2336 to už úprimne dúfam že budem doma ☹

sonicka96
17. júl 2018

Ja som mala hematony 2x 🙂 otehotnela som v októbri a v decembri som si išla poležať na týždeň do nemocnice,pretože mi prvý našli vo veľkosti 9cm a ten som tam musela preležať... moje dni boli v tedy o:ležaní na posteli,raňajky obed večera,wc/sprcha 🙂 nič ine som tam nemohla robiť a návštevy som maa na izbe aby som sa čo najmenej hybala 🙂 + mi davali do žili infuziu každý deň 🙂 ... potom ma chceli prepustiť (v piatok) išla som teda na sono brucha a tam mi ten prvý hematon zmizol a druhý pribudol 6cm... tak si ma tam nechali ale v sobotu za mnou prišli či chcem ísť domov a či budem doma v kľude ležať... tak ma pustili a všetko dopadlo super 🙂 i keď tá prva noc v nemocnici bola na moju psychiku veľmi ťažká plakala som a bala som sa o bábätko,no potom som si povedala že to musím zvládnuť kvôli bábätku. Tak som prestala plakať a snažila sa to tam vydržať ;)

monika2336
autor
17. júl 2018

@lavender21 určite daj vediet ako ste na Tom silno držím palce aby všetko bolo v najlepšom poriadku

monika2336
autor
17. júl 2018

@sonicka96 ďakujem za odpoved
Pevne dúfam ze to zvládneme aj my a všetko bude super 🙂

lavender21
17. júl 2018

@monika2336 ďakujem ti veľmi pekne. Verím že už to bude dobré 🙂

petra9517
17. júl 2018

Ahoj, ja som mala v 9tt hematom, krvácanie, špinenie, začala som krvácať deň pred našou svadbou, bolo to strašne, v nemocnici za noc infuzky, lieky, podpísala som reverz a išla sa vydávať, bože to bolo... Ešte dnes mi je zle keď si na to spomeniem... Dnes sme 30tt+6. Hematom sa našťastie vstrebal, užívala som do 16tt dufaston, ascorutin, dicinone, kys.listovu, a od vtedy som na PN až dodnes.... Držím vám obom prsty, len lež, oddychuj, výživné papaj, a mysli len na to brobatko krásne. Veľa zdravíčka vám obom 🙂

monika2336
autor
17. júl 2018

@petra9517 ďakujem za podporu ☺☺ste zlata

monika2336
autor
17. júl 2018

Ach zienky teraz som sa vrátila z pohotovosti kusok som spinila hnedý výtok som sa zľakla veľmi našťastie slúžil moj lekár tak ma pozrel ze pravdepodobne sa vyprázdňuje hematóm ale mam sa sledovať a bábätko ohrozené nieje
Boze ale skoro som skolabovala tak SIM sa zľakla

iveta143
17. júl 2018

treba zachovat hlavne pokoj...ja som tiez mala hematom, detaily vynecham aby si sa nezlakla este viac...ale nenasadili mi ani ziadne lieky, len kludovy rezim...babatku krasne bilo srdiecko a teraz mi beha po doma 4 rocna dcerka 😀

zuztinka
17. júl 2018

@monika2336 ja som mala hematóm v 6tt, našťastie to bolo mimo maternice. Bola som týždeň hospitalizovaná v nemocnici kde mi dávali duphaston, ascorucin, dve infuzky a asi tri injekcie proti krvácaniu. Po prepustení z nemocnice mi môj doktor vymenil duphaston za utrogestan a už nič iné som nebrala a teraz sa tešíme z trojmesačného synčeka. 😁

iveta143
17. júl 2018

teraz mam doma aj 2 mesacneho synceka, a tiez som na zaciatku slabsie krvacala,tak mi doktor nasadil duphaston a nieco proti krvacaniu...no o ziadnom hematome sa nikto nezmienil...tak neviem z coho to bolo...hlavne ze vsetko dopadlo ok...drzal sa jak kliestik...neboj vsetko bude ok

monika2336
autor
17. júl 2018

@iveta143 ďakujem za podporu veľmi pekne

monika2336
autor
17. júl 2018

@zuztinka ja mam zatiaľ progesteron a babo nieje ohrozené len ten hematóm ☹️Dúfam ze neohrozí moje maličké

bielavila
17. júl 2018

@monika2336 mala som vo 8 tt, dost som krvacala, velke zrazeniny som vylucovala, sialene som sa zlakla myslela som ze som o malinke prisla, chvalabohu som to zvladla a uz som v 25 tt, ja zdrava, babo zdrave😊

misiacik31
18. júl 2018

@monika2336 ahoj, ja som aktuálne v 6 tt a od piatku ležím doma s hematomom na liekoch, neviem aký je veľký ale verím, že sa vstrebe (ten tvoj tiež) a budeme si tehulkovanie už len užívať ;)

zuztinka
18. júl 2018

@monika2336 neboj sa ....bude všetko ok...treba len myslieť pozitivne....ja som mala krvácanie až do piateho mesiaca ale potom som krvácala z placenty vo som ju mala blízko krčka a keď vystúpila vyššie tak už bolo všetko v poriadku a som si mohla užívať tehu....od začiatku som bola PN

dasaa
18. júl 2018

Tiež som mala hematon v 8tt. Začala som veľmi krvácať tak si ma na týždeň nechali v nemocnici. Brala som tam lieky. Po týždni ma pustili domov a brala lieky.

mirien22
19. júl 2018

To je maličký hematóm. Ja som mala taký 5x3cm či koľko bol, doktorka ho potom už ani nemerala, lebo na sone sme videli malú bublinku s babom a všetko ostatne bol hematóm. Krvacala som tak, že keď som sa postavila, mala som vlozku a krvavé nohavice až po kolena, sestričky v nemocnici len kukali, čo to je... v nemocnici som bola v 7tt a 10tt, potom som mala ísť ešte raz asi v 12tt, ale lekár, ktorý ma mal prijať povedal, že potratit môžem aj doma. Doma som mala 10-mesačné dieťa a ja som musela iba ležať v posteli, napchávať sa liekmi a čakať, čo bude. Hematóm sa nevstrebával vôbec, veľmi som sa bála. Ten strach, neistota, to neprajem nikomu... Modlila som sa každý deň, nech je bábätko v poriadku, nech bojuje za svoj život. A on to zvládol 🙏🏻 Teraz ma 9 mesiacov a je to môj maly bojovník. Kvôli hematomu mi ale prirastla placenta k maternici, že by som ju neporodila, ale ja som išla cisarskym, takze zvládli aj to. Ver, že bude dobre

lavender21
20. júl 2018

@mirien22 ahoj, môžem sa opýtať teda, tebe za celé tehotenstvo hematóm nezmizol? Ja som v 17tt, stále mám veľký že ho ani nemerajú, ale tak nejak dúfam že sa vstrebe... Manžel musí nastúpiť na materskú namiesto mňa, tiež máme doma ročné bábo a ja musím len ležať a ležať... ☹

mirien22
20. júl 2018

@lavender21 nezmizol vôbec, ale keď som sa na neho pýtala v 30tt na veľkom sone, tak mi povedala, že už je to bezpredmetné, pokial nevyvolá krvácanie, tak bábätko je omnoho väčšie ako hematóm. Kdezto pri tých začiatkoch bol hematóm oveľa väčší ako bábätko. Veľa oddychovať a veriť, že všetko bude dobre. Bábätka sú veľkí bojovníci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre