Candida - kvasinky v 25 týždni. Čo mi pomôže?

bacula
16. jan 2012

Ahojte, prosim vas o nejake dobre rady, som v 25. Tt a kazdy druhy tyz mam problem s candidou :-/ uz som vyskusala vsetko mozne, caje, vitaminove doplnky, octovy kupel...sladkeho jem minimalne. Samozrejme ked to pride tak tabletka... Lekar mi nic nemoze ine dat , lebo ze v tehu sa nesmie... Uz som fakt zufala, ak mate nejake dobre tipy, tak budem vdacna 🙂

benne
16. jan 2012

Vyplachy borax glycerinom mi odporučil môj gyndoš a zabrali

tomatka
16. jan 2012

Ahoj Bacula, mne sa tieto veci upravili keď som prestala papať, alebo minimalizovala: biele pečivo, zemiaky, kávu, džúsy, sladké vody, nápoje nesladiť. treba konzumovať zeleninu biely nízkotučný jogurt /žiadne príchute/ a jogurtové nápoje s probiotikami. niektoré žienky si dávajú odspodu jogurtový obklad.

radlinka
16. jan 2012

Probiotika Dophillus ... treba sa spytat v lekarni, prave na tento problem 😉

elvera
16. jan 2012

Mne moja gynekologicka odporucila papat len biele jogurty s obsahom probiotik a pomohlo to 🙂

baronessa
16. jan 2012

ja síce tehotná nie som, ale kvasinky dlho trápili aj mňa. Najviac mi pomohlo, keď som každý deň zjedla biely probiotický jogurt. (môže byť aj niečo iné s probiotickou kultúrou). Akonáhle som vynechala pár dní, vrátilo sa to opäť. Takže jednoznačne odporúčam.

leeenka26
16. jan 2012

Ahoj, na tvojom mieste by som to urcite riesila nejakymi tabletkami na vkladanie do posvy samozrejme ti lekarka odporuci. Toto nie je uplna sranda, treba to preliecit poriadne.

aspinka
16. jan 2012

ja som s tym tiez mala problem a natierala som sa canesten kremom vo vyssom stadiu tehotenstva som mala aj tablety pred porodom to treba poriadne doliecit aby boli porodne cesty v poriadku 😉

miskap
17. jan 2012

Daj si na vložku pár kvapiek tea tree oleja. Ak nepomôže, neuškodi 😉 a samozrejme zredukovať cukor, biele pečivo. Ak nič nepomáha, ten boraxglycerín by mohol pomôcť. Je to niekoľkodňová kúra, najprv prečistiť prostredie boraxglycerínom (5 dní na noc) a potom nasadiť kultúry- biely probiotický jogurt ( 2-3 dni na noc)

veonka
18. jan 2012

Ahoj, doporučujem kúpiť tea tree oil v lekárni a robiť sedavý kúpeľ vo vode, do ktorej pridáš kvapku-dve-tri tohto tea tree oil, za dva dni sa ti uľaví. Tiež môžeš toto aplikovať aj vnútorne tak, že na navlhčený tampón kvapneš kvapku-dve (viac nie! je to dosť silné) tea tree oleja (alebo ho proste ponoríš do vody s tee tree olejom) a zavedieš potom do pošvy na nejaký čas, môžeš ráno a večer, malo by ti to uľaviť- toto normálne doporučili sestričky v pôrodnici mojej kamoške, takže by to tebe ani bábu nemalo uškodiť. Kúp si v lekárni probiotiká. Niekto odporúčal aj aplikovať tieto probiotiká vaginálne, a to tak, že tabletku rozpojíš, vysypeš ten prášok v nej a ten zavedieš do pošvy. Potom existuje prípravok Candimis- sú to kvapky, oreganový olej, ktorý má na candidu zaberať, ale či ho môžu tehotné neviem, treba zistiť. Mne celkom pomohol, v bežných lekárňach ho ale nekúpiš, buď na nete, alebo v takých tých bio obchodoch, kde majú takéto alternatívne medicíny... ak sa ti to opakuje častejšie- v podstate akoby nepretržite len s prestávkami na nádych a výdych :-P a dlhodobo môže byť, že máš streptokoka, čo sa v neskoršom tt aj vyšetruje a toho treba náležite preliečiť pred pôrodom. Toho je problém zničiť vyššie uvedenými metódami, ale na čas pomôžu zmierniť problémy. Ja som mala dlho problém s týmito kvasinkovými výtokmi a furt čosi bolo, nemala som pokoja, potom dr. konečne spravil kultiváciu a zistil, že nemám kandidu ale streptokoka agalactiae. Dávam si na neho z alternetívnej liečby kvapky z Kapucínky (bylinky). Takže tak no z mojej skúsenosti. Držím palce v boji, ja tiež bojujem. Každý má inú imunitu, treba skúsiť. A potom... ja už som to s normálnou liečbou myslím s farmaceutickým priemyslom asi celkom vzdala... Potom ešte to čím sa umývaš, vykašli sa na ich prípravky na intímnu hygienu a používaj iba čistú vodu, alebo si namiesto toho urob proste kúpeľ s tee trea olejom. Ja som používala z lekárne Lactacyd Femina + plus, čiže s vyšším obsahom mliečnej kyseliny, ale aj na ten som zanevrela.

nejra
18. jan 2012

canesten tablety, su volne dostupne a mozes si ich vkladat po prvom trimestri..mne pomohli.takisto sa pouzivaju aj pri konci tehotenstva na precistenie porodnych ciest ak sa ti objavuju kvasinky...s predpisom ta vidu ale lacnejsie ...clotrimazol zväcsa predpisuju, ale ten je na lekarsky predpis...ak si budes kupovat canesten-nekupuj si jednu tabletku 500 mg ale 6 tabletiek 100mg

zuzana17
18. jan 2012

Ahoj. Mne pomohli tbl Clotrimazol akrém Clotrimazol 🙂

angelote26
18. jan 2012

ahoj. no ja sice tehotna nie som, ale problemy s mykozami som mala a to dlhodobo. vyskusala som vsetko mozne, probiotika, jogurty, nesladit, obmedzit sladkosti, nosenie bavlnenych nohaviciek. Bolo to fajn, ale vzdy sa po case mykoza vratila. Potom mi kamoska poradila brat Wobenzym, da sa kupit v lekarni bez lekarskeho predpisu. Obsahuje rozne enzymi, ktore zlepsuju imunitu a mne to pomohlo. Mam konecne pokoj s neprijemnostami. takze odporucam jednoznacne 🙂

vita211
19. jan 2012

ahoj.ja som to tiez mala pocas tehotenstva.mne doktor prepisal tabletky do posvy ale tie len vtedy pomohli ked som pouzivala ako nahle som prestala zase sa objavil ten problem.na konci tehotenstva uz som ani nemala a chvala bohu som porodila v poriadku.

modrofuzik11
18. júl 2013

da sa pouzivat canesten gyn, tablety v kombinacii s kremom. pomohlo mi...

totot
10. aug 2013

ak mate problemy s kandidou, vyskusajte sedavy kupel z vyluhu z orechoveho lista, ja mam nasusenych za krabicu, dam zovriet vodu a za hrst podrevenych listov zo 15 minut vyluhovat a potom naliat do lavora pridat vodu a sediet v kupely tak 20 minut, sem tam sa nadvihunut alebo pocerit vodu nech sa hybe, robila som si aj caj z listov. pomohlo, po 3 rocnom pekle kde do mna lekary (rozny) tlacili v kuse tu hlupu pilulku co pozabija v tele co sa da a po dvoch tyzdnoch je peklo spat, skusala som jest menej sladkeho, nejest biele pecivo, pit Rakytnikovy olej, a mnoho inych typov ale len tento zabral, odvtedy presiel rok a mne sa to vratilo len raz a jeden kupel toto vyriesil. tiez som v tom obdobi pila za malu lyzicku sody bikarbony rano na lacny zaludok, ale jej efekt nemozem potvrdit ani vyvratit. spominane cipky Femina su tiez dobre na ulavu, a tiez tinktura z Kapucinky od Bio Afra je vynikajuca. Mam obavu, ze lieky ci na predpis alebo volne predatelne su len na potlacenie, a tiez ak mate pocit, ze sa to vracia a vy ste bezmocne, skuste si dat u gynekologa skontrolovat Ueroplazmu, je to nebunkova bakteria, ktora vdaka modernej dobe plnej chemie sa raci mutovat, a potom pacha rozne problemy, napr. caste nutkanie na mocenie. no proste vsetko zo vsetkym suvisi...

dolijalu
10. aug 2013

multigyn actigel - gel s aloe vera, mne pomohol vzdy a je to homeo....mozes casto a da sa pouzivat aj ako lubrikant...myslim, ze sa moze aj v tehotenstve

majkanwa
21. jan 2014

http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida - tu sa dočítate viac! Sú tu výborné informácie ako ju zničiť.. Candida a iné parazity či baktérie, plesne spôsobujú v tele rôzne neduhy.. tak čítajte a vyliečte sa🙂
Nezabúdajte, že aj naďalej je treba obmedziť cukor, resp.zameniť za ten zdravší a múku za špaldovú napr., keďže tento parazit sa rád vracia.

evuliceeek
21. jan 2014

ja som to mala v 8-mom mesiaci tehotenstva a moja gynekologička mi predpísala vaginálne čapíky a prešlo to

zuzanacm
21. jan 2014

ja mam odskusane na sebe - ked ju dostanem tak uplne vylucim cukor a nasadim si probiotika - pouzivam znacku Swiss. Probiotika je potrebne jest aspon 3 mesiace kazdy den 1x, na zaciatku mozes aj 2x. Cukru sa dost vyhybam aj v obdobi ked kandidu nemam. Takymto postupom mam kandidu cca 1x za rok ale vobec nepotrebujem ziadne vyplachy a ani ist ku gynekologovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre