Bolesti v 28. týždni

sabinka2019
7. feb 2021

Pred mesiacom som mala kŕče v bruchu, podobne kŕče menštruáčnym, prestavalo to na chvíľu znova začalo. Mala som aj veľmi tvrdé brucho stále som chodila na WC. Trvalo to hodinu už som chcela ísť na pohotovosť ale nejak to prestalo dala som si magne B6 a šumivý magnezium. Potom o pár dní neskôr ďalšie 2 krát sa to stalo ale už neboli kŕče len bolesť v podbrušku a tvrdnutie brucha. Akurát som mala poradňu tam som to spomenula doktorovi. Vtedy mu nešiel ultrazvuk tak ma ani nevysestril...par dni po poradni zase 2 dní za sebou ten istý problém zavolala som doktorovi, ten my nasadil Magne B6 3-krat denne a od začiatku tehotenstva beriem duphaston 2 krát denne tak že mám stále pokračovať a tiež mam malo železa tak beriem 2 krát denne Sorbifer Durules.
Od vtedy prešli 10 dní a včera som znova mala bolest v podbrusku už mi tak netvrdlo brucho ale taka slabšia bolest v podbrusku ktorá trvala cez 2 hodiny. Už naozaj neviem čo to môže byť a či sa mám báť? Som v 28.týždni tt. Poraďte.
Ďakujem

nikpa
7. feb 2021

@sabinka2019 ked mas takyto problém a tvoj Dr.má pokazený ultrazvuk tak ta mal poslat na gyn.príjem aby ta tam poriadne skontrolovali, to co je za amatera?! Na tvojom mieste by som na ten prijem isla, ze mas bolesti a tvrdne ti brucho. Vyhodiť ta nemôžu, musia ta vyšetriť.

sabinka2019
autor
7. feb 2021

@nikpa tiež si myslím... No uvidím ako keď tak pôjdem na pohotovosť. Ešte ma aj boli chrbát v dolnej časti. A posledne dni chodím častejšie na WC v noci sa budím aj 3-4 krát

sono2
7. feb 2021

@sabinka2019 ono to je už dosť vysoký týžden. Maternica cvičí a stále sa intenzívne rozťahuje ja som mala bolesti v intervaloch čo týždeň narazové.
Nemáš potom pocit akoby bolo brucho zrazu väčšie?
Ono je všetko ok pokiaľ to neni dlho a pravidelne.
Ja som do poslednej chvíle manuálne robila brucho obrovské stále ako kameň.
Človek si neuvedomuje až keď je tehotný že pri čom všetkom cíti brucho. Nosenie námaha atd
Mne paradoxne tvrdlo v kľudne.
Ale bolo všetko ok
Nebrala som nič.
Že máš železa menej je úplne normálne a zapríčinené tehu nemalo by sa to riešiť je to prirodzene pokiaľ nie si vyložene anemicka.
Tiež nechápem duphastonu ten pomáha do 10tt kým neni placenta nechápem.
To tehu je náročné počkaj caka ťa najťažšie obdobie a druhé tehu ešte náročnejšie
Nechápem na sk každá mamička berie magnezium veď je normálne že brucho tvrdne je to tak ok!

sono2
7. feb 2021

@nikpa si nemala v tehu bolesti? Ani ti brucho netvrdlo? Mne od 16tt a neskôr už pravidelne

sabinka2019
autor
7. feb 2021

@sono2 duphaston beriem od začiatku tehotenstva do teraz kvôli hroziacemu potratu. Magne B6 mi nasadil doktor kvôli tým bolestiam. Ja sa bojím aby som nerodila predčasne...

sono2
7. feb 2021

@sabinka2019 na základe čoho hroziaci potrat keď ťa teraz ani nikam neposlal

nikpa
7. feb 2021

@sono2 nie, nemala som v tehu bolesti, ked tak pred pôrodom a tvrdnutie brucha oslabuje krcok, treba to skontrolovať ked sa to opakuje. Autorka ešte k tomu berie duphaston kvôli hroziacemu potratu, plus magnezium, no napriek tomu ma bolesti a tvrdnutie. V takomto pripade je maximalne nezodpovede poslat ju len tak domov.

sabinka2019
autor
7. feb 2021

@sono2 na začiatku tehotenstva som krvacala a mala bolesti preto mi hrozil potrat preto mi nasadil duphaston ktorý beriem do teraz

sono2
7. feb 2021

@nikpa Tak maternica sa prirodzene rozťahuje neni sú to klasické bolesti. Vidíš ja som zas pred pôrodom nemala žiadne pocity až keď sa to ráno rozbehlo.

sono2
7. feb 2021

@sabinka2019 tak mal ťa dať pozrieť nechápem , tu ti nikto nepomôže musíš k dr keď to tak cítiš.
Je zas ťažko povedať čo myslíš ako bolesti.

kiki68
7. feb 2021

Do nemocky urcite, my tu do toho nevidime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre