Bolesť v podbrušku a v krížoch v 9. mesiaci

sima1415
10. sep 2018

Ahojte , idem si ku vám po radu.. Mám 3 týždne do termínu a už skoro 4 týždne cítim pichanie v podbrušku aj s tlakom a bolesťou krížov . Posledných pár dní je to už také , že ledva chodím. Doktor povedal , že je to normálne lebo sa mi rozťahuje svalstvo a malá tlačí na nejaké nervy/šľachy/svaly (neviem presne) a že sa s tým nedá nič robiť . Problém je však v tom že som už teraz vyčerpaná z tej bolesti a neviem ako to vydržím do termínu a hlavne ako mám ešte zvládnuť pôrod. Ak ste niektorá mali podobné problémy prosím poraďte ako ste to riešili ... ďakujem

pininka
10. sep 2018

@sima1415 no asi ta nepotesim ale vacsina z nas. Ja som v poslednom tehu az plakala ako ma vsetko bolelo,spat som nemohla, cisarsky bol vykupenim. Oddychuj co najviac.

sima1415
autor
10. sep 2018

@pininka to si ma naozaj nepotešila :D snažím sa oddychovať ale neviem len ležať a ani sa mi to nedá lebo je to potom ešte horšie ... Snáď sa už čoskoro vypýta na svet až to skončí

pininka
10. sep 2018

@sima1415 veru, mna sa kazdy pytal ci sa bojim porodu, ale kdeze ja uz som sa neskutocne tesila nech je to za mnou.

sima1415
autor
10. sep 2018

@pininka no poviem ti že ja sa bojím aj toho ..veď keď už teraz ledva chodím čo to tak boli tak čo to bude preboha potom pri pôrode :D lebo všetci hovoria že toto je ešte nič...

suzie28
10. sep 2018

@sima1415 posledný mesiac je najhorší ... už máš len pár týždňov tak sa snaž oddychovať ... ja s krízami som mala problém ešte aj skoro rok po pôrode ... a teraz neviem či to už prestalo alebo som si na to zvykla ale bolesť necítim a to moja mala na mne pravidelne visí 😂😂😂😂

sima1415
autor
10. sep 2018

@suzie28 na kríže som zvyknutá, už pár rokov mám bolesti kvôli platničke ale to pichanie v podbrušku a v slabinách ma ničí a to som zvyknutá z bolestivej menštruácie kedy som chodievala aj na injekcie.. mám pocit že som len rozpišťaný hypochonder čo nič nevydrží , no niekedy je to vážne až tak zle, že ma musí manžel dvíhať z postele až môžem ísť na wc

anemone123
10. sep 2018

@sima1415 ahoj, ja mam uz par dni take bolesti akoby silne pichnutie v krizoch, trva to okamih, ale v tej chvili je to taka bolest, ze sa ledva udrzim na nohach. Do porodu mam este 5 tyzdnov a doma jedno male dieta, ktore vyzaduje nonstop pozornost... netusim ako to vydrzim. Asi ti nepomozeme, nech ti je aspon utechou, ze v tom nie si sama 😊. Posledny mesiac je najhorsi, fakt sa na ten porod aj zacnes tesit, len nech to uz cele skonci 😉

sima1415
autor
11. sep 2018

@anemone123 no u mňa to trvá aj niekoľko hodín .. túto noc to trvalo dve a pol hodiny potom som od vyčerpania zaspala asi na hodinu a zase hodinu bolesti a keď som sa ráno zobudila tak ma to skoro vôbec nebolelo ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre